Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


"Chłopiec z lasu" - Harlan Coben po raz kolejny w świetnej formie!

Dobry thriller musi cechować się odpowiednią atmosferą, budowaniem napięcia i wciągającą, pełną zwrotów fabułą. To można powiedzieć o książkach Harlana Cobena, które należą do majstersztyków w swoim gatunku. Mistrz mrożących krew w żyłach powieści powraca w listopadzie z nową propozycją na jesienne i zimowe wieczory! "Chłopiec z lasu" trafi w ręce polskich czytelników już w listopadzie.

"Chłopiec z lasu" - czego można spodziewać się po nowej książce Cobena?


Co już stało się pewnego rodzaju tradycją, akcja książek pisarza toczy się głównie na obszarach stanów Nowy Jork i New Jersey - drugi z wymienionych stał się centrum wydarzeń nowej powieści. W 1986 roku w Parku Krajobrazowym Rampao Mountain, mieszczącym się w hrabstwach Bergen i Passaic, dwójka turystów znajduje żerującego chłopca. I nie jest to dziecko, które przypadkowo zgubiło się swoim rodzicom. Jego widok przywodzi raczej na myśl dzikiego lokatora parku. Obskurne, brudne odzienie świadczy o jego wieloletnim pobycie w tym miejscu. Nie jest w stanie komunikować się z ludźmi, chociaż rozumie, co się do niego mówi. Nie wie też, jak tu trafił i jak długo przebywa. Wspomnienia z przeszłości wydają się całkowicie wymazane. Nawet policja po wyczerpujących poszukiwaniach nie znalazła rodziny dziecka. Jego zaginięcie nie zostało także przez nikogo zgłoszone. Postanowiono przekazać go rodzinie zastępczej.


Teraz jest dorosłym mężczyzną po czterdziestce i pracuje jako detektyw. Wilde, ponieważ tak się obecnie nazywa, podejmuje się odnalezienia zaginionej nastolatki. Postanawia się tym zająć z bardzo ważnego powodu. Zauważył, że nikogo nie obchodzi zniknięcie dziewczyny i za całym zdarzeniem kryje się jakaś mroczna tajemnica. Czując więź z zaginioną, która tak jak on przed laty została zapomniana przez świat, zaczyna krok po kroku łączyć fakty i docierać do paskudnych sekretów. Wkracza tam, gdzie czai się wielkie zagrożenie dla milionów ludzi.


Krytycy zachwyceni "Chłopcem z lasu"


Mimo że w Polsce premiera książki dopiero nastąpi, zachodni czytelnicy mieli okazję się z nią zapoznać już w marcu. Większość opinii jest pozytywna i wskazują one na kunszt Cobena, który po raz kolejny nie zawiódł. Jako zalety krytycy wskazują wątki poboczne, zwroty akcji i kilka klimatycznych niespodzianek. Jedna z nich to prawdziwa wisienka na torcie. Popularny portal Better Reading tak podsumował nową powieść pisarza:


Dla zagorzałych fanów Harlana Cobena, a jest was wielu, pokochacie tę książkę. Oto Coben u szczytu swoich twórczych możliwości!


"Chłopiec z lasu" będzie dostępny w księgarni Tania Książka. Warto podkręcić atmosferę i rozpalić emocje do zenitu w nadchodzących coraz zimniejszych dniach. Ta książka wywiąże się z tego zadania znakomicie.

Data publikacji: 19-11-2020