Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Najciekawsze miejsca na Mokotowie

Najciekawsze miejsca na Mokotowie

Dzielnica Mokotów położona jest w lewobrzeżnej części Warszawy. Sąsiaduje z nią m.in. Śródmieście, Wilanów, Włochy i Ochota. Dzielnica jest największa pod względem liczby ludności.

Ze względu na bliskość do centrum i rozbudowaną infrastrukturę, mieszkania na Mokotowie są dość drogie. Mimo wysokich cen okolica dzielnica Mokotów bezustannie przyciąga nowych mieszkańców. Nic dziwnego, znajduje się tam mnóstwo atrakcji i miejsc, gdzie warto przejść się na spacer.


Dzielnica Mokotów posiada szeroką ofertę kulturalną


Niewątpliwie, dzielnica Mokotów to prawdziwe centrum kulturalno-rozrywkowe. Na jej terenie znajduje się kilka kin, a w tym Cinema City, galerie sztuki oraz dom kultury. Zaletą mieszkania na Mokotowie jest różnorodność dostępnych rozrywek. Młodzi mogą wybrać się np. do Escape Roomu, gdzie czekają na nich intrygujące zagadki i inne wyzwania.


Ciekawym miejscem na mapie Mokotowa jest pałac nazywany Królikarnią. Jego nazwa nawiązuje do zwierzyńca, który znajdował się tam za czasów saskich. Wokół pałacu rośnie mnóstwo wysokich drzew, krzewów i innej roślinności, a wśród nich znajduje się zabytkowy Park Rzeźby.


Gdzie jeszcze można pójść, żeby wyrwać się z mieszkania? Na Mokotowie w 1984 roku powstało Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Wśród eksponatów znajdują się pamiątki nawiązujące do historii chłopów mieszkających na ziemiach polskich. Ze względu na charakterystyczny wygląd, siedziba warszawskiego muzeum nazywana jest Żółtą Karczmą. Dzielnica Mokotów mieści także Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Zwiedzający mogą obejrzeć tam z bliska m.in. samoloty, śmigłowce, działa pancerne, czołgi i inne pojazdy pancerne.


Mieszkania na Mokotowie - bliskość placów zabaw i terenów zielonych


Oferty mieszkań na sprzedaż na warszawskim Mokotowie kuszą m.in. atrakcyjną lokalizacją. Ich niewątpliwym atutem jest bliskość terenów zielonych. W okolicy znajduje się mnóstwo skwerów i ogrodów spacerowych, co zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzielnica Mokotów obejmuje teren parku Arkadia, Dreszera oraz Morskie Oko. W ostatnim z nich zlokalizowany jest pałacyk Szustra inaczej nazywany pałacem Lubomirskich.


W obrębie dzielnicy mieści się także część kompleksu parkowego Pole Mokotowskie. Warto wybrać się tam na dłuższy spacer, aby po drodze móc obejrzeć wszystkie znajdujące się tam pomniki. W całym parku wzdłuż alejek postawiono ławki, dzięki czemu spacerowicze w każdej chwili mogą przysiąść i odpocząć. Rodziny, które planują zakup mieszkania na Mokotowie mogą być spokojne. Na Polu Mokotowskim nie brakuje atrakcji dla dzieci. Wybudowano tam kilka placów zabaw oraz fontanny, które cieszą najmłodszych zwłaszcza latem.


Dzielnica Mokotów zachwyca dużą ilością zieleni oraz dostępem do najróżniejszych rozrywek. Z pewnością swoje miejsce znajdą tam osoby aktywne. W okolicy znajduje się kilka obiektów sportowych, a w tym siłownie na świeżym powietrzu i kluby fitness. Najbardziej znane to Calypso Fitness Club, Jatomi Fitness oraz Energy Fitness. Na terenie dzielnicy powstało również sporo ścieżek rowerowych oraz korty tenisowe.


 


Materiał przygotowany przez eksperta portalu GetHome.pl

Data publikacji: 13-11-2019