Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Praktykuj do woli! - czyli jak ćwiczyć i uczyć się jednocześnie

Praktykuj do woli! - czyli jak ćwiczyć i uczyć się jednocześnie

Wszystko pięknie się rozpoczęło, wyposażone dydaktycznie sale, profesjonalna kadra pedagogiczna, materiały do nauki dostępne dla wszystkich. Tylko co jeśli podczas pierwszego mojego zabiegu stomatologicznego zje mnie strach albo nie będę wiedział jak włączyć sprzęt? Albo drukarka okaże się zbyt skomplikowana i nie będę potrafiła włożyć odpowiednio papieru? 

Każdego z nas przed rozpoczęciem pracy w praktyce - męczyły takie “koszmary”. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o placówce edukacyjnej, w której nie tylko przekażą Ci suchą teorię. Te w dobie internetu możemy śmiało zdobywać sami. Najważniejsze jednak by wiedzieć jak ją potem wykorzystać. 

Jeśli zatem szukasz rozwiązania praktycznego i ćwiczeń, które pomogą Ci w pierwszych dniach pracy - koniecznie zostań z nami do końca artykułu. 

Szkoły policealne to placówki o których najczęściej coraz więcej się mówimy głośno i otwarcie. Jednak wiemy, że są i tacy wśród naszych czytelników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu. I boją się ponownie wykutych na blachę formułek, które nie zdają praktycznego egzaminu. TEKST ALTERNATYWNY
Plusy szkoły policealnejW szkole policealnej możesz liczyć na same korzyści. Po pierwsze jest to opcja w większości kierunków, bezpłatna i oferującą największą z możliwych liczbę specjalizacji. Już dziś możesz sprawdzić na: http://www.policealna.gowork.eu/. 

Po drugie otrzymasz wszelkie niezbędne zaświadczenia do ZUS, KRUS i innych instytucji Państwowych. I oczywiście przekażemy Ci legitymację - uprawniającą Cię do wielu zniżek w ramach nauki. 

Po trzecie placówki szkoły znajdują się w dogodnej dla każdego lokalizacji. Wystarczy Ci kilka minut by dotrzeć na zajęcia a w przyszłości cieszyć się wymarzoną pracą. 

Praktycznie w teorii Wciąż masz obawy? My też je mieliśmy do momentu kiedy po raz pierwszy nie trafiliśmy do jednej z sal dydaktycznych. Wyposażona w profesjonalny sprzęt oraz najnowsze materiały, z których śmiało możesz korzystać podczas ćwiczeń. 

I tu dochodzimy do clue. W tej szkole oczywiście będzie ważna teoria, w końcu bez niej nie ruszymy z miejsca. Ale pedagodzy nastawieni się na praktykę i jeszcze raz praktykę. Mają świadomość tego, że bez niej będzie Wam ciężko na przykład odpowiednio farbować włosy klientce lub przeprowadzić szkolenie BHP. 

Dodatkowo szkoła policealna GoWork.eu z Warszawie zapewnia swoim słuchaczom praktyki w renomowanych miejscach, w których jeśli dobrze Ci pójdzie możesz niejednokrotnie liczyć na zatrudnienie po zakończeniu kursu.

Pomyślmy teraz o tradycyjnych studiachUczęszczamy na zajęcia, odbywają się także ćwiczenia ale czy kiedykolwiek masz szansę realnie zdobyć tam wiedzę. Czy kiedykolwiek udało się przez kilka godzin wspólnie z innymi studentami tylko i wyłącznie praktykować nie oglądając kolejnej prezentacji bądź słuchając wykładu? Szczerze jako była studentka - doskonale wiem, że niestety nie ma na to szans. 

Oczywiście wymagane jest odbycie praktyk ale niestety zazwyczaj musisz o nie zadbać na własną rękę. Co dodatkowo jak wiemy stanowi zazwyczaj spore wyzwanie. 

Zwyczajnie są przedmioty, są pewne tematy które nie sprawdzą się tylko w teorii. Nie nauczysz się przecież odpowiednio wykonywać na przykład resuscytacji oglądając tylko i wyłącznie filmiki na YouTube. Ani też nie będziesz pamiętał, który przycisk włączy wiertarkę, dopóki sam jej nie włączysz kilka razy. 

To chyba najlepiej obrazuje jak istotna na przestrzeni wszystkich lat naszej nauki jest praktyka. A najszybciej i najpewniej zdobędziesz ją w szkole policealnej. Pamiętaj, że oprócz pasjonatów pedagogów, szkoły te na co dzień współpracują z wieloma firmami, które dostarczają im najnowsze produkty wykorzystywane na przykład do profesjonalnego makijażu lub masaży. Kto by nie chciał móc ich wypróbować jeszcze przed rozpoczęciem własnej działalności? 

Odpowiedź nasuwa się - dlatego skorzystaj z trwającej obecnie letniej rekrutacji i praktykuj do woli! 

Artykuł sponsorowany: GoWork.eu - szkoła policealna w Warszawie - https://policealna.gowork.eu

Data publikacji: 16-05-2023