Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Escape Room – na czym polega ucieczka z pokoju zagadek

Escape Room – na czym polega ucieczka z pokoju zagadek

Dla wielu osób escape room to nadal nieznany obszar i jedna wielka zagadka. Tak się składa, że escape room to nie jedna, a wiele logicznych powiązanych ze sobą łamigłówek. Room escape to nie tylko dobra zabawa i rozwiązywanie zagadek, to zdecydowanie coś więcej. To także element edukacyjny, umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu, ale przede wszystkim jednak to super zabawa. Na czym więc polega gra w pokojach zagadek i czego możemy się podczas niej nauczyć?

Trochę historii.

Pierwszy scenariusz zabawy escape room powstał w 2006 roku w Dolinie Krzemowej, następnie przewędrował przez Chiny, Azję i Europę by 2013 zacumować w Polsce. Na początku pokoi zagadek była garstka. Room Escape Warszawa® jako pierwsza firma na polskim rynku zaproponowała tego typu rozrywkę na wysokim poziomie skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Swój pierwszy lokal w Śródmieściu marka Room Escape Warszawa® otworzyła w 2014 roku, a w nim trzy przygody, każda o innej tematyce, fabule, scenografii, z innym zestawem zagadek i kilkoma pokojami w środku jednej przygdy. Około roku później powstały kolejne trzy pokoje na warszawskiej Pradze, a w 2018 roku w Centrum Warszawy powstał ostatni, flagowy lokal firmy, a w nim kolejne trzy przygody.
Nowoczesne pokoje zagadek

Na początku powstawania pokoi zagadek zabawa polegała głównie na przeszukiwaniu pomieszczeń, odnajdywaniu skrzynek, kluczyków, odczytywaniu szyfrów i kodów. W ciągu kilku lat ta forma rozrywki ewoluowała i na dzień dzisiejszy escape room to kilometry kabli, czujniki i efekty dźwiękowe połączone z realistyczną scenografią przy zachowaniu zasad zabawy offline, gdzie technologia występuje w służbie dobrej zabawy w „realu”. Każdy pokój Room Escape Warszawa® to kilka pomieszczeń, połączonych tajnymi przejściami, drzwiami, czy przesuwającymi się ścianami. Zabawa w escape roomie to nie tylko przeszukiwanie szafek, ale przede wszystkim logiczne i kreatywne myślenie, współpraca w grupie, komunikacja, a co najważniejsze - przeniesienie się na 60 min do innego świata! W Room Escape Warszawa® pokoje przygotowane są tak, aby satysfakcję z gry miał zarówno siedmiolatek, jak i starszy uczestnik zabawy. Każda grupa jest pod opieką mistrza gry, który przez cały czas czuwa nad przebiegiem rozgrywki i w odpowiednich momentach daje graczom wskazówki.

Zabawa dla dzieci w Escape Room

Escape room to idealne miejsce na integrację dla pracowników, pomysł na nietypową randkę, oświadczyny, wieczór kawalerski, czy organizację urodzin dla dziecka. W escape roomie bawić się mogą osoby już od 7 roku życia, samodzielnie, ale za zgodą rodziców. Z młodszymi uczestnikami animator wchodzi do pokoju i czuwa nad ich bezpieczeństwem oraz kontroluje przebieg gry od środka, a w odpowiednich momentach pomaga dzieciom rozwiązać zagadki. Za to starszaki, które radzą sobie same są nadzorowane podczas gry przez mistrza dzięki kamerom i systemowi audio, który znajduje się w każdym pomieszczeniu. Zabawa dla dzieci w escape roomie to oryginalny pomysł na urodziny, które solenizant i jego goście zapamiętają na bardzo długo.
W obecnej chwili w samej Warszawie znajduje się około 70 pokoi zagadek z czego, aż 9 to pokoje Room Escape Warszawa®. Każdy pokój to inna przygoda, która wywoła w graczach pozytywne emocje i zostanie w ich pamięci na długo, a nawet sprawi, że na pewno będą chcieli zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami!

Room Escape Warszawa®
ul. Śniadeckich 1/15 (Metro Politechnika)
e-mail: biuro@roomescape.pl
Tel. +48 503 966 012
https://roomescape.pl

Escape Room Warszawa
ul. Inżynierska 1 (Metro Dworzec Wileński)
e-mail: biuro@roomescape.pl
Tel.+48 22 118 30 62
https://escaperoom.pl/

Escape Room Centrum
ul. Marszałkowska 140 (Metro Świętokrzyska)
e-mail: biuro@roomescape.pl
+48 500 351 342
https://escaperoomcentrum.pl/

Data publikacji: 21-12-2020