Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Festiwal Róż

Festiwal Róż

Róże już po raz siedemnasty staną się bohaterkami święta organizowanego przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Na 29 i 30 czerwca zaplanowano pokazy, wykłady i warsztaty poświęcone tym kwiatom. XVII Festiwal Róż odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich 4.

To dwudniowe święto adresowane jest do wszystkich zainteresowanych różami i ich uprawą. Główną atrakcją weekendowego festiwalu będzie wystawa najnowszych licencjonowanych odmian tych kwiatów.

Na uczestników wydarzenia czekają też liczne inne atrakcje. Wśród nich znajdą się m.in. stoisko zapachowe Polskiego Towarzystwa Różanego, wykład o różach uprawianych bez ochrony chemicznej oraz spacer po ogrodowej kolekcji róż. Zaplanowano również warsztaty ogrodniczo-florystyczne dla dzieci i dorosłych.

XVII Festiwal Róż odbędzie się w dniach 29-30 czerwca w godz. 10.00-18.00 w Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich 4. Ceny biletów i pełny program wydarzenia znajdują się na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego UW.

Data publikacji: 12-06-2019

Aktualności z Warszawy