Aktualności UW nawiązał współpracę z Uniwersytetem w Cambridge - www.studiawarszawa.com

top
UW nawiązał współpracę z Uniwersytetem w Cambridge
UW nawiązał współpracę z Uniwersytetem w Cambridge

www.uw.edu.pl

Uniwersytet Warszawski oraz brytyjska uczelnia rozpoczęły współpracę opierającą się na rozwoju polskiego programu studiów na Uniwersytecie w Cambridge. Do podpisania porozumienia pomiędzy obiema placówkami doszło 14 lipca br, a współpracę rozpoczęto oficjalnie w dniu 28 września.

Uroczystość inaugurująca partnerstwo Uniwersytetu Warszawskiej oraz Uniwersytetu w Cambridge odbyła się w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego. Polską uczelnię reprezentował rektor UW prof. Marcin Pałys, zaś brytyjską rektor prof. Leszek Borysiewicz. Spotkanie odbyło się przy współudziale wiceministra dr Jarosława Gowina, pełniącego funkcję ministra nauki i szkolnictwa, dr Stanley`a Bill - dyrektora studiów polskich w brytyjskiej uczelni, prof. Macieja Żylicza - prezesa FNP, a także prof. Arkady Rzegockiego - ambasadora Polski w Wielkiej Brytanii.

Decyzja o kontynuacji studiów polskich została potwierdzona w umowie podpisanej w dniu 14 lipca przez Uniwersytet Warszawski, Fundację na rzecz Nauki Polskiej oraz Uniwersytet w Cambridge. Uczelnie planują realizować studia polonoznawcze obejmujące nauki humanistyczne i społeczne w brytyjskiej uczelni, a także podjąć się wspólnej realizacji projektów naukowych. Ponadto dzięki współpracy w środowisku brytyjskim promowana będzie polska kultura i nauka, która przyczyni się do lepszego zrozumienia roli naszego kraju w Europie.

FNP w roku 2014 zainicjowała stworzenie pilotażowego programu studiów polskich na Uniwersytecie w Cambridge. W ramach jego realizacji studenci mieli okazję uczestnictwa w zajęciach związanych z polskim językiem, literaturą oraz kulturą. Dodatkowo przeprowadzono również szereg wykładów gościnnych, debat, konferencji, pokazów filmowych oraz spotkań z artystami. W roku 2016 program został laureatem rankingu University Subject Tables.
Data publikacji: 01.11.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły SWPS zajęła 1. miejsce w kategorii content marketing. Przez jury złożone z ekspertów branży marketingowej wyróżnione zostały podcasty Uniwersytetu SWPS dostępne w serwisie ...

czytaj więcej >>

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Na zamku w Kamieniu Śląskim miała miejsce światowa konferencja naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Zorganizowana została przez Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższą ...

czytaj więcej >>

SGH współpracuje z European Trade Study Group

SGH współpracuje z European Trade Study Group

Pomiędzy SGH w osobie rektora prof. Marka Rockiego i European Trade Study Group (ETSG) reprezentowanego przez prof. Iana Wootona została podpisana umowa, która czyni ze Szkoły Głównej Handlowej gospodarza tegorocznej edycji prestiżowej konferencji dotyczącej handlu międzynarodowego.

czytaj więcej >>

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda design thinking przestała być już modą, a stała się powszechnie wykorzystywaną praktyką. Pozwala ona na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług oraz postrzeganie rzeczywistości w nowy, szerszy sposób. Do tego jest uniwersalna - odpowiednia dla każdej ...

czytaj więcej >>

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

Uniwersytet Warszawski został ogłoszony nowym członkiem tytularnym Agence Universitaire de la Francophonie. Dołączenie do elitarnego grona stanowi potwierdzenie ogromnej roli UW w polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz nadbałtyckiej frankofonii uniwersyteckiej.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy