Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Wydział Fizyki PW gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków 2019

Wydział Fizyki PW gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków 2019

Na 31. Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizykóww Chinach, zespół reprezentantów Polski zdobył srebrny medal.

Dzięki temu osiągnięciu Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej został gospodarzem przyszłorocznej edycji wydarzenia.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Michał Bucoń (kapitan), Zofia Dziekan, Adam Gałązka, Igor Sadalski to członkowie Klubu Naukowego Fenix, a ich opiekunami są Łukasz Gładczuk oraz Radost Waszkiewicz.

Do finału w Chinach drużyna przystąpiła po trzyetapowych zmaganiach z turniejowymi zadaniami i wywalczeniu tytułu krajowego finalisty. Finał Światowy w Beijing w Chinach odbył się w dniach 19-26 lipca 2018. Talent, ciężka praca i wytrwale doskonalone umiejętności zaowocowały wyjątkową nagrodą w postaci srebrnego medalu.

International Young Physicists" Tournament to drużynowe zawody dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych, organizowane już od 1979 roku w różnych krajach z całego świata. Każdy z zespołów staje przed wyzwaniem wyjaśnienia określonych zjawisk fizycznych, przy czym zadań jest aż siedemnaście.
Więcej szczegółów dotyczących zadań turniejowych w 31. Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków w Chinach oraz wyników rywalizacji znajduje się na stronie internetowej International Young Physicists" Tournament.

Data publikacji: 10-08-2018

Aktualności z Warszawy