Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie (UWMCS), Plac Żelaznej Bramy 10

00-136 Warszawa, woj. mazowieckie
- www.studiawarszawa.com

top

Strona główna

Studia Warszawa
img_ucz
Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie (UWMCS)
logo_ucz

Plac Żelaznej Bramy 10

00-136 Warszawa, woj. mazowieckie
zobacz na mapie>>

00-136 Warszawa, woj. mazowieckie

tel.: 22 675 88 65, 22 654 96 04, fax.: 22 675 88 66

www: www.uczelniawarszawska.pl

e-mail: informacja@uwmsc.pl, rekrutacja@uwmsc.pl

Zobacz inne kierunki

Geodezja i kartografia - studia
Specjalizacje - studia I stopnia

Inżynieria geodezyjna - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Systemy informacji przestrzennej - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Kataster i wycena nieruchomości - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O kierunku

Koncepcja kształcenia

Studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia organizowane są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kształcenie trwa 7 semestrów. Końcowym efektem studiów będzie przygotowanie i obrona pracy dyplomowej stanowiącej podstawę złożenia egzaminu upoważniającego do otrzymania tytułu inżyniera .
Koncepcja kształcenia uwzględnia standardy nauczania dla kierunku geodezja i kartografia. Przewidziano trzy specjalności: inżynieria geodezyjna, systemy informacji przestrzennej, kataster i wycena nieruchomości, ale badamy aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy i ostateczne decyzje w sprawie kolejnych specjalności będą podejmowane na bieżąco. Chcemy, aby skład kadry dydaktycznej jak i program kształcenia, był na bieżąco modyfikowany. Tak aby oferować nowoczesny program i najlepszych specjalistów w tych dziedzinach. Postęp nauki jest tak szybki, że wiedza nabyta sprzed kilku laty staje się praktycznie nieużyteczna. Oprócz tradycyjnych geodezyjnych dyscyplin oraz przedmiotów podstawowych do których przywiązujemy dużą wagę wprowadzamy zgodnie z zapotrzebowaniem rynku nowe przedmioty kształcenia, np „projektowanie wspomagane komputerem (CAD), „informatyka w geodezji”, „internet w SIP – gromadzenie i udostępnianie danych”, „pomiary GPS i elementy nawigacji satelitarnej”, a także inne których zakres tematyczny uzależniony będzie od aktualnych potrzeb.

Integralną częścią obowiązującego programu są praktyki – ćwiczenia terenowe. Celem praktyk jest ugruntowanie wiedzy zdobytej w trakcie zajęć dydaktycznych i praktyczne zapoznanie z zawodem do którego uprawniać będzie ukończenie studiów. Ćwiczenia odbywają się w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy i oprogramowanie we współpracy z wiodącymi dostawcami systemów dla geodezji, kartografii i fotogrametrii.


Kwalifikacje absolwenta

Absolwent studiów zawodowych na kierunku geodezja i kartografia otrzymuje tytuł inżyniera.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w zakresie geodezji i kartografii oraz systemów informacji o terenie. Posiada niezbędny zasób wiedzy i praktycznego doświadczenia do wykonywania prac z zakresu pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania informacji o terenie i znajdujących się na nim obiektach.
Ponadto ma opanowane technologie prac pomiarowych, wykorzystujące elektroniczne urządzenia i aparaturę pomiarową, metody satelitarne oraz metody fotogrametrii i teledetekcji. Absolwent powinien posiadać umiejętności w dziedzinie technik komputerowych, w tym komputerowego wspomagania w zakresie geodezji i kartografii. Absolwent powinien także posiadać umiejętności techniczne oraz wiedzę ekonomiczną i prawną z zakresu gospodarki nieruchomościami.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły SWPS zajęła 1. miejsce w kategorii content marketing. Przez jury złożone z ekspertów branży marketingowej wyróżnione zostały podcasty Uniwersytetu SWPS dostępne w serwisie ...

czytaj więcej >>

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Na zamku w Kamieniu Śląskim miała miejsce światowa konferencja naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Zorganizowana została przez Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższą ...

czytaj więcej >>

SGH współpracuje z European Trade Study Group

SGH współpracuje z European Trade Study Group

Pomiędzy SGH w osobie rektora prof. Marka Rockiego i European Trade Study Group (ETSG) reprezentowanego przez prof. Iana Wootona została podpisana umowa, która czyni ze Szkoły Głównej Handlowej gospodarza tegorocznej edycji prestiżowej konferencji dotyczącej handlu międzynarodowego.

czytaj więcej >>

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda design thinking przestała być już modą, a stała się powszechnie wykorzystywaną praktyką. Pozwala ona na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług oraz postrzeganie rzeczywistości w nowy, szerszy sposób. Do tego jest uniwersalna - odpowiednia dla każdej ...

czytaj więcej >>

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

Uniwersytet Warszawski został ogłoszony nowym członkiem tytularnym Agence Universitaire de la Francophonie. Dołączenie do elitarnego grona stanowi potwierdzenie ogromnej roli UW w polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz nadbałtyckiej frankofonii uniwersyteckiej.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy