Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Ekologiczne sprzątanie firm w praktyce

Ekologiczne sprzątanie firm w praktyce


Ekologiczne sprzątanie biur w Warszawie – o co w tym chodzi?

Profesjonalne sprzątanie biur to norma w każdym przedsiębiorstwie, nie tylko w stolicy. Jednakże większość takich praktyk nie jest zbyt przyjazna środowisku. Dlaczego? Czy sprzątanie firm może być zdrowsze dla otoczenia? Spróbujmy znaleźć odpowiedź.

Typowe sprzątanie firm

Kompleksowe usługi sprzątania nie są aż tak czyste, jak by się mogło wydawać. Choć na powierzchni wszystko lśni, tania firma sprzątająca zwykle nie informuje o użytych środkach. Są bowiem z najniższej półki. Zawierają chemikalia, które nie spełniają standardów zgodnych z „zielonym” stylem życia. Office managerowie nawet nie zdają sobie z tego sprawy, choć nierzadko kładą nacisk na to, aby w przestrzeni biurowej było więcej roślin oraz mebli z recyklingu.

Poza tym czyszczenie podłóg czy pranie wykładzin odbywa się za pomocą sprzętu, który pochłania masę energii elektrycznej. W końcu nawet profesjonalny serwis sprzątający może korzystać z przestarzałych urządzeń, prawda? I tak się nierzadko dzieje. W rezultacie regularne sprzątanie biur, Warszawa i nie tylko, na dłuższą metę generuje wyższe koszty energii w firmie.

Sprzątanie biur według ekologicznych standardów

Kompleksowe sprzątanie biur nie musi jednak oznaczać działań po linii najmniejszego oporu. Zarówno czyszczenie toalet, jak i mycie okien może opierać się na środkach z certyfikatem Ecolabel. To gwarancja, że po obiektach biurowych nie będą rozprzestrzeniać się szkodliwe chemikalia. W związku z tym znajdujące się tam rośliny (o pracownikach już nie wspominając) nie otrzymają toksyn. Środki czystości Ecolabel nie mają negatywnego wpływu na środowisko również po spłukaniu, jak i w czasie produkcji. Są po prostu zdrowsze.

Ekologiczne sprzątanie biur w Warszawie siłą rzeczy wpływa na oszczędność prądu w firmie. Codzienne utrzymanie porządku ma miejsce poprzez nowoczesny sprzęt, który cechuje się wyższą klasą energetyczną. W związku z tym zużywa mniej energii i tym samym wpływa na poprawę kondycji środowiska wokół nas. Takie eko sprzątanie biura ma znaczenie zwłaszcza w dużych miastach. Tak więc gdzie, jeśli nie na terenie Warszawy powinno się korzystać z takich usług?

Pełne mycie podłóg w biurze czy rutynowe przecieranie blatów – profesjonalna firma sprzątająca w Warszawie powinna podejść do sprawy z „zielonym” nastawieniem. Dzięki temu i prowadzenie firmy stanie się bardziej przyjazne środowisku, i wydatki na prąd będą mniej uciążliwe dla portfela. Zdecydowanie warto wyróżnić się w ten sposób. Każdy nowoczesny office manager się z tym zgodzi.

Data publikacji: 28-03-2024