Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Jesteś studentem i chcesz ciekawie spędzić czas w Warszawie? Sprawdź koniecznie!

Jesteś studentem i chcesz ciekawie spędzić czas w Warszawie? Sprawdź koniecznie!

Okazuje się, że Warszawa jest bardzo przyjazna studentom. Bary i restauracje można znaleźć niemal na każdym rogu, ale oczywiście większość z nich znajduje się w centrum miasta.

Szukasz ciekawego miejsca na drinka?


Centrum Warszawy tętni życiem. Wieczór można spędzić w Bar Studio w budynku Pałacu Kultury i Nauki. Aby jednak poznać jedną z najbardziej tętniących życiem części miasta, koniecznie odwiedź okolice ulicy Nowy Świat. „Cuda na Kiju”, „Piw Paw”, „Newonce.bar” i „Zamieszanie” są bardzo popularne wśród studentów, ale koniecznie trzeba odwiedzić także Pawilony będące zespołem wielu ciekawych pubów.

Sprawdź gdzie zjeść dobry lunch


Będąc w Warszawie możesz spróbować smaków z całego świata! W całym mieście jest mnóstwo wymyślnych restauracji, są opcje tańsze i droższe. Warszawa to także jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie, więc wegańscy maniacy z pewnością będą zadowoleni.
N sposób wymienić wszystkich smacznych miejsc w centrum miasta, nie mówiąc już o całym mieście. Polecamy sprawdzić m.in. restaurację Szwejk, Pełną Parą, Regina, Wozownia, Mąka i Woda, Na Lato czy Nonna Pizzeria. Aby zjeść domowe polskie jedzenie, spróbuj też Baru Prasowego.

Aktywne spędzanie czasu


Oprócz regularnych wycieczek rowerowych czy biegania, Warszawa oferuje wiele możliwości uprawiania różnych sportów. W zależności od pogody warto wypróbować kilka z poniższych propozycji na aktywne spędzenie czasu.

Pływanie


W mieście jest sporo basenów, ale najbardziej znanym jest zdecydowanie Park Wodny Warszawianka i Park Wodny Moczydło (drugi jest na świeżym powietrzu).

Kajakarstwo


W miesiącach letnich, przy ładnej pogodzie, można spróbować spływów kajakowych po Wiśle.

Skoki na trampolinach


Chcesz przez chwilę poczuć się jak dziecko, odwiedź park trampolin Hangar 646 i skocz do nieba!

Narciarstwo


Na nartach w środku miasta? Nie ma problemu! W Parku Szczęśliwickim znajduje się całoroczny stok narciarski.

Łyżwiarstwo


Zimą jest możliwość jazdy na łyżwach na Stadionie Narodowym, Hali Torwar, pod Pałacem Kultury i Nauki, a nawet na Rynku Starego Miasta!

Co jeszcze warto zobaczyć w Warszawie?


Bulwary Wiślane (sprawdź: https://warsawtour.pl/project/bulwary-nad-wisla/) to prawdopodobnie najczęściej odwiedzane letnie miejsce w mieście. Tak zwane „schodki” to popularne miejsce studenckie na piwo lub inne napoje. Kolejną ciekawą opcją jest Silent Disco, czyli dyskoteka bez hałasu. Możesz tu tańczyć nad Wisłą w ​​słuchawkach do rana! W stolicy możesz też skorzystać z niecodziennych atrakcji takich jak lot widokowy helikopterem nad miastem (sprawdź: https://skypoland.pl/). Będąc w Warszawie konieczny musisz zobaczyć też Park Pole Mokotowskie znajduje się tuż obok Gmachu Głównego SGH i które jest doskonałym miejscem na piknik lub grilla.

Data publikacji: 25-04-2022