Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

III Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej już 28 maja 2022 r.

III Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej już 28 maja 2022 r.

Tematem wydarzenia w tym roku, będzie Pielęgniarstwo i położnictwo w dobie wyzwań globalnych i aktualnych potrzeb zdrowotnych - próba diagnozy i rekomendacje.

Konferencja prowadzona będzie on-line.

Nasze forum dedykujemy reprezentantom szeroko rozumianego środowiska pielęgniarek i położnych aktywnie pracujących, kształcących przyszłe kadry medyczne i tych studiujących. Do wysłuchania wystąpień naszych wybitnych w swoich dziedzinach, prelegentów zapraszamy wszystkich kierujących pracą zespołów pielęgniarskich i zespołów położnych, kadrę kierowniczą podmiotów leczniczych funkcjonujących w ochronie zdrowia, społeczności studentów kierunków medycznych - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed, pomysłodawczyni i główna organizatorka konferencji naukowych Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Wydarzenie obejmie trzy bloki tematyczne: Strategia dla Pielęgniarstwa i Położnictwa, spojrzenie z perspektywy krajowej i globalnej, Nowe technologie medyczne, miejsce współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa, Interdyscyplinarna sesja pielęgniarstwo i położnictwo. Tematy obejmą m.in.: kształcenie kadr medycznych, oczekiwania pracodawców wobec absolwentów kierunków medycznych, cyfryzację i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia.

W Komitecie Naukowym Konferencji zasiadają: prof. dr hab. Irena Wrońska, dr n. o zdr. Beata Wójcik Wieczorek, dr n. o zdr. Dorota Kilańska, prof. UŁ, dr hab. Joanna Jasińska, prof. WUMed , dr n. o zdr. Beata Cholewka , dr n. o zdr. Paweł Witt, mgr Leokadia Jędrzejewska.

Transmisja wydarzenia 28 maja (sobota) od godz. 9.00 na kanale YouTube i FB uczelni.

Życie z pandemią przyzwyczaiło nas do życia z zastosowaniem form kontaktu za pomocą narzędzi zdalnych. Postanowiliśmy nadal z nich skorzystać i umożliwić udział wszystkim zainteresowanym w naszej III już, Konferencji Naukowej. Data wydarzenia jest nieprzypadkowa - łączymy je z majowymi obchodami Międzynawowych Świąt Pielęgniarek i Położnych. - dodaje prof. Jasińska.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach, Fantomy Medyczne i Szkoleniowe w Katowicach, Unia Polskich Przedsiębiorców, RadioMedica w Warszawie.

Patronami medialnymi są: Wydawnictwo medyczne PZWLOgólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych/ pielęgniarki.info

Szczegóły wydarzenia, jego program, materiały pokonferencyjne publikowane i aktualizowane są na stronie konferencja.wumed.edu.pl.

Kontakt dla mediów

Kamila Syroka

Rzecznik prasowy, PR manager

ksyroka@wumed.edu.pl

tel.: 600 218 157

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka

O Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza KoźlukaWarszawska Uczelnia Medyczna to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami. Misją uczelni jest wykształcenie profesjonalnej kadry w zawodach medycznych i tych z zakresu nauk o zdrowiu. Uczelnia wypełnia ją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne(licencjat), kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka (w tym specjalizacja – systemy informatyczne w ochronie zdrowia) i studia licencjackie na kierunku administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 

WUMed oferuje także kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, wyróżnionym w 2022 r. certyfikatem Studia z przyszłością. Atutem uczelni są profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem

i oprogramowaniem. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z renomowanymi jednostkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic, oferując swoim studentom możliwość odbywania zajęć praktycznych również  w realiach szpitala czy przychodni.  

Atutem uczelni jest własny, rozbudowany, komfortowy kampus w dogodnej lokalizacji stolicy.

Do dyspozycji studentów oddano: kilkadziesiąt sal dydaktycznych, bibliotekę uczelnianą, punkty gastronomiczne, salę sportową, amfiteatr, parking strzeżony i ogrody rektorskie.

Data publikacji: 19-05-2022