Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie, ul. Dewajtis 5 - www.studiawarszawa.com

top

Strona główna

Studia Warszawa
img_ucz
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie
logo_ucz

01-815 Warszawa, woj. mazowieckie

ul. Dewajtis 5 zobacz na mapie>>

tel.: 22 561 88 00, 22 569 96 92, 22 569 96 94, 22 569 68 32, fax.: 22 569-96-93

www: www.uksw.edu.pl, www.rekrutacja.uksw.edu.pl

e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl, info@uksw.edu.pl

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Wydział Filozofii Chrześcijańskiej

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych

Wydział Nauk Historycznych i Społecznych

Wydział Nauk Humanistycznych

Wydział Nauk Pedagogicznych

Wydział Prawa i Administracji

Wydział Prawa Kanonicznego

Wydział Studiów nad Rodziną

Wydział Teologiczny

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

Wydział Nauk Historycznych i Społecznych

Wydział Nauk Humanistycznych

Wydział Nauk Pedagogicznych

Wydział Studiów nad Rodziną

Oferta edukacyjna - studia jednolite magisterskie

Wydział Prawa i Administracji

Galeria
galeria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_ucz
W kilku słowach o uczelni...

Opis Uczelni – UKSW w Warszawie


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to wiodący ośrodek akademicki, który cieszy się dużym uznaniem nie tylko w regionie, ale również w całej Polsce. Jedna z najchętniej wybieranych uczelni w Warszawie posiada świetne zaplecze naukowe i wybitną kadrę dydaktyczną. Działalność Uniwersytetu sięga roku 1954, kiedy to placówka funkcjonowała pod nazwą Akademia Teologii Katolickiej. Cenioną uczelnię publiczną przekształcono w roku 1999 na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Głównym trzonem naukowym UKSW jest grupa 732 znakomitych naukowców. Uczelnia prowadzi studia w Warszawie w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, a także podyplomowym. Aktualnie liczba studentów kształcących się w murach uniwersytetu to około 16,5 tysiąca osób, z czego zdecydowana większość studiuje na kierunkach stacjonarnych.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest miejscem przyjaznym dla studentów niepełnosprawnych. Ich swobodne przemieszczanie się w przestrzeni akademickiej możliwe jest dzięki nowoczesnych infrastrukturze wszystkich obiektów uczelni.

Poza zajęciami dydaktycznymi, studenci mogą podejmować dodatkową aktywność w ramach licznych kół naukowych (w obrębie różnych wydziałów funkcjonuje ich aż 63), organizacji studenckich oraz samorządu studenckiego. Co więcej studenci UKSW mogą wstąpić także do teatru i chóru akademickiego.

Niezwykle korzystna oferta stypendialna uczelni pozwala studentom na znaczne obniżenie czesnego za studia w Warszawie. Z uniwersyteckiego zaplecza socjalnego do rąk studentów trafia rocznie przeszło 6 tysięcy różnych świadczeń o charakterze socjalnym.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie współpracuje z wieloma zagranicznymi ośrodkami akademickimi. Uczelnia dotychczas podpisała aż 166 umów związanych z programem Erasmus. Dzięki szeroko rozwiniętej współpracy studenci Uniwersytetu mogą aktywnie uczestniczyć w wyjazdach do innych krajów europejskich i zrealizować część kształcenia w jednej ze 111 partnerskich szkół wyższych. Co więcej UKSW w Warszawie uczestniczy również w programie MOST i współpracuje w jego zakresie z 19 polskimi uniwersytetami.

Studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


Oferta edukacyjna UKSW w Warszawie obejmuje studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie, na których kształcenie odbywać się może w systemie stacjonarnym (bezpłatnym) lub niestacjonarnym.

Dodatkowo oferując studia podyplomowe i doktoranckie Uniwersytet pozwala studentom podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Znaczna część kierunków na UKSW posiada certyfikat jakości kształcenia, wydany przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną oraz Państwową Komisję Akredytacyjną.

Oferta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pozwala na kształcenie w ramach:
• 4 kierunków na studiach jednolitych magisterskich,
• 30 kierunków na studiach I stopnia,
• 21 kierunków na studiach II stopnia,
• 10 kierunków na studiach III stopnia,
• 49 kierunków na studiach podyplomowych.

Studia na UKSW w Warszawie obejmują nauki humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze. Uczelnia dysponuje 45 laboratoriami, z których korzystają osoby studiujące: chemię, fizykę, biologię, ochronę środowiska, inżynierię środowiska, informatykę, matematykę i ekonomię. Dodatkowo na Uniwersytecie funkcjonuje kilka pracowni specjalistycznych.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczy w programie uczenia się przez całe życie (LLLP). Inicjatywa umożliwia studiowanie na zasadach uznających wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, zdobyte przez kandydata w ramach nauki pozaformalnej, czyli obejmującej uczestnictwo w kursach i szkoleniach, a także nieformalnej – związanej z doświadczeniem zawodowym i życiowym.

UKSW w Warszawie jest uczelnią innowacyjną, korzystającą z szeregu nowoczesnych technologii. Studenci Uniwersytetu mają dostęp do zintegrowanego systemu USOS, który umożliwia im zapoznanie się z terminem i miejscem zajęć, a także najnowszymi wiadomościami dotyczącymi uczelni i ocenami otrzymanymi w czasie kolokwium.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

SWPS zdobywa 1 miejsce w konkursie Genius Universitatis 2018

W tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły SWPS zajęła 1. miejsce w kategorii content marketing. Przez jury złożone z ekspertów branży marketingowej wyróżnione zostały podcasty Uniwersytetu SWPS dostępne w serwisie ...

czytaj więcej >>

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”

Na zamku w Kamieniu Śląskim miała miejsce światowa konferencja naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Zorganizowana została przez Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższą ...

czytaj więcej >>

SGH współpracuje z European Trade Study Group

SGH współpracuje z European Trade Study Group

Pomiędzy SGH w osobie rektora prof. Marka Rockiego i European Trade Study Group (ETSG) reprezentowanego przez prof. Iana Wootona została podpisana umowa, która czyni ze Szkoły Głównej Handlowej gospodarza tegorocznej edycji prestiżowej konferencji dotyczącej handlu międzynarodowego.

czytaj więcej >>

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda Design Thinking w SWPS

Metoda design thinking przestała być już modą, a stała się powszechnie wykorzystywaną praktyką. Pozwala ona na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług oraz postrzeganie rzeczywistości w nowy, szerszy sposób. Do tego jest uniwersalna - odpowiednia dla każdej ...

czytaj więcej >>

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

UW w gronie członków Agence Universitaire de la Francophonie

Uniwersytet Warszawski został ogłoszony nowym członkiem tytularnym Agence Universitaire de la Francophonie. Dołączenie do elitarnego grona stanowi potwierdzenie ogromnej roli UW w polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz nadbałtyckiej frankofonii uniwersyteckiej.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy