Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Powody, dla których mieszkanie w akademiku góruje nad stancją

Powody, dla których mieszkanie w akademiku góruje nad stancją

Dla studentów rok akademicki jest okresem związanym z mniejszymi, bądź większymi zmianami w życiu. Zanim się jednak rozpocznie, niezbędne będzie znalezienie miejsca, które będzie Twoim domem na co najmniej kilka miesięcy nauki.

W takim przypadku studenci mają zwykle dwie opcje: miejsce w akademiku lub prywatnej stancji. Dziś wyjaśnimy, dlaczego lepiej jest postawić na pierwszą z nich.

Atmosfera? Jedyna w swoim rodzaju

W przestrzeni z wieloma żakami, atmosferę studencką poczujesz bardziej niż gdziekolwiek indziej! Choć ściany uniwersyteckich auli wydają się bardziej odpowiednie, w rzeczywistości najczystsza forma życia studenckiego ma miejsce w akademiku. Przy tym nie chodzi tu tylko o zabawę.

Studenci tworzą wyjątkową społeczność, której jedność może być zaskakująco potężna. Wspólne życie w tym trudnym czasie jest nieskazitelną iskrą do budowania przyjaźni na całe życie. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że w akademiku praktycznie zawsze możesz polegać na pomocy innych!

Wygodna lokalizacja

Sensem istnienia akademików uniwersyteckich jest ułatwianie nauki studentom, którzy docelowo mieszkają poza miejscowością uczelni. Jednym z elementów takich starań jest zapewnienie dogodnej lokalizacji, ułatwiającej poruszanie się po mieście i uczęszczanie na studia. Wynik? Większość polskich uniwersytetów sąsiaduje z akademikami.

Mniejsza ilość obowiązków

Dla młodych ludzi wyprowadzenie się od rodziców jest pierwszym momentem, w którym uczą się samodzielnego życia. Jednakże potrzeba płacenia czynszu i rachunków za media jest jedynie pewnym elementem trudów dorosłego życia.

Pod tym względem akademiki pozwalają na znaczne przedłużenie młodości. W jaki sposób? Wystarczy zdecydować się na jeden z tamtejszych pokoi, pamiętać o regularnym spłacaniu miesięcznych zobowiązań, przestrzegać przepisów dotyczących obiektu i voila! Warto jednak pamiętać o kwestiach związanych ze sprzątaniem. Mimo że woźny ponosi główną odpowiedzialność za porządek w akademiku, nie oznacza to, że nie powinieneś sam zadbać o przestrzeń zarówno swoją, jak i wspólną.

Udogodnienia

Mimo że akademiki uniwersyteckie nie zapewniają wysokich standardów zakwaterowania, zapewniają podstawowe rzeczy, których mogą potrzebować młodzi, niezależni ludzie. Udogodnienia, o których mówimy, obejmują: publiczne, w pełni wyposażone kuchnie, ciche pokoje do nauki, siłownię, pralnię i kawiarnię.

A może szukasz akademika prywatnego? Sprawdź ofertę LivinnX.

 

Zobacz również: Hotel dla psów jako rozwiązanie podczas wyjazdów służbowych.

Data publikacji: 19-08-2020