Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Jak wybrać kosmetyki dla dziecka?

Jak wybrać kosmetyki dla dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna. Jest podatna na podrażnienia, mikrourazy, zaczerwienienia. Do trzeciego roku życia skóra dojrzewa i dopiero po ukończeniu trzeciego roku życia w skórze znajduje się więcej włókien kolagenowych, wykształcone są włókna sprężyste, skóra posiada odpowiednią grubość warstwy rogowej.

Podrażniona skóra często powoduje świąd i silną chęć drapania. A przez mikrouszkodzenia na skórze łatwo przenikają do organizmu mikroorganizmy chorobotwórcze. 


Skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego kosmetyki dla dzieci należy wybierać bardzo starannie. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnych kosmetyków dla dzieci. 


Zanim wybierzemy kosmetyki dla dzieci, np. z oferty bee.pl, trzeba dokładnie zapoznać się z ich składem. Na etykietach produktów na górze umieszczone są składniki, których w danym produkcie jest najwięcej, na dole składniki, których jest najmniej. Najbezpieczniejsze i najłagodniejsze dla skóry dziecka są kosmetyki o najkrótszym i najprostszym składzie. 


Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry dziecka jest preparat myjący. Taki preparat nie powinien tylko oczyszczać skóry, powinien ją też nawilżać i odbudowywać. 


Zapachy to silne alergeny


Silnymi alergenami są zapachy. Pachnące kosmetyki używane codziennie to jedna z najczęstszych przyczyn alergii. Na alergię nieświadomie narażamy nasze dzieci wybierając kolorowe, pachnące mydła i oliwki. 


Bezpieczne kosmetyki dla dziecka nie powinny pachnieć. Trzeba o tym pamiętać wybierając też chusteczki nawilżane, płyny i proszki do prania. Najlepiej wybierać te, które pozbawione są nie tylko zapachów, ale też barwników. Na rynku dostępne są bezpieczne pozbawione sztucznych szkodliwych substancji proszki i płyny do prania. 


Kosmetyki naturalne


W tradycyjnych kosmetykach dla niemowląt i małych dzieci mogą znajdować się też pochodne ropy naftowej oraz inne składniki, które mogą uczynić kosmetyk bardziej alergizującym i podrażniającym. Naturalne kosmetyki takich składników nie zawierają, dzięki temu są bezpieczne, nie powodują reakcji alergicznych, nie wysuszają skóry. 


Wybierając kosmetyki naturalne mamy pewność, że to co nakładamy na skórę naszych dzieci jest w pełni bezpieczne. Warto wybierać produkty z jednej linii kosmetycznej. Odpowiednio dobrane składniki zapewnią optymalną pielęgnację delikatnej skóry dziecka. Dobrej jakości kosmetyki polecane przez  pediatrów i alergologów znajdziemy też w aptekach. 

Data publikacji: 19-11-2020