Kierunki studiów Studia MISH w Warszawie - www.studiawarszawa.com

top
Studia MISH w Warszawie
Studia MISH w Warszawie

Jeśli rozważasz studia MISH w Warszawie, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące tych studiów, a także studenckiego życia w stolicy!

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne, skrótowo zwane „MISH”, to coś zupełnie innego niż „normalne” studia na danym kierunku. MISH określić można mianem kolegium, które działa na prawach wydziału. Podjęcie studiów MISH umożliwia studentom równoczesne studiowanie kilku kierunków na raz. Taką możliwość mają studenci jedynie wybranych uniwersytetów — w Polsce jest ich łącznie 10.

Studenci MISH samodzielnie ustalają swój program studiów. Indywidualnie, w porozumieniu z tutorem, definiują także cele naukowe. Mogą dowolnie dobierać poszczególne przedmioty, jednak muszą wskazać jeden kierunek (dyscyplinę kierunkową), który będzie dla nich wiodącym i w ramach którego zrealizują tzw. minimum programowe oraz obronią pracę licencjacką albo magisterską.

Taka niestandardowa formuła edukacji wyższej wpływa korzystnie na kształtowanie świadomych, nowoczesnych humanistów, którzy są gotowi, aby przekraczać granice wąskich specjalności i którzy rozumieją język nie tylko jednej wybranej dziedziny, ale też dziedzin pokrewnych. Na MISH-u odnajdą się osoby o szerokich horyzontach, gotowe łączyć różne obszary wiedzy, zdecydowane na wymagający program studiów i dobrze zorganizowane.

Uczelnie w Warszawie, na których można studiować w ramach MISH

Jednym z 10 polskich uniwersytetów, które w swojej ofercie mają MISH, jest Uniwersytet Warszawski. MISH prowadzony jest przez Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, które ma swoją siedzibę przy ulicy Dobrej 72.

Co więcej, to właśnie na Uniwersytecie Warszawskim MISH został uruchomiony po raz pierwszy, było to w roku akademickim 1993/94. Pełna nazwa MISH brzmi tutaj: Indywidualne Studia Międzyobszarowe w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych.

MISH to propozycja zarówno dla maturzystów, którzy rozpoczynają swoją edukację wyższą — mogą podjąć studia licencjackie albo jednolite magisterskie (w zależności od kierunku, na którym kandydat planuje bronić pracę dyplomową) — jak i dla absolwentów studiów I stopnia, którzy chcą kontynuować swoją naukę na studiach II stopnia.

Praca dla absolwentów MISH

Absolwentów MISH można zazwyczaj określić mianem stuprocentowych humanistów o szerokich horyzontach. W toku swoich studiów zdobywają bowiem wiedzę z wielu obszarów. Z uwagi na zdobyte podczas studiów kompetencje, nie tylko te stricte merytoryczne, ale również te dotyczące formuły studiów wyższych, absolwenci MISH są chętnie zatrudniani między innymi w mediach różnego rodzaju czy w branży kreatywnej (agencje reklamowe, agencje PR, działy marketingu). W zależności od wybranej dyscypliny kierunkowej przed absolwentami MISH są różne drogi kariery zawodowej. MISH przygotowuje również doskonale do pracy stricte naukowej, wielu absolwentów decyduje się na studia doktoranckie.

Studia w Warszawie

Warszawa to bez dwóch zdań miasto studenckie – swoje siedziby ma tutaj około 80 uczelni państwowych oraz prywatnych. Statystyki podają, że w stolicy studiuje około 250 tysięcy studentów, co stanowi prawie 1/5 wszystkich polskich studentów! Do Warszawy ciągnie kandydatów na studia z pewnością duży wybór uczelni, ale także perspektywy zawodowe. Działa tutaj bowiem wiele firm, w których świeżo upieczony absolwent może rozpocząć swoją karierę. Warszawa to również mnóstwo studenckich rozrywek, a także wyjątkowo rozbudowana oferta kulturalna – w stolicy ciągle coś się dzieje i na pewno nie można narzekać na nudę!

Mieszkanie w Warszawie dla studenta

Studia w Warszawie najczęściej wiążą się z koniecznością wynajmu pokoju albo mieszkania. Co prawda Warszawa uchodzi za najdroższe miasto w kraju, i jest w tym nawet sporo prawdy, ale przy odrobinie szczęścia można tu znaleźć lokum dla siebie w przystępnej cenie. Ile kosztuje mieszkanie składające się z dwóch pokoi? Zazwyczaj jest to kwota ok. 2 tysięcy złotych, choć ceny bywają niższe lub wyższe – w zależności od lokalizacji, metrażu i standardu wykończenia. Wynajem jednoosobowego pokoju to zazwyczaj koszt ok. tysiąc złotych miesięcznie.

Lektura dla studenta MISH

Książką, która może przypaść do gustu przyszłym studentom MISH, a także innych kierunków humanistycznych czy społecznych, jest publikacja pod tytułem „Dzieje religii, filozofii i nauki. Od Talesa z Miletu do Mahometa” autorstwa Wojciecha Sadego. Autor przedstawia historię wierzeń religijnych, koncepcji naukowych i filozoficznych, które powstały od VIII w. p.n.e. do VII w. n.e. na obszarze pomiędzy Atenami, Kartagią, Aleksandrią i Babilonem.Autor: Mateusz Krasnostawski

Data publikacji: 31.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły SWPS zajęła 1. miejsce w kategorii content marketing. Przez jury złożone z ekspertów branży marketingowej wyróżnione zostały podcasty Uniwersytetu SWPS dostępne w serwisie ...

czytaj więcej >>

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Na zamku w Kamieniu Śląskim miała miejsce światowa konferencja naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Zorganizowana została przez Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższą ...

czytaj więcej >>

SGH współpracuje z European Trade Study Group

SGH współpracuje z European Trade Study Group

Pomiędzy SGH w osobie rektora prof. Marka Rockiego i European Trade Study Group (ETSG) reprezentowanego przez prof. Iana Wootona została podpisana umowa, która czyni ze Szkoły Głównej Handlowej gospodarza tegorocznej edycji prestiżowej konferencji dotyczącej handlu międzynarodowego.

czytaj więcej >>

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda design thinking przestała być już modą, a stała się powszechnie wykorzystywaną praktyką. Pozwala ona na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług oraz postrzeganie rzeczywistości w nowy, szerszy sposób. Do tego jest uniwersalna - odpowiednia dla każdej ...

czytaj więcej >>

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

Uniwersytet Warszawski został ogłoszony nowym członkiem tytularnym Agence Universitaire de la Francophonie. Dołączenie do elitarnego grona stanowi potwierdzenie ogromnej roli UW w polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz nadbałtyckiej frankofonii uniwersyteckiej.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy