Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Masz prawo – seria spotkań online dla licealistów organizowana przez Studencką Poradnię Prawną Uniwersytetu SWPS

Masz prawo – seria spotkań online dla licealistów organizowana przez Studencką Poradnię Prawną Uniwersytetu SWPS

Harmonogram spotkań online dla licealistów - w ramach wydarzenia Masz prawo:

16 marca 2021, godz. 18.00 – 19.15: Rękojmia i gwarancja prawem kupującego, czyli jak nie dać się oszukać?

Spotkanie dostarczy wiedzy na temat egzekwowania praw kupującego w czasie zakupów przez internet. Będzie można dowiedzieć się, czy można odstąpić od umowy, kiedy można skorzystać z gwarancji, jak wyglądają procedury reklamacyjne i jakie są prawa konsumenta w czasie zakupów w sieci. Spotkanie będzie prowadzone przez doświadczonych prawników, którzy podzielą się z licealistami swoją wiedzą i doświadczeniem. To doskonała okazja do zdobycia nowych informacji, a także do przekonania się, czy prawo jest dla nas odpowiednim kierunkiem.

23 marca 2021, godz. 18.00-19.15: Co może mi grozić za hejt?

Zapewne każdy licealista miał do czynienia z różnymi formami hejtu. W czasie spotkania będzie można zdobyć wiedzę na temat tego, jakie są konsekwencje prawne hejtowania w sieci, jak wygląda mowa nienawiści i jak się przed nią bronić. Będzie też sporo o anonimowości w sieci oraz o wolności słowa, która wbrew pozorom, wcale nie jest nieograniczona. Spotkanie to nie tylko okazja do uzyskania informacji, ale również do uczestniczenia w merytorycznej dyskusji.

30 marca 2021, godz. 18.00-19.15: Czym są kryptowaluty i ich aspekty prawne?

Spotkanie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych tematyka kryptowalut, szczególnie w kontekście ryzyka, zagrożeń i obowiązków z nich wynikających. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu kryptowalut i ich znaczenia dla gospodarki, nauczą się oceniać ryzyko podczas handlu wirtualną walutą, poznają również aktualne zapisy prawne dotyczące kryptowalut. Spotkanie będzie łączyło w sobie wykład eksperta z możliwością merytorycznej dyskusji, zadawania pytań i rozwiania wszelkich wątpliwości.

13 kwietnia 2021, godz. 18.00 – 19.15: Szukam pracy. Dam pracę – jaka umowę mogę podpisać?

Tematyka rynku pracy będzie już niedługo bliska każdemu licealiście. Na spotkaniu dotyczącym prawa pracy można zdobyć podstawowe informacje na temat tego, jakie umowy pracodawcy podpisują z pracownikami, jakie są konsekwencje pracy na czarno, a także gdzie szukać pomocy, jeśli nasze prawa pracy są łamane. Uczestnicy zdobędą sporo merytorycznej wiedzy z zakresu prawa pracy, będą również mogli zadawać pytania oraz uczestniczyć w dyskusji pod opieką eksperta.

Data publikacji: 09-03-2021