Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Browary Warszawskie – czym jest ten kompleks i dlaczego warto go odwiedzić?

Browary Warszawskie – czym jest ten kompleks i dlaczego warto go odwiedzić?


Warszawskie Browary to jedna z atrakcji stolicy, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania wycieczki. Miejsce to przyciąga wyjątkową architekturą oraz bogatą ofertą kulinarną i kulturową, co sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zobaczmy, czym są Browary Warszawskie i co warto tam zobaczyć.

Czym są Browary Warszawskie?

 

Browary Warszawskie to wyjątkowy kompleks, który został zaprojektowany na warszawskiej Woli. Początkowo w tym miejscu stał browar Haberbuscha, Schielego i Klawegon – największy w Królestwie Polskim i jeden z najbardziej znanych na piwowarskiej mapie Europy. I choć sam obiekt od tego czasu znacznie się zmienił, nazwa Browary wciąż kojarzy się z jego pierwszym przeznaczeniem. Warto zaznaczyć, iż na terenie kompleksu w dalszym ciągu warzy się piwo rzemieślnicze. Poza tym, w odnowionym kompleksie przygotowano przestrzeń dla wielu restauracji, sklepów i punktów usługowych.

 

Co warto zobaczyć w Warszawskich Browarach?

 

Browary Warszawskie kuszą wyjątkową ofertą restauracji, barów i kawiarni, a wśród nich:

  • Baila Show & Dining: ciekawe miejsce, idealne na taneczny wieczór ze znajomymi. Znajdziesz tu też pyszne ostrygi i dania z wołowiną;
  • Japonki: coś dla miłośników kuchni japońskiej, którzy chcą zapoznać się z oryginalnymi potrawami Wschodu;
  • Browar Warszawski: projekt kulinarno-rozrywkowy, w którym wyrabia się aż 18 rodzajów rzemieślniczego piwa;
  • Gastronomja: restauracja dla miłośników mięsa i kuchni francuskiej;
  • Nine’s: koncept restauracyjny, którego współudziałowcem jest Robert Lewandowski. Można tam nie tylko dobrze zjeść, ale też poznać historię sportu.

 

Parking Browary Warszawskie – przyjedź i zaparkuj w pobliżu

 

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty Browarów Warszawskich, masz szansę zaparkować niedaleko kompleksu. Interparking oferuje płatny parking Browary Warszawskie znajdujący się na Woli. Jest to miejsce dozorowane, w którym możesz zostawić swój samochód, podczas gdy swobodnie zapoznasz się z pełną ofertą jednego z najciekawszych kompleksów w stolicy.

Data publikacji: 13-05-2024