Lingwistyczna Szkoła Wyższa (LSW) w Warszawie, Ul. Kasprzaka 2/8 - www.studiawarszawa.com

top

Strona główna

Studia Warszawa
img_ucz
Lingwistyczna Szkoła Wyższa (LSW) w Warszawie
logo_ucz

01-211 Warszawa, woj. mazowieckie

Ul. Kasprzaka 2/8 zobacz na mapie>>

tel.: (22) 886 50 12, (22) 886 50 13,
(22) 886 50 14, (22) 886 50 15

www: www.lingwistyka.edu.pl

e-mail: rekrutacja@lingwistyka.edu.pl

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Filologia angielska (anglistyka)

spec. nauczycielska

spec. nauczycielsko-tłumaczeniowa

spec. tłumaczeniowa

Filologia niemiecka (germanistyka)

spec. nauczycielska

spec. nauczycielsko-tłumaczeniowa

spec. tłumaczeniowa

Filologia rosyjska (rusycystyka)

spec. nauczycielska

spec. nauczycielsko-tłumaczeniowa

spec. tłumaczeniowa

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

Filologia angielska (anglistyka)

spec. nauczycielska

spec. tłumaczeniowa

Filologia niemiecka (germanistyka)

spec. nauczycielska

spec. tłumaczeniowa

Filologia rosyjska (rusycystyka)

spec. nauczycielska

spec. tłumaczeniowa

Galeria
galeria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_ucz
W kilku słowach o uczelni...

O Uczelni

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie istnieje na edukacyjnej mapie Polski od roku akademickiego 1999/2000 i jest jedyną prywatną specjalistyczną uczelnią językową w województwie mazowieckim i jedną z niewielu w Polsce. Uczelnia oferuje studentom autorski, praktyczny profil studiów a głównym jej zadaniem jest praktyczna nauka zawodu. Kształcimy przyszłych profesjonalistów językowych.

Na przestrzeni 15 lat prowadzona przez uczelnię anglistyka, germanistyka i rusycystyka były wielokrotnie pozytywnie oceniana przez Państwową Komisję Akredytacyjną, ostatnio w 2012 po raz kolejny otrzymała ocenę pozytywną na kierunku : filologia.

Gmach Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie to obiekt o kameralnej atmosferze, a jego położenie w centrum Warszawy, blisko centralnych węzłów komunikacyjnych sprawia, że studenci z łatwością mogą dojechać do uczelni z różnych części Warszawy i okolic. Do stacji Metra Rondo Daszyńskiego mamy zaledwie 200 metrów.


W gmachu Uczelni mają swoją siedzibę wszystkie władze szkoły, znajdują się w nim również pomieszczenia administracyjne, sale wykładowe oraz zaplecze naukowe i socjalne, co pozwala studentom nie tracić czasu na dojazdy. Na terenie Uczelni do dyspozycji studentów znajdują się również:
 • Biblioteka
 • Automaty z kawą i przekąskami
 • Stały dostęp do wody źródlanej
 • Punkt Ksero
 • Punkt dostępu do internetu

 • Władze uczelni

  Rektor Prof. dr hab. Jan Franciszek Nosowicz

  Doświadczony nauczyciel akademicki, specjalizuje się w antropolingwistyce, leksykografii, terminologii, językoznawstwie porównawczym, źródłach informacji bezpośredniej, wielokulturowości, kontaktach językowych. Promotor 3 prac doktorskich, 404 prac magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz 243 na Uniwersytecie w Białymstoku, także 84 prac licencjackich w WSFiZ w Białymstoku i 8 w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie; recenzent w 9 przewodach doktorskich, 2 – habilitacyjnych i 1 profesorskim.

  Prorektor ds. nauki prof. dr hab. Zofia Jancewicz

  Filolog, anglistka, specjalistka z dziedziny glottodydaktyki. Autorka wielu publikacji naukowych z dziedziny językoznawstwa stosowanego oraz scenariuszy seriali i programów telewizyjnych upowszechniających naukę języka angielskiego na różnych poziomach. Prekursorka wprowadzenia filmu do nauczania języka angielskiego w Polsce. Prowadzi zajęcia i seminaria z dziedziny dydaktyki języka angielskiego. Promotor wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z dziedziny glottodydaktyki. Wielki przyjaciel młodzieży.

  SENAT

  Wszystkie najważniejsze decyzje mające wpływ na właściwe i sprawne funkcjonowanie uczelni opiniuje Senat. Jest on organem kolegialnym, w skład którego wchodzą władze samorządu studenckiego, powołani w drodze wyborów pracownicy naukowi, pracownicy administracji oraz władze rektorskie, dziekańskie i przedstawiciele założyciela uczelni. Gwarantuje on, że strategiczne dla Lingwistycznej Szkoły Wyższej decyzje odzwierciedlają potrzeby wszystkich grup tworzących naszą uczelnię.

  Oferta edukacyjna

  Od semestru zimowego 2014/2015 w naszej ofercie edukacyjnej są studia drugiego stopnia na kierunku filologia, specjalność język angielski, niemiecki i rosyjski, specjalizacje; nauczycielska lub tłumaczeniowa.

  Program studiów pierwszego stopnia na kierunku Filologia na specjalnościach język angielski (anglistyka ), język niemiecki (germanistyka) oraz język rosyjski (rusycystyka), dzięki znacznej liczbie godzin dydaktycznych gwarantuje uzyskanie bardzo dobrej znajomości języków obcych w zakresie wybranej specjalizacji. Głównym założeniem naszej uczelni jest praktyczna nauka zawodu. Szkolimy przyszłych profesjonalistów językowych.

  Język specjalności można wybrać spośród języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, jako drugi język obcy (lektorat) można wybrać: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski, japoński lub arabski. Po ukończeniu lektoratu student uzyskuje znajomość języka na poziomie komunikatywnym.

  Zróżnicowane programy studiów podyplomowych są przygotowane dla absolwentów studiów wyższych, zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy w zakresie języków obcych (angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego) i zorientowanych na zdobycie nowych lub dodatkowych, udokumentowanych zgodnie z obowiązującymi standardami kwalifikacji zawodowych.

  Struktura Uczelni silnie odzwierciedla jej lingwistyczny charakter, kształcąc wysokiej klasy specjalistów - językoznawców.

  Rekrutacja

  Studia magisterskie

  Od semestru zimowego 2014/2015 w naszej ofercie edukacyjnej są studia drugiego stopnia na kierunku filologia, specjalność język angielski, niemiecki i rosyjski, specjalizacje: nauczycielska lub tłumaczeniowa.

  Studia licencjackie

  Są to studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku filologia, trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studia prowadzone są na trzech specjalnościach:  Na anglistyce, germanistyce i rusycystyce jest możliwość wyboru
  specjalizacji:

 • nauczycielskiej
 • tłumaczeniowej
 • lub łączonej: nauczycielsko-tłumaczeniowej

 • Dla kogo:

  Dla osób posiadających minimum średnie wykształcenie, pragnących kontynuować na poziomie profesjonalnym naukę języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego, pogłębioną o praktyczną wiedzę z zakresu lingwistyki stosowanej oraz uzyskać wyższe wykształcenie i zawodowe umiejętności tłumacza lub (i) nauczyciela języka obcego.

  Dlaczego my:

  Lingwistyczna Szkoła Wyższa to jedyna prywatną specjalistyczna uczelnia językowa w województwie mazowieckim i jedna z niewielu w Polsce.

  Ukończona filologia angielska, filologia niemiecka czy filologia w LSW to otwarte drzwi pozwalające na dalszy rozwój ponieważ:

 • zdobyte kwalifikacje na studiach pierwszego stopnia pozwalają na kontynuowanie kształcenia na wybranym kierunku na studiach drugiego stopnia lub na studiach podyplomowych,

 • każdy absolwent posiada znajomość języka specjalności w mowie i piśmie na poziomie biegłości C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy (zbliżonej do rodzimej) oraz znajomość drugiego wybranego języka obcego na poziomie komunikacyjnym,

 • znajomość kultury i języka jest pomocna nie tylko na polu zawodowym, daje poczucie pewności siebie w kontaktach towarzyskich i biznesowych, pozwala na realizowanie swoich pasji i dostarcza narzędzi do zdobywania wiedzy,

 • studia przygotowują do pracy w wybranym zawodzie, który absolwent może podjąć zaraz po ukończeniu studiów.

 • Elastyczne formy studiowania:

  Uczelnia w ramach oferowanego kierunku studiów proponuje zróżnicowany system studiów, który pozwala na wybór optymalnej dla każdego formy studiowania.

  Terminy rekrutacji:

  Nabór 2015/2016 na studia w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie odbywa się DWA RAZY W DANYM ROKU AKADEMICKIM:

  NABÓR NA SEMESTR ZIMOWY
  09.05.2016 r. – 30.09.2016 r.

  NABÓR NA SEMESTR LETNI
  09.01.2017 r. – 15.02.2017 r.

  Dla przyszłych studentów oznacza to, iż mogą rozpocząć studia od października lub od lutego. Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych kandydatów, którzy z różnych przyczyn nie mogą rozpocząć studiów od października.

  Znajdź uczelnię
  Znajdź kierunek

  RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

  2016 2015 2014 2013 2012 2011

  43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

  31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

  31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

  30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

  28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

  więcej

  Aktualności
  SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

  SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

  W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły SWPS zajęła 1. miejsce w kategorii content marketing. Przez jury złożone z ekspertów branży marketingowej wyróżnione zostały podcasty Uniwersytetu SWPS dostępne w serwisie ...

  czytaj więcej >>

  Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

  Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

  Na zamku w Kamieniu Śląskim miała miejsce światowa konferencja naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Zorganizowana została przez Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższą ...

  czytaj więcej >>

  SGH współpracuje z European Trade Study Group

  SGH współpracuje z European Trade Study Group

  Pomiędzy SGH w osobie rektora prof. Marka Rockiego i European Trade Study Group (ETSG) reprezentowanego przez prof. Iana Wootona została podpisana umowa, która czyni ze Szkoły Głównej Handlowej gospodarza tegorocznej edycji prestiżowej konferencji dotyczącej handlu międzynarodowego.

  czytaj więcej >>

  Metoda Design Thinking w SWPS

  Metoda Design Thinking w SWPS

  Metoda design thinking przestała być już modą, a stała się powszechnie wykorzystywaną praktyką. Pozwala ona na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług oraz postrzeganie rzeczywistości w nowy, szerszy sposób. Do tego jest uniwersalna - odpowiednia dla każdej ...

  czytaj więcej >>

  UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

  UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

  Uniwersytet Warszawski został ogłoszony nowym członkiem tytularnym Agence Universitaire de la Francophonie. Dołączenie do elitarnego grona stanowi potwierdzenie ogromnej roli UW w polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz nadbałtyckiej frankofonii uniwersyteckiej.

  czytaj więcej >>  Polityka plików "cookie":

  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

  copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy