Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Jak nauczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu?

Jak nauczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu?

Władanie językiem obcym, choćby w stopniu podstawowym, jest dziś wymagane w większości branż. Znajomość angielskiego przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale pozwala na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości. Język angielski przydaje się w podróży, w surfowaniu po Internecie, w rozmowie na ulicy. Jak nauczyć się angielskiego, aby w stopniu komunikatywnym nim władać? Czy są jakieś złote metody dotyczące tego, jak uczyć się angielskiego? Przedstawiamy trzy drogi, które pozwolą na zdobycie podstawowych umiejętności językowych.

Jak nauczyć się angielskiego bez pomocy innych osób?


Samodzielna nauka języka angielskiego jest możliwa, wymaga jednak pewnych podwalin i minimalnej znajomości zasad językowych. Uczenie się języka obcego od zera, bez pomocy osób trzecich, jest niezwykle trudne. Szybko bowiem okazuje się, że problematyczne kwestie gramatyczne czy językowe znacznie łatwiej rozwikłać podczas nauki języka z kimś bardziej doświadczonym. Nie oznacza to, że powinniśmy z takiej formy nauczania rezygnować. Grunt to systematyczność, dobre zorganizowanie i częste powtarzanie materiału. Znakomitą pomocą zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych uczniów są aplikacje mobilne, ułatwiające proces pojmowania języka obcego.


Duolingo, Learn Speak English, Busuu, Livango, LingoDeer i wiele innych programów użytkowanych jest codziennie przez setki tysięcy osób. Niewątpliwą zaletą takiej formy nauki jest jej opłacalność finansowa. Nie tracimy pieniędzy na kosztowne podręczniki do angielskiego, kursy online czy lekcje w szkole językowej.


 


Jak uczyć się angielskiego w sposób skuteczny?


Proces nauki języka obcego powinien być przede wszystkim uporządkowany. W pierwszej kolejności zadbajmy o szczegółowy harmonogram naszych prac. Konsekwencja w działaniu jest czymś niezwykle ważnym, gdyż język angielski musi być systematycznie utrwalany. Można np. wyznaczyć, że dniami nauki będą dni parzyste w miesiącu, przez 20 minut dziennie. Nie warto także nakładać na siebie zbyt wielu obowiązków: na początku zrozum podstawowe zasady używania czasów, później poznaj istotę gramatyki, a następnie rozszerzaj wiedzę dotyczącą słownictwa. Wypisuj problematyczne kwestie w zeszycie, aby móc do nich jeszcze raz wrócić. Znakomitą pomocą w tym kontekście są podręczniki do angielskiego. Problem w tym, iż jest to wydatek dosyć kosztowny. W Internecie można jednak natknąć się na bezpłatne alternatywy i wersje próbne do nauki języka. Stanowią one nieocenioną pomoc i są dużym ułatwieniem w początkowej fazie nauczania.

Data publikacji: 16-02-2021