Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Studenci PW mocni w szachach!

Jak przystało na umysły ścisłe studenci Politechniki Warszawskiej zajęli wysokie pozycje w Zawodach Akademickich Mistrzostwach Polski

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zajęła szóste miejsce w klasyfikacji wszystkich uczelni i trzecie w gronie uczelni technicznych w AMP w Szachach. Zawody odbyły się Chorzowie w dniach 18-20 stycznia 2019 roku.Złoty medal w rywalizacji drużyn zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która wyprzedziła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński. Spośród uczelni technicznych wyższe miejsce od PW zajęła jeszcze Politechnika Wrocławska (4. pozycja).Politechniczny zespół na AMP tworzyło ośmioro zawodników: Luiza Tomaszewska, Karolina Drabent, Kacper Żochowski, Mateusz Łapaj, Bartosz Sowul, Karol Ulanowski, Kosma Grochowski i Kacper Karwowski. Indywidualnie najlepiej spisali się Luiza Tomaszewska (szósta w gronie zawodniczek z uczelni technicznych) i Kacper Żochowski (piąty wśród reprezentantów z uczelni technicznych).Pełne wyniki AMP w Szachach

Data publikacji: 05-02-2019