Reklama - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)

Adres: Plac Politechniki 1

00-661 Warszawa

Tel.: (22) 234 7412,
(22) 629 6070,
(22) 234 7211

  • http://pw.edu.pl

Opis Uczelni - Politechnika Warszawska (PW)

POLITECHNIKA WARSZAWSKA (PW)


 Znakomite historyczne osiągnięcia i nowoczesne podejście do nauki - to cechy charakterystyczne Politechniki Warszawskiej. Mająca swoją siedzibę w sercu stolicy Polski, ta renomowana instytucja edukacyjna jest jednym z czołowych środków naukowych w kraju.

Utworzona w 1826 roku, Politechnika Warszawska jest jednym z najstarszych technicznych uniwersytetów w Polsce i cieszy się międzynarodową reputacją jako centrum naukowe. Zaoferowanie studentom najlepszego możliwego doświadczenia z nauki jest priorytetem tego miejsca.

Wykorzystując mnogość różnych podejść naukowych oraz praktycznych, Politechnika Warszawska dostarcza wszechstronnej edukacji, przygotowującej absolwentów do sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie. Znakomite wyposażenie uczelni, w tym najnowocześniejsze laboratoria, pracownie oraz biblioteka, nie tylko prowadzą do naukowego odkrycia, ale także tworzą innowacyjne rozwiązania, które wpływają na życie ludzi na całym świecie.

Z ponad 36,000 studentów i blisko 2,100 członków kadry naukowej, Politechnika Warszawska jest zdecydowanie miejscem gdzie nauka spotyka innowacje. Idealne miejsce dla studentów pragnących zdobyć praktyczne doświadczenie podczas pobierania nauki.

Oferta edukacyjna - Politechnika Warszawska (PW)

Politechnika Warszawska (PW) w Warszawie nie bez powodu zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni technicznych w Polsce. Szeroka oferta edukacyjna stanowi o jej atrakcyjności dla młodych ludzi pragnących kształcić się w dziedzinach inżynieryjnych i technicznych.

Uczelnia oferuje studia na blisko 40 kierunkach, na wszystkich trzech stopniach edukacji, jak np. na:

  • elektrotechnice,
  • informatyce,
  • budownictwie.
Kierunek Elektronika i Telekomunikacja to doskonały wybór dla osób zaintrygowanych nowymi technologiami, natomiast studentów pragnących zgłębić tajniki kształtowania przestrzeni miejskiej przyciąga Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne.

Dzięki wyróżniającej się kadrze naukowej PW umożliwia zdobywanie umiejętności pozwalających sprostać wymaganiom współczesnego rynku pracy. Dbałość o stały rozwój kierunków, wykładowców, a także kontaktów z biznesem, stawiają ją w czołówce uczelni, które przygotowują specjalistów dla przyszłości.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Politechnika Warszawska (PW)

Politechnika Warszawska (PW) to jedna z najdynamiczniej rozwijających się uczelni technicznych w Polsce. Zlokalizowana w centrum Warszawy, oferuje bogatą gamę programów nauczania w ścisłych naukach technicznych i inżynieryjnych.

Na terenie Warszawy oraz okolicznych miast znajdują się również uczelnie o podobnym profilu. Pierwszym takim przykładem jest Politechnika Łódzka. Ta uczelnia, choć nieco mniejsza, oferuje szeroki wybór kursów technicznych, od inżynierii materiałowej po inżynierię biotechnologiczną. Jej bliskość do Warszawy sprawia, że jest konkurencyjnym wyborem dla studentów ze stolicy.

Mimo że nie znajduje się bezpośrednio w Warszawie, ale w jej malowniczych okolicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej to kolejne miejsce, które warto brać pod uwagę. Jest to uczelnia oferująca programy inżynierskie, które kładą nacisk na praktyczne zastosowania nauki.