Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Szybka nauka niemieckiego – kurs czy indywidualne korepetycje?

Szybka nauka niemieckiego – kurs czy indywidualne korepetycje?

Szybka nauka niemieckiego – kurs czy indywidualne korepetycje?


Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim przydaje się nie tylko ze względów zawodowych, zwiększających naszą konkurencyjność na rynku pracy, ale także podróżniczych. Poza tym język ten wcale nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać! Jak zatem wygląda szybka nauka niemieckiego i jaką metodę warto w tym przypadku wybrać?


Nauka niemieckiego od podstaw – korepetycje niemiecki


Najważniejszym elementem nauki każdego języka jest jego zrozumienie. I nauka języka niemieckiego niczym się w tym przypadku od innych języków nie różni. Dlatego też, jeśli interesuje nas szybka nauka niemieckiego i to od podstaw, to pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest poznanie przynajmniej 1000 najczęściej używanych słów w tym języku, pozwoli to na zrozumienie aż 80 procent treści.


Według badań Niemcy w potocznej mowie używają około 2500 słów. Tym samym, jeśli nasza znajomość niemieckiego słownictwa osiągnie ten poziom, to z pewnością bez problemu będziemy mogli się swobodnie porozumiewać w tym języku. Kolejnym pytaniem jest to czy samodzielna nauka niemieckiego wystarczy, czy może jednak warto rozważyć kurs języka lub korepetycje niemieckiego?


Język niemiecki – nauka przez Internet, korepetytor czy kurs?


Oczywiście nauka języka niemieckiego nie polega tylko na poznaniu najbardziej popularnego słownictwa, ważne są także zasady gramatyczne, które trzeba znać. W tym przypadku warto jednak skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna i kto szybko nam wytłumaczy najważniejsze zasady. Samodzielna nauka może nie do końca być efektywna.


W przypadku kursów językowych musimy zainwestować w całe przedsięwzięcie więcej czasu i pieniędzy. Dlatego najbardziej optymalnym sposobem, który pozwoli na naprawdę szybką naukę języka niemieckiego, są zajęcia indywidualnekorepetycje niemiecki.  Co istotne, jeśli zdecydujemy się na korepetycje z niemieckiego online, to bez problemu znajdziemy także niemieckiego native speakera, który jeszcze lepiej przybliży nam niuanse językowe i pomoże ćwiczyć konwersacje w tym języku.

Data publikacji: 24-02-2021