VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Adres: ul. Paca 37

04-386 Warszawa

TEL. +48 506 561 999

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Projektowanie komunikacji marki, Fotografia i Stylizacja Zobacz więcej Projektowanie komunikacji marki, Fotografia i Visual Branding Zobacz więcej Projektowanie ubioru i kostiumografia Zobacz więcej
Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Dyrekcja kreatywna i komunikacja marki modowej Zobacz więcej Projektowanie ubioru i dyrekcja kreatywna Zobacz więcej

Galeria ZDJĘĆ

Dlaczego Viamoda Szkoła Wyższa? - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa jest jedyną w Polsce uczelnią, która kształci młodych ludzi w zakresie szeroko pojętej mody i wzornictwa. Dzięki swojemu międzynarodowemu charakterowi jest dla studentów idealną szansą na podbicie europejskich oraz światowych rynków modowych.

Pierwszorzędnym celem VIAMODA jest kompleksowe przygotowanie praktyczne studentów w następujących obszarach: projektowania odzieży, kreowania i zarządzania modą, a także budowania i wdrażania nowoczesnych strategii komunikacyjnych i biznesowych dla branży modowej.

Jest to możliwe na skutek indywidualnie wypracowanemu podejściu do kształcenia. Studenci zdobywają wiedzę niezbędną do rozwoju zawodowego w przemyśle modowym, w tym poznają wszystkie mechanizmy oraz specyfikację tej branży. To zwiększa ich szanse na odnoszone w przyszłości sukcesy oraz otwiera drzwi do rozwijania indywidualnych koncepcji projektowych.

Nieodzowną pomocą i wsparciem naukowym służy także kadra profesjonalistów, która w swoim gronie skupia naukowców oraz praktyków z polskich i zagranicznych uczelni artystycznych, a także wybitnych specjalistów aktywnie działających w branży przemysłu modowego.

Dodatkowo studenci mogą śmiało korzystać z szerokiej oferty programu wsparcia, który skupia w sobie duży wybór staży i praktyk w prestiżowych ośrodkach modowych w Polsce oraz za granicą. Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia w sektorze modowym, a także zwiększają swoje szanse na nawiązanie stałej współpracy z prestiżowymi markami tej branży z całego świata.


KALENDARIUM REKRUTACJI NA ROK AKADEMICKI 2023/2024 - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

rekrutacja rekrutacja

WŁADZE UCZELNI - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

MGR KINGA MILLER – REKTOR VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka MBA in Fashion Business Development w ESMOD-Paris, Marketing Management Program w California University oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW. Zajmowała się komunikacją wizerunkową takich marek jak: Vistula, Wólczanka, Wolford, Replay.

DR DOMINIKA ŁUKAWSKA-MILCZARSKA - PROREKTORVIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka ASP w Łodzi. Laureatka licznych konkursów artystycznych i autorka wystaw rysunków. Aktualnie projektuje grafikę odzieżową dla takich firm jak: Troll, Top Secret czy Monnari.

DR ZDZISŁAWA ŚWINIARSKA- PROREKTOR VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem odzieży. Jej kolekcje były prezentowane na licznych targach i pokazach w Polsce i za granicą.

MGR MIKOŁAJ WIATR - KANCLERZ VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwent WSMiKS oraz Akademii im. Aleksandra Gieysztora.

KAMPUS - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie mieści się przy ulicy Paca 37 na Pradze Południe w pobliżu Ronda Waszyngtona. Dzięki tej lokalizacji dotarcie do nas zarówno samochodem jak i komunikacją miejską nie sprawia żadnych problemów.

Do dyspozycji studentów są oddane sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz pracownie.

W nowoczesnych, estetycznie zaprojektowanych przestrzeniach kampusu VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie wydzielono specjalistyczne laboratoria, sale do prowadzenia ćwiczeń i wykładów.

Swoiste centrum specjalności Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią stanowi laboratorium technologiczne, gdzie realizowane są wszystkie koncepcje projektowe naszych studentów oraz doskonalony jest ich warsztat i umiejętności manualne.

Pracownia do konstrukcji została przystosowana do prowadzenia zajęć z przestrzennego modelowania wzorów, modelowania wzorów odzieżowych i akcesoriów, pracowni technologii produkcyjnej.

W pracowni ogólnoplastycznej będą się odbywały zajęcia m.in. z rysunku i malarstwa, fotografii, kompozycji, rysunku żurnalowego, podstaw projektowania, technik wspomagających projektowanie, projektowania wzorów odzieżowych, projektowania tkanin.

W sali komputerowej studenci będą uczestniczyć w zajęciach wspomagających projektowanie (m.in. techniki wspomagające projektowanie, materiałoznawstwo, komputerowe techniki konstruowania wzorów, druk na tkaninie). Wyposażenie pracowni stanowi profesjonalny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie, odpowiednie drukarki, ploter, skaner do wprowadzania form.

Natomiast laboratorium fotograficzne to miejsce, gdzie rzeczywistość projektowa łączy się z magią obrazu. W tej przestrzeni studenci mają możliwość poznania tajników fotografii mody oraz video. Uczą się procesu produkcji sesji zdjęciowych wizerunkowych i packshotowych na potrzeby marek odzieżowych.