0:00 - 0:00

Collegium Intermarium
Collegium Intermarium
Collegium Intermarium
Collegium Intermarium
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Collegium Intermarium

Adres: ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

TEL. 783 687 888

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Business, Management and International Law Zobacz więcej Dziennikarstwo i nowoczesna komunikacja społeczna Zobacz więcej Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne „Artes liberales” Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Prawo

Filmy - Collegium Intermarium

Galeria ZDJĘĆ

O Uczelni - Collegium Intermarium - Collegium Intermarium

Collegium Intermarium powstało w odpowiedzi na kryzys życia akademickiego. W czasach, gdy zanika poczucie porządku, celu oraz sensu, Collegium Intermarium ma stały punkt odniesienia – niezmienne idee Prawdy, Dobra i Piękna.

Aktualnie jest coraz mniej miejsca dla wolnej debaty akademickiej, a Collegium jest przestrzenią dla naukowców i studentów, którzy nie obawiają się stawiać poważnych pytań. Podejmowanie odważnych wyzwań jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem każdego, kto współtworzy wspólnotę uczelni.

Kształcenie staje się współcześnie asowe, jednowymiarowe i odtwórcze, Collegium przypomina, że główny cel edukacji to integralny rozwój człowieka. W realiach uniwersytetu jego warunkiem jest bezpośrednia współpraca mistrza i ucznia.

Studia w Collegium Intermarium to elitarne studia, dla osób, które stawiają wobec siebie wysokie wymagania oraz które nie godzą się na przeciętność. Dobór przedmiotów i wykładowców pozwala zapoznać się z podstawami filozofii klasycznej, z zasadami klasycznej edukacji i z różnymi ideologiami we współczesnym świecie.

Prawo na Collegium Intermarium - Collegium Intermarium

Kierunek Prawo w Collegium Intermarium to coś więcej niż zwykłe studia prawnicze. To przede wszystkim: tutoring, klasyczna humanistyka, sprawy międzynarodowe, języki obce i przygotowanie ekonomiczne. Kształcą się tutaj prawnicy wyposażeni w obszerną wiedzę humanistyczną, świadomi znaczenia łacińskiej kultury, chrześcijaństwa i dziedzictwa antyku w dziejach Europy i świata.

Uczelnia wprowadza studentów w doskonałą znajomość prawa międzynarodowego i najważniejszych zagadnień gospodarczych. Taki holistyczny model edukacji przygotowuje absolwentów do pełnienia odpowiedzialnych ról społecznych i zajmowania najwyższych stanowisk w świecie prawa, biznesu, nauki, polityki, mediów, organizacji międzynarodowych i organów administracji publicznej.