Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii. Gdzie pojechać i o co zapytać?

Kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii. Gdzie pojechać i o co zapytać?

Jedną z najlepszych metod nauki języka obcego jest wyjazd na zagraniczny kurs językowy. Każdy, kto jest zainteresowany taką formą, ma do wyboru co najmniej kilka opcji. Na jaki kierunek można się zdecydować? Dlaczego taki wyjazd to dobry pomysł? Co sprawdzić przed wyborem konkretnego kursu? Odpowiedzi w poniższym poradniku!

Kurs angielskiego najlepiej w Wielkiej Brytanii?


Istnieje cała lista zalet nauki języka obcego w naturalnych sytuacjach i w kraju, w którym jest on uznany za urzędowy. Poznajemy wówczas kulturę konkretnego państwa i mamy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.


Warto zdecydować się na taki obóz, ponieważ właśnie wtedy można mieć kontakt z native speakerem zawsze, kiedy pojawi się taka potrzeba. Nauka odbywa się nie tylko podczas lekcji ustalonych w planie zajęć, ale też w czasie wycieczek, wspólnych wyjść czy zabawy.


Poza tym to możliwość skorzystania z oferty renomowanych szkół i znakomitych planów zajęć przygotowanych przez te placówki. Oprócz tego jest to nauka wykorzystania języka w praktyce, która pozwala na poznanie nowej historii czy zwyczajów.


Na co zwrócić uwagę przed wyborem obozu językowego?


Bez względu na to, czy będzie to kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii czy innego języka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Między innymi sprawdzamy zakres wiekowy uczestników takiego wyjazdu i wybieramy obóz, który będzie optymalny.


Oprócz tego każdy, kto decyduje się na taką opcję, powinien sprawdzić, jak będzie wyglądać zakwaterowanie podczas wyjazdu. Może być ono zorganizowane u rodzin goszczących, takich, które zostały starannie dobrane. Inna opcja to lokum zagwarantowane w akademikach.


Dodatkowo trzeba dopytać, jak będzie wyglądała kwestia posiłków i kosztów biletów za komunikację miejską. Podczas wyboru oferty zwraca się także uwagę na to, ile godzin nauki obejmuje taki kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii i jak wygląda dojazd do miejsca zakwaterowania.


Nauka języka angielskiego – gdzie wyjechać?


Jeżeli chcesz wysłać swoje dziecko za granicę, po to, aby nauczyło się języka obcego, możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty tego typu wyjazdów. Kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii odbywa się m.in. w Brighton Language College, Liverpool School of English, a także w Swanage, Bournemouth, Edynburgu i oczywiście w Londynie oraz Cambridge. Poniżej kilka opcji, na które warto zwrócić szczególną uwagę.    • Studio Cambridge – opłaca się zainteresować się tą placówką ze względu na jej tradycję, funkcjonuje ona bowiem już od ponad 60 lat. W Cambridge jest najstarszą i zarazem największą placówką, w której naucza się języka angielskiego;


   • Bell w St. Albans – tutaj podobnie zaletą jest bardzo długie funkcjonowanie na rynku. Podmiot działa już od roku 1955. Przyjeżdża tu młodzież z całego świata, miejsce to posiada akredytację British Council, a poza tym placówka zrzeszona jest w English UK;


 


   • Kings School Oxford – to także międzynarodowa szkoła językowa, która założona została w latach pięćdziesiątych. A Oxford jest miejscem, które przyciąga wspaniałą architekturą i wyjątkową atmosferą. Dużą wygodę daje znakomita lokalizacja, centrum nauczania St. Michaels znajduje się w nowocześnie urządzonym budynku, który położony jest około 10 minut pieszo od dworca kolejowego.


 


 

Data publikacji: 14-01-2020