Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Nowoczesne Centrum Nauk Żywieniowych powstanie na SGGW!

Nowoczesne Centrum Nauk Żywieniowych powstanie na SGGW!

Inwestycja, w której powstanie innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych, zostanie sfinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin oraz Rektor SGGW podpisali umowę , która umożliwia budowę ośrodka.

Centrum to projekt Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Będzie to nowoczesny budynek dydaktyczny oraz laboratoryjny przeznaczony do działalności naukowej o żywieniu człowieka. Będzie wyposażony w aparaturę pozwalająca na prowadzenie badań na poziomie światowym.

Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych będzie instytucją naukowo-dydaktyczną, wszechstronnie kształcącą profesjonalistów z zakresu żywienia człowieka, dietetyki, ochrony zdrowia, projektowania żywności spełniającej najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, a jednocześnie spełniającej oczekiwania i preferencje konsumentów, realizując tym samym ideę holistycznego podejścia do nauk o żywieniu człowieka i ich aplikacyjnego charakteru.Jest to projekt inwestycyjny o wartości 62 milionów złotych. Wartość dofinansowaniaz budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to 40 mln złotych. Projekt utworzenia Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych przewiduje wybudowanie nowego wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego o powierzchni ok. 7,5 tys. m kw., w którym zlokalizowanych będzie między innymi 15 sal dydaktycznych, 11 laboratoriów z 10 pracowniami i 2 halami oraz sala konferencyjna z zapleczem.

Data publikacji: 13-09-2018

Aktualności z Warszawy