Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Na co zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny?

Na co zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup cateringu dietetycznego. Niestety, wielu jest niezadowolonych z wybranych usług. Okazuje się jednak, że można tego łatwo uniknąć. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając dietę pudełkową. Nie chcesz sprawić sobie rozczarowania cateringiem? Czytaj dalej!

Dieta pudełkowa - dlaczego to może się nie udać?


Przed wyborem diety warto zadać sobie pytanie, co może pójść nie tak. Zwykle dopiero po ustaleniu odpowiedzi zaczynamy rozumieć, że dieta pudełkowa to złożony temat. Stosunkowo łatwo jest wybrać catering, który skutecznie zniechęci do tego rodzaju usług.


Ponieważ diety pudełkowe cieszą się dużą popularnością, powstaje coraz więcej firm cateringowych. Niestety nie wszystkie świadczą usługi dobrej jakości. Może się okazać, że posiłki są przygotowywane z nieświeżych produktów. Częstym problemem jest też dostawa - opóźnienia w niektórych firmach są na porządku dziennym. Niekiedy okazuje się, że zamówiona dieta różni się od tego, co jest dostarczane do klientów. Bywa też, że nad posiłkami czuwają kucharze, którzy nie są najlepsi w swoim fachu.


Jak wybrać catering dietetyczny?


Wybór cateringu zależy od kilku czynników. Wymienimy te, na które trzeba zwrócić uwagę. Za wzorcowy przykład posłuży nam catering dietetyczny z Warszawskiego Suvibox. 1. Oferta
  Dobra firma cateringowa powinna mieć rozbudowaną i różnorodną ofertę. Dobrze, aby obok standardowych diet znalazły się też te rzadziej spotykane, np. dla kobiet w ciąży. Oferta powinna być dokładnie przedstawiona, opatrzona przykładowym jadłospisem. 

 2. Opinie
  Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług cateringowych należy sprawdzić opinie o danej firmie. Na szczęścia w czasach mediów społecznościowych jest to proste. Zazwyczaj wystarczy sprawdzić fanpage’a cateringu, aby dowiedzieć się, czy świadczy usługi dobrej jakości.

 3. Fachowość
  Chociaż może się to wydawać nieco naiwne, firmę warto też ocenić na podstawie jej strony. Jeśli brakuje na nich ważnych treści, wyświetla się nieprawidłowo, zniechęca do zakupu, bardzo możliwe, że nie jest to wiarygodny catering.

 4. Dostawa
  Wybierając catering dietetyczny, zwróć szczególną uwagę na warunki dostawy. Nie wszystkie firmy oferują dostawę o wybranej godzinie i na dowolny adres. Warto też zapytać obsługę, jakie rozwiązania stosuje, gdy dostawca się spóźnia.

 5. Metody
  Dobra firma cateringowa chętnie chwali się metodami, jakich używa do gotowania. Wśród takich metod można wymienić np. sous vide. Na stronie cateringu powinna znaleźć się też informacja o produktach - najlepiej, aby były lokalne.

Data publikacji: 19-11-2020