Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Książki - relaks i rozwój w jednym

Książki - relaks i rozwój w jednym

 


Czytanie książek to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Książki rozwijają wyobraźnię, pobudzają do myślenia, zachęcają do kreatywności, usprawniają procesy myślenia. Oczywiście zalet czytania jest o wiele więcej, dlatego warto wybrać swoją ulubioną pozycję i dać się jej wchłonąć bez reszty.


Dlaczego warto czytać książki?


Znajdziemy wiele badań, potwierdzających dobroczynny wpływ książek na rozwój. Są polecane dla osób w każdym wieku, również najmłodszych dzieci. Maluchy, którym książki początkowo czytają rodzice, stają się z czasem wielkim fanami literatury. Książki mają dobry wpływ na rozwój dzieci, poprawiają ich koncentracje, ułatwiają naukę i przyswajanie wiadomości szkolnych. Dzięki czytaniu można stać się bardziej empatycznym, wrażliwym na ludzką krzywdę. Inną zaletą czytania jest to, że ma pozytywny wpływ na zdrowie. Redukuje stres, pozwala się odprężyć, ułatwia spokojny sen. To antidotum na problemy dnia codziennego.


Co warto czytać?


Wiadomo już, że czytanie ma mnóstwo zalet, ale czy ważne jest to, po jakie książki sięgamy? Czy tylko literatura ambitna jest godna polecenia? Oczywiście, że nie. Każda książka wzbogaca, dlatego każdy może czytać to, co go interesuje. Ciekawa książka może dla każdego oznaczać coś innego. Dla jednych będzie to literatura faktu, dla innych książka psychologiczna, będąca na liście bestsellerów, a jeszcze dla innych saga o miłości znanego autora. Osoby, które chcą spędzić miło czas, mogą wybrać lekką powieść obyczajową, a fani nowych technologii książkę o tematyce science fiction. Jakie rodzaje książek można znaleźć na rynku księgarskim?


Główne gatunki książek


Na rynku dostępne są różne gatunki książek, przeznaczone dla czytelników w każdym wieku. Najbardziej popularne kategorie to:  • Powieść psychologiczna – opisuje przeżycia i uczucia bohaterów. Czytając tego rodzaju książki można wczuć się w stany emocjonalne innych osób, a to rozwija empatię,

  • Reportaż – dzięki temu, że opisuje świat i to, co się dzieje dookoła nas jest cennym źródłem wiedzy o różnych zjawiskach.

  • Literatura popularnonaukowa – to wiedza podana w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Pomaga zrozumieć skompilowane zjawiska, często jest wstępem do sięgnięcia po bardziej naukowe pozycje.

  • Książki kryminalne – to nauka logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Przy kryminałach nie sposób się nudzić. Wciągają czytelników trzymającym w napięciu tempem, pobudzają do myślenia i szukania rozwiązań.

  • Literatura przygodowa - opowiadają o niezwykłych przygodach, których akcja często toczy się w dalekich krajach. Mogą mieć formę pamiętników lub dzienników, często również przypominają klasyczną powieść.   • Książki fantastyczne - najczęściej  rozgrywają się w innej rzeczywistości i czasoprzestrzeni, przedstawiają magiczne stworzenia, dzieją się w przeszłości lub przyszłości. To ulubione gatunek młodych ludzi oraz wszystkich fanów nowoczesnych technologii. 

  • Beletrystyka dziecięca - w tej kategorii są książki dla dzieci w różnym wieku, zarówno od niemowląt, jak i dzieci w wieku szkolnym. Dla najmłodszych to książki z obrazkami, dla nieco starszych opowiadania i powieści o różnej tematyce. 

  • Poezja - to uczta dla ducha. Wiersze wybierają osoby, które cenią słowo i jego brzmienie. Czytanie poezji koi nerwy, uspokaja, uszlachetnia. 


Oczywiście to nie wszystkie gatunki książek, które są dostępne na rynku. Jest ich o wiele więcej, każdy może dopasować wybór do swoich preferencji i zainteresowań.


Gdzie kupić dobre książki?


Ciekawe książki nie muszą być drogie. Księgarnia internetowa oferuje tanie książki, w tym podręczniki szkolne, poradniki, romanse, bestsellery, komiksy i beletrystykę  dla czytelnika w każdym wieku. W ofercie są lektury,  książki akademickie, nowości z różnych dziedzin nauki. Można znaleźć książki znane na całym świecie oraz tej mniej znane, wydane w małej ilości egzemplarzy. 


Warto czytać książki, zarażać tą pasją najmłodszych. Czytanie pozwala się odprężyć, przenieść w odległe kraje, poczuć kimś innym. To wspaniała rozrywka i zdrowa alternatywa dla komputerów i smartfonów. 


 

 


 


 


 


 


 

undefined

Data publikacji: 27-09-2021