Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


5 cech dobrego korepetytora

5 cech dobrego korepetytora

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego korepetytora, który pomoże Ci w nauce? Warto wiedzieć, jakie cechy powinien mieć Twój nauczyciel!

Bez względu na to, czy potrzebne Ci korepetycje z matematyki w Warszawie, czy szukasz korków z chemii, biologii lub języków obcych, czy mieszkasz w małym mieście, czy Twoje tereny to raczej centrum dużego miasta - Mokotów, Bemowo, Białołęka, Praga Południe lub Wola - dobry korepetytor powinien mieć pięć cech, które sprawią, że nauczy Cię nawet rzeczy, które wydają Ci się nieosiągalne i nie do zapamiętania. Najtrudniejsze tematy da się uporządkować, o ile znajdziemy odpowiednie wsparcie. Skąd o tym wiemy? Szkoła korepetycji w Warszawie MOOSE POLECANE KOREPETYCJE od lat skupia specjalistów w różnych dziedzinach, którzy służą wsparciem uczniom szkół podstawowych i średnich oraz studentom. Dlatego jesteśmy przekonani, że idealny korepetytor ma pięć wyjątkowych cech:


1. Anielska cierpliwość


Zadaniem korepetytora jest przekazywanie wiedzy, zwłaszcza gdy temat jest trudny i wymagający. Kilkukrotne powtórki, tłumaczenie tego samego na różne sposoby i obserwowanie popełnianych przez uczniów błędów nie powinny robić na nim wrażenia ani wyprowadzać go z równowagi. Dla wielu uczniów trudne zagadnienia to źródło stresu, który korepetytor powinien niwelować. Cierpliwość jest niezbędna, jeśli korepetycje z matematyki w Warszawie lub innym mieście mają przebiegać w miłej atmosferze i zakończyć się sukcesem.


2. Doskonała organizacja


Pilnowanie terminów zajęć, kontrolowanie czasu podczas lekcji, dbanie o właściwy zakres materiału (a także śledzenie zmian w programach nauczania) oraz niezawodna dyspozycyjność - dla dobrego korepetytora lub szkoły korepetycji w Warszawie to codzienność. Korepetytor powinien mieć świadomość, że od niego często zależy to, czy uczeń lub student zaliczy przedmiot, a przekładanie zajęć jest nie tylko nieprofesjonalne, ale też bardzo utrudnia proces nauki.


3. Niezawodne wsparcie


Każdy uczeń ma czasem kryzys i cierpi na brak motywacji. Dobry korepetytor powinien przekazywać dobrą energię, służyć słowami wsparcia lub pocieszenia w razie potrzeby i pokazywać uczniowi, że warto uwierzyć w siebie. Taki nauczyciel to skarb i warto go szukać - poza wiedzą jest w stanie poprawić samopoczucie i podnieść poczucie własnej wartości u ucznia, a także pomóc odzyskać motywację do nauki. A wszyscy wiemy, że z odpowiednim nastawieniem można przenosić góry!


4. Perfekcyjna znajomość tematu


Jeśli korepetytor popełnia błędy, waha się, traci czas na sprawdzanie informacji w podręcznikach i nie potrafi wyjaśnić ważnych zagadnień, prawdopodobnie czas zmienić nauczyciela - na szczęście dobrych korepetycji nie brakuje. Korepetytor powinien doskonale znać temat, który omawia na zajęciach, a nawet służyć dodatkowymi informacjami, które mogą ułatwić uczniowi zapamiętanie ważnych zagadnień (np. pomysłowe mnemotechniki, inne metody obliczeń itd.). W końcu nauczanie i pomoc w pokonywaniu trudności w nauce to podstawowe zadanie korepetytora! Nie da się przekazać wiedzy, której się… nie posiada.


5. Umiejętność przekazywania wiedzy


Posiadanie wiedzy to jedno - umiejętność jej przekazywania to drugie! Nie wystarczy, by korepetytor świetnie znał swoją dziedzinę. Powinien także znać metody nauczania i umieć przekazywać wiedzę w atrakcyjny i zrozumiały sposób. To bardzo ważne - korepetycje trwają zwykle godzinę lub dwie i jest to czas bardzo intensywnego wysiłku dla ucznia. Zajęcia muszą mieć odpowiednie tempo, przekazywane informacje powinny zostać odpowiednio uporządkowane, korepetytor powinien także przewidzieć czas na powtórki, ćwiczenia i pytania. Dobry nauczyciel nie bagatelizuje tego punktu i cały czas pracuje nad ulepszaniem swoich metod, obserwuje, które z nich przynoszą najlepsze efekty i najbardziej angażują ucznia. Dzięki temu proces nauki jest jasny, przebiega szybko, a nawet może okazać się przyjemny!


Centrum korepetycji Moose Polecane Korepetycje działa na obszarze Warszawy (Wola, Mokotów, Bemowo, Białołęka, Praga Południe) i innych miast. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa dobry korepetytor w procesie nauki, dlatego robimy wszystko, by nasi specjaliści wyróżniali się pięcioma niezbędnymi cechami. Przekazywanie wiedzy jest ich pasją i sposobem na życie!

Data publikacji: 08-04-2021