Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!


Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!

Zapisy on-line ruszają już 8 kwietnia! Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

Postanowiliśmy rozpocząć rekrutację wcześniej niż zwykle. Zainteresowanie kandydatów na studia medyczne, z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, jest ogromne. Pierwsze pytania o możliwość zapisu dostawaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. – mówi prof. Waldemar Dębski, rektor WUMed.

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Do dyspozycji studentów jest przestrony kampus i innowacyjna baza dydaktyczna.

W ciągu bieżącego roku akademickiego wprowadziliśmy znaczące modernizacje mające na celu jeszcze lepsze przygotowanie przyszłych medyków do zawodu. – mówi prof. Waldemar Dębski, Krokiem milowym w dydaktyce jest otwarcie Centrum Symulacji Medycznej - dodaje rektor.

Prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej uzupełnia: CSM składa się z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS (Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne), ALS (Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne). Każda pracownia CSM wyposażona została w system wirtualnej rzeczywistości VR. Nasi studenci mają możliwość ćwiczenia w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie symulatorów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy. Wyposażenie Centrum Symulacji Medycznej umożliwia również symulowanie przypadków rzadkich i skomplikowanych, których przećwiczenie z udziałem prawdziwego pacjenta byłoby trudne bądź niemożliwe.

 

TEKST ALTERNATYWNY

 

Rektor WUMed, prof. Waldemar Dębski dodaje: Centrum Symulacji Medycznej będzie na bieżąco wzbogacane o kolejne, potrzebne do dydaktyki medycznej trenażery. Wśród nich m.in. dodatkowe zaawansowane realistyczne fantomy - Human Patient Simulator. Umożliwiają one prezentację stanów fizjologicznych np. parametrów życiowych człowieka a także stanów chorobowych i objawów patologicznych. Kolejnym etapem rozwoju tych szczególnych pracowni jest adaptacja i dobudowanie kolejnych pomieszczeń, m.in. pracowni umiejętności chirurgicznych oraz szpitalnego oddziału ratunkowego z symulatorem karetki oraz salą intensywnej opieki medycznej.

 

 

TEKST ALTERNATYWNY

 

Warszawska Uczelnia Medyczna już po raz trzeci została wyróżniona tytułem „Studia z przyszłością” a w tym roku również, Nadzwyczajnym Laurem Pracodawców.

Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej otrzymał prestiżowy certyfikat jakości „Studia z przyszłością 2024” za kierunek „Pielęgniarka i położna genetyczna – zawód przyszłości”. Złotym Laurem Pracodawców wyróżniono WUMed za dynamiczny rozwój uczelni wyższej wyróżniającej się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi przygotowującymi absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy i pracodawców.

WUMed niezmiennie stawia na profesjonalne przygotowanie kadr medycznych. Szacowna komisja, podobnie jak w latach ubiegłych zwróciła uwagę na oferowany przez Warszawską Uczelnię Medyczną program studiów charakteryzujący się prekursorskimi rozwiązaniami opartymi na autorskich konceptach dydaktycznych. – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Rektor WUMed, prof. Waldemar Dębski podkreśla: Nasza kadra dydaktyczna to doświadczeni specjaliści, praktycy legitymujący się także dorobkiem naukowym. Stale rozszerzamy także portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.

Warszawska Uczelnia Medyczna to pierwsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991 r.

Data publikacji: 26-03-2024