Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Konto dla Młodych bez wychodzenia z domu

Konto dla Młodych bez wychodzenia z domu

Planujesz założyć konto w banku, ale odwlekasz to, ponieważ nie masz czasu lub ochoty na podróż do oddziału? Niepotrzebnie. Aby to zrobić, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystkie formalności możesz bowiem szybko i wygodnie załatwić przez internet. Wystarczy kilka minut, ważny dowód osobisty, a także smartfon lub inne urządzenie z dostępem do sieci. Jak założyć konto w banku bez wychodzenia z domu?

 • Jak założyć konto osobiste bez wychodzenia z domu: przez internet


 • Założenie konta bez wychodzenia z domu jest proste, szybkie i bardzo wygodne. Możesz to zrobić na przykład na stronie banku PKO BP. Przejdź do zakładki „konta”, zapoznaj się z aktualną ofertą kont osobistych. Sprawdź szczegóły oferty, np. dotyczące Konta dla Młodych (https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/ ) stworzonego dla osób w wieku 18-26 lat, w przypadku którego nie płacisz za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Następnie wybierz opcję „otwórz konto”.

 • Konto bez wychodzenia z domu: wybierz najlepsze rozwiązanie


 • Jeśli jesteś już klientem banku, wystarczy zalogować się do serwisu iPKO. Jeśli natomiast nie korzystasz z serwisu iPKO lub nie jesteś klientem banku, to na stronie www PKO BP po prostu wybierz rodzaj konta, które chcesz założyć.

 • Konto bez wychodzenia z domu: uzupełnij dane


 • Następny krok to wypełnienie formularza – w tym celu podaj swoje dane osobowe i kontaktowe, odpowiedz na kilka dodatkowych pytań, dotyczących np. dostarczenia umowy przez kuriera.

 • Konto bez wychodzenia z domu: wpisz kod SMS


 • Upewnij się, że wszystkie podane przez Ciebie dane są prawidłowe – jeśli tak, potwierdź złożenie wniosku o otwarcie konta przez wpisanie kodu SMS, który otrzymasz na telefon.
  Gotowe!

 • Jak założyć konto w banku bez wychodzenia z domu – przez aplikację mobilną


 • W zależności od potrzeb, w PKO BP wniosek o założenie konta osobistego możesz złożyć także na smartfonie. Pobierz wygodną i intuicyjną w obsłudze aplikację IKO. Wybierz opcję „Otwórz konto na selfie”. Przejrzyj listę dostępnych kont osobistych, wybierz to, które najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby, zastanów się, czy chcesz mieć kartę do konta. Postępuj zgodnie z informacjami, jakie będą wyświetlać się na smartfonie – wypełnij formularz, zaznacz wymagane zgody, zrób z obu stron zdjęcia swojego dowodu osobistego i selfie. Na koniec uzupełnij pozostałe dane i złóż wniosek o założenie konta bez wychodzenia z domu. Prosto, szybko i wygodnie!

  Pamiętaj także, że w razie potrzeby zawsze możesz otworzyć konto także w każdym oddziale banku.

  Data publikacji: 02-09-2021