Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Profesjonalne kursy językowe w wielu miastach Polski

Profesjonalne kursy językowe w wielu miastach PolskiOd wielu lat nauka języków obcych jest bardzo ważna i spotykana we wszystkich szkołach. Poprzednie pokolenia rzadko uczyły się innego języka, a jeśli już to w Polsce najczęściej wtedy był to rosyjski lub niemiecki. Dziś niemal naturalne jest, że osoby w wieku szkolnym zaczynają swobodnie posługiwać się językiem angielskim. Rodzice często chcą, aby ich dziecko uczyło się od razu więcej niż jednego języka, więc posyłają je na zajęcia pozaszkolne. Szkoła języków obcych to miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą uczyć się jakiegoś wybranego przez siebie języka. Niezależnie od tego, jaki ma to cel – czy jest to wyłącznie hobby, czy ma związek z jakimś wyzwaniem zawodowym lub szkolnym. Szkoły językowe z łatwością znajdziesz w każdym polskim mieście. Wiele tego typu miejsc naucza nie tylko angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, ale także włoskiego, ukraińskiego, francuskiego, polskiego czy rosyjskiego. Poza tym można znaleźć także prywatnego korepetytora, który będzie udzielał lekcji w domu ucznia.

Szkoła języków obcych – najlepsze przygotowanie do egzaminówLekcje w szkołach podstawowych, liceach czy technikach często wyglądają tak, że dzieci nie mają możliwości dobrego przyswojenia wiedzy. Nauczyciele nie mają zwykle wystarczająco czasu i godzin lekcyjnych, aby przekazać uczniom wystarczającą ilość wiedzy. Łatwo zrozumieć, że przyswojenie zasad obcego języka nie będzie wówczas proste. Wyjściem z tej trudnej sytuacji może być skorzystanie z pomocy korepetytora, z którym dziecko będzie mieć indywidualne lekcje, lub zapisanie ucznia do szkoły językowej, gdzie zajęcia będą odbywać się w grupie. Podczas takich lekcji dziecko może o wiele lepiej zrozumieć omawiany materiał. Grupy tworzone w szkołach językowych są zawsze małe, aby nauczyciel mógł poświęcić czas każdej z osób indywidualnie oraz aby panowała spokojna i swobodna atmosfera. W niektórych szkołach języków obcych można znaleźć nawet grupy dla maluchów, np. w wieku 4–5 lat, których rodzice chcą przyzwyczajać je do kontaktu z danym językiem jak najwcześniej.

Jakie języki obce są najpopularniejsze wśród polskich uczniów?Nikogo na pewno nie zdziwi odpowiedź na to pytanie. Angielski to język znajdujący się na pierwszym miejscu, później jest niemiecki oraz hiszpański. W Unii Europejskiej 96% dzieci w szkołach podstawowych uczy się przynajmniej jednego języka, a w Polsce są to wszyscy uczniowie na tym etapie edukacji. W szkołach ponadpodstawowych dwóch języków uczy się około 81% osób. Angielskiego w polskich szkołach uczy się 98% dzieci, niemieckiego 54%, hiszpańskiego 18%, francuskiego 12%, rosyjskiego 11%, a 3% osób uczy się również włoskiego. Na poziomie Unii Europejskiej najchętniej nauczanym językiem zaraz po angielskim jest francuski.

Znajomość co najmniej jednego obcego języka to właściwie wymóg na dzisiejszym rynku pracy. Bez umiejętności posługiwania się angielskim na poziomie B1 lub B2 trudno znaleźć zatrudnienie w dużych firmach. Języków obcych nie uczymy się jednak tylko przez wzgląd na rozwijanie naszych karier. To również hobby wielu osób, które interesują się kulturą jakiegoś kraju, chcą tam kiedyś wyjechać, zamieszkać lub mają tam jakichś znajomych. Znajomość języków to bardzo przydatna umiejętność na każdym etapie naszego życia.

Rodzaje kursów językowych – klienci indywidualniNiezależnie od tego, w jakim jesteś wieku i na jakim etapie swojego życia, możesz rozpocząć naukę jakiegokolwiek języka od zera. Szkoły językowe są dobrze przystosowane pod każdy rodzaj klientów i uczniów. Jednym z najpopularniejszych kursów jest ten indywidualny. Te zajęcia są dla osób, które chcą uczyć się języka w gronie znajomych lub samodzielnie. Taki kurs to opcja idealna dla osób początkujących oraz takich, które mogą się jeszcze wstydzić mówienia w obcym języku. Sprawdzi się także dla osób, którym może być trudno skupić się w grupie. Lekcje indywidualne mogą odbywać się w domu lub innym miejscu wybranym przez klienta, ponieważ lektorom zależy przede wszystkim na komforcie swojego ucznia.

Kurs językowy dla biznesu – kto może z niego skorzystać?Niezwykle popularnym typem zajęć są również kursy językowe dla biznesu. Znajomość języków obcych to obecnie nie tylko atrakcyjna dodatkowa umiejętność, ale coraz częściej także standard i wymóg. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę w niewielkiej firmie, czy w międzynarodowej korporacji, pytanie o języki obce z pewnością pojawi się na którymś etapie rekrutacji. Szkoły językowe oferują tego typu kursy dla osób, które chcą ubiegać się o stanowisko, ale też dla takich, które są już długo zatrudnione w danej firmie, a wcześniej pracodawca nie wymagał od nich znajomości języka obcego.

Nauka języka obcego dla najmłodszychOd wielu lat rodzice coraz częściej decydują się posyłać swoje najmłodsze dzieci do szkół językowych. Stało się to całkiem powszechne, ponieważ badania naukowe dowodzą, że wielojęzyczność bardzo dobrze wpływa na rozwój młodego mózgu. Dzieci dwujęzyczne mają o wiele lepszą pamięć roboczą, która jest odpowiedzialna za przetwarzanie informacji i jest wykorzystywana do rozwiązywania problemów. Dzieci wielojęzyczne mają również lepiej rozwinięte umiejętności poznawcze i łatwiej przyswajają wiedzę z różnorakich dziedzin.

 

Zobacz również: Hotel dla psów jako rozwiązanie podczas wyjazdów służbowych.

Zobacz więcej: Myślenie krytyczne ma przyszłość - warto posiąść tę umiejętność.

Data publikacji: 26-10-2023