Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Libratus - szkoła podstawowa online za darmo

Libratus - szkoła podstawowa online za darmo


Libratus - szkoła podstawowa online za darmo

Czy wiesz, że polska edukacja za granicą jest możliwa nawet bez wychodzenia z domu? Dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus dziecko może zdobywać wiedzę z tych samych przedmiotów, które realizują uczniowie w Polsce. Zobacz, jak wygląda taka nauka i dlaczego warto pielęgnować język ojczysty!

Polska edukacja za granicą

Rodziny, które mieszkają za granicą, często chcą zachować kontakt ze swoim krajem ojczystym oraz pielęgnować rodzime tradycje i wartości. Jest też wiele osób, które planują po latach wrócić do Polski i chcą zapewnić swoim dzieciom możliwość kontynuacji nauki w tym kraju. W takiej sytuacji dobrze, żeby dziecko już wcześniej zdobywało polską edukację.

Możliwość nauki w języku polskim za granicą dają m.in. szkoły sobotnie. Jest to nauczanie uzupełniające, co oznacza, że dziecko musi jednocześnie chodzić także do szkoły w danym kraju. Taki sposób nauki jest więc dość czasochłonny i kosztowny, co dla wielu rodziców jest sporym minusem. W takiej sytuacji warto rozważyć inne rozwiązania.

Istnieje alternatywna opcja dla polskich szkół za granicą - Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Jest to szkoła podstawowa online za darmo, dzięki której dziecko może zdobywać polską edukację nawet z drugiego końca świata. W ten sposób nie tylko ma stały kontakt z językiem polskim, ale także poznaje bliżej historię i kulturę swojej ojczyzny. Dzięki temu, że uczy się przedmiotów objętych polską podstawę programową, łatwiej będzie mu odnaleźć się w polskim systemie edukacji, jeżeli zdecyduje się na powrót do kraju w przyszłości.

Szkoła podstawowa online za darmo

Nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus jest całkowicie darmowa. Jak to możliwe? Uczeń formalnie zapisany jest do jednej ze szkół w Polsce, jednak uczy się poza jej murami w trybie edukacji domowej. Rodzic nie ponosi kosztów nauki dziecka, która finansowana jest z subwencji oświatowej. Dziecko może zdobywać wiedzę z polskiej podstawy programowej z dowolnego miejsca na świecie.

Uczniowie Libratusa otrzymują polską legitymację, a po zdaniu egzaminów również świadectwo państwowe. Egzaminy klasyfikacyjne odbywają się raz w roku, zazwyczaj w okresie wakacyjnym. Ich termin ustalany jest ze szkołą, do której formalnie zapisane jest dziecko. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie uczeń otrzymuje promocję do następnej klasy.

Jakie są zalety nauki w Libratusie?

Nauka w Libratusie odbywa się na platformie edukacyjnej, na której znajdują się ciekawe lekcje podzielone na 36 tygodni. W ten sposób dziecku łatwiej jest zaplanować naukę i przyswoić materiał. Materiały na platformie dostępne są w formie interaktywnych ćwiczeń, kolorowych kart pracy oraz nagrań audio i wideo. Każdej lekcji towarzyszą przyjaźni bohaterowie, którzy motywują do rozwiązywania zadań. Dodatkową motywację stanowi możliwość zdobywania specjalnych odznak, za które można otrzymać nagrody, oraz pasek postępu pokazujący, ile materiału przerobił już uczeń.

Dużą zaletą nauki w Libratusie są zajęcia online z polskimi nauczycielami. Dziecko może brać udział w webinariach przedmiotowych, podczas których omawiane są konkretne zagadnienia. Uczeń ma też możliwość uczestniczenia w spotkaniach integracyjnych online z rówieśnikami, na których dzieci mogą porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Wszystko to sprawia, że dziecko cały czas ma kontakt z językiem polskim oraz uczy się w przyjemny i efektywny sposób.

Aby wziąć udział w rekrutacji do szkoły podstawowej, wypełnij formularz dostępny na stronie: https://rekrutacja.libratus.edu.pl/ Zapisz dziecko do Libratusa i pozwól mu zdobywać polską edukację bez względu na miejsce zamieszkania!

Opracowano na podstawie

Data publikacji: 27-05-2024