Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Jaki kierunek studiów menedżerskich wybrać?

Jaki kierunek studiów menedżerskich wybrać?

W życiu każdego maturzysty nadchodzi moment, w którym musi zdecydować się na wybór uczelni. Niewątpliwie pojawia się również pytanie, jaki kierunek studiów wybrać? W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się studia menedżerskie. Szereg możliwości kształcenia pozwala na nieustanny rozwój w sektorze gospodarczym i przedsiębiorczym, a także na wielu innych płaszczyznach. Kandydaci na studia menedżerskie muszą odznaczać się pewnymi cechami charakteru, które umożliwią im spełnianie się w zawodzie. Dla kogo przeznaczone są studia menedżerskie? Na jaki kierunek się zdecydować? Sprawdź sam!

Studia menedżerskie - czym są?

Studia menedżerskie bez wątpienia należą do jednego z najbardziej prestiżowych kierunków kształcenia. Ich głównym celem jest odpowiednie przygotowanie absolwentów do zarządzania firmami bądź innymi organizacjami. Podczas kształcenia uczeń nabywa wiedzę z branży marketingu i biznesu. Uczy się podejmować decyzje, które w przyszłości zaowocują sukcesem dla danego przedsiębiorstwa. Ponadto, poznaje czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na jego sposób funkcjonowania. 

Absolwent tego rodzaju studiów zyskuje cenną wiedzę, dzięki której wie, jak poradzić sobie na rynku pracy. Nabywa również umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej i prawidłowego zarządzania biznesem. Studia menedżerskie uczą także rozwoju osobistego, pracy w zespole, odpowiedzialności oraz otwartości na innych. Warto zaznaczyć, że trakcie nauki studenci biorą udział w licznych warsztatach i ćwiczeniach mających na celu zwiększenie kompetencji zawodowych, jak również osobowościowych.

Dla kogo studia menedżerskie?

Studia menedżerskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i nie tylko. O jedno miejsce ubiega się nawet kilkadziesiąt kandydatów, co oznacza, że na studia dostają się tylko najlepsi. Ten kierunek kształcenia jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób kreatywnych i pomysłowych. Wymaga on również strategicznego myślenia. Dobrze, jeśli od najmłodszych lat wykazują zdolności przywódcze i są skłonni do wydawania poleceń. 

Kandydaci na studia menedżerskie na bieżąco powinni śledzić gospodarkę rynkową, tym samym analizując działanie każdego przedsiębiorstwa. Studia menedżerskie to dobry wybór dla miłośników ekonomii, gdyż są one ściśle powiązane. Oprócz tego, kierunek ten można podejmować na wielu innych płaszczyznach, np. służbie zdrowia, turystyce czy górnictwie. Wysokie kwalifikacje zdobyte na uczelni z pewnością pozwolą kandydatom na rozwój kariery.

Kierunki studiów menedżerskich

Executive MBA

Studia podyplomowe Executive MBA w Collegium Humanum to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kierunków studiów menedżerskich w Polsce i na świecie. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób kreatywnych i otwartych na osobisty rozwój. Aplikujący na ten kierunek powinni odznaczać się predyspozycjami przywódczymi, co zdecydowanie ułatwi im kształcenie oraz dalszą pracę. Wybór tego kierunku studiów z pewnością przyczyni się do odniesienia sukcesu w biznesie, jak również w różnych dziedzinach zarządzania. Program studiów opracowany jest przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, co sprawia, że absolwenci zyskują znaczną przewagę na rynku pracy. 

Kierunek Executive MBA dedykowany jest w głównej mierze dla wyższej kadry kierowniczej, członków i dyrektorów spółek handlowych oraz wszystkim tym, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i tym samym zajmować wyższe stanowiska kierownicze. Absolwenci studiów Executive MBA bez wątpienia poszerzają horyzonty oraz nabywają cenne umiejętności w dziedzinie zarządzania.

Zarządzanie w ochronie zdrowia

Kierunek studiów menadżerskich, jakim jest zarządzanie w ochronie zdrowia przeznaczony jest w głównej mierze dla osób czynnie pracujących w służbie zdrowia. Program studiów został opracowany podczas współpracy z liderami ochrony zdrowia. Dedykowany jest dla osób, które pragną rozwijać swoją karierę właśnie w tym sektorze.

Absolwenci specjalizacji, jaką jest zarządzanie w ochronie zdrowia nabywają wiedzę dotyczącą tego, jak dbać o bezpieczeństwo i prawidłowo zarządzać ochroną zdrowia. Dodatkowo, uczą się, w jaki sposób zarządzać przedsiębiorstwem leczniczym, aby przynosiło zyski. Studenci poznają skuteczne narzędzia biznesowe i doskonalą swoją wiedzę w podejmowaniu decyzji w zarządzaniu określoną instytucją leczniczą.

Zarządzanie w turystyce

Zarządzanie w turystyce to kierunek, który przygotuje absolwentów do skutecznego i efektywnego kierowania turystyką. Program kształcenia obejmuje nowoczesne trendy oraz nade wszystko uwzględnia specyfikę polskiego rynku. 

Głównym założeniem tego kierunku jest podniesienie kwalifikacji kadry turystycznej. Dzięki temu możliwe jest usprawnienie i unowocześnienie polskiej turystyki. Absolwenci wymieniają między sobą spostrzeżenia i doświadczenia. W trakcie studiów nabywają kompleksową wiedzę z zakresu skutecznego planowania i organizowania wycieczek czy wyjazdów. W porozumieniu z wykwalifikowaną kadrą wykładowców nabywają cenną wiedzę związaną z praktyką menedżerską, co niewątpliwie przyczynia się do odniesienia sukcesu zawodowego.

Górnictwo i energetyka

Górnictwo i energetyka to kierunek, który pozwala zdobyć studentom wiedzę z zakresu wydobycia, przetwórstwa i produkcji. Program kształcenia umożliwia nabycie umiejętności skutecznego planowania i zarządzania w sektorze, jakim jest górnictwo i energetyka. Oprócz tego studenci kształcą się w kierunku bezpieczeństwa i higieny pracy, co jest niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, często związanej z wydobyciem paliw kopalnych. Uczelnie współpracują z wykwalifikowaną kadrą wykładowców związanych z sektorem górniczym i energetycznym. Absolwenci studiów uzyskują kompetencje, które pozwalają im zaistnieć na rynku.

Zarządzanie bezpieczeństwem

Zarządzanie bezpieczeństwem to obecnie bardzo popularny kierunek. Oprócz doskonalania umiejętności zarządzania absolwenci zdobywają również wiedzę z zakresu obronności oraz nadzorowania. Charakterystyczne dla tego kierunku studiów jest zdolność strategicznego myślenia i skutecznego reagowania na sytuacje kryzysowe. 

Program kształcenia dedykowany jest przede wszystkim pracownikom służb mundurowych, cywilnej kadry kierowniczej, osobom zajmującym się ochroną mienia oraz pracowników agencji detektywistycznych, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje. Dzięki podyplomowym studiom menedżerskim absolwenci zdobywają niezbędną wiedzę, która w przyszłości może uczynić ich specjalistami na rynku.

Zarządzanie w IT

Jednym z wysoko cenionych kierunków w systemie MBA jest zarządzanie IT. Kierunek ten powstał z myślą o osobach, które pragną zajmować wysokie stanowiska kierownicze. W trakcie studiów podyplomowych absolwenci zdobywają wiedzę z zakresu Technologii Informatycznej, co pozwala im efektywnie i skutecznie zarządzać własnością intelektualną oraz sztuczną inteligencją. Profesjonalna kadra wykładowców w sposób jasny i rzeczowy przekazuje wiedzę. Z kolei studia obejmują szereg ćwiczeń i szkoleń dotyczących przetwarzania danych, kontrolowania procesów i zarządzania projektami w określonych dziedzinach.

Nowe media w biznesie

Kierunek nowe media przeznaczony jest dla studentów, którzy chcą inwestować we własny rozwój oraz poszukują inspiracji do tworzenia nowych projektów. Tego rodzaju studia rozwijają kreatywność, wspierają absolwentów w dążeniu do sukcesu oraz podejmowaniu trafnych decyzji w życiu zawodowym. Program ten niewątpliwie pozwala na poszerzenie kompetencji oraz zdobytego już wykształcenia. Współpraca z wykwalifikowaną kadrą wykładowców bezsprzecznie otwiera drogę do sukcesu zawodowego.

Podsumowanie

Wybór studiów z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Jedną z często wybieranych rozwiązań są studia menedżerskie, które otwierają przed absolwentami szereg możliwości. Przede wszystkim studenci mają szansę na zwiększenie swoich kompetencji w dziedzinie zarządzania i nadzorowania. Studia menedżerskie uczą także otwartości na innych oraz nawiązywania kontaktów. Wśród tego typu kształcenia mamy kilka kierunków do wyboru. Zdecydowanie warto wybrać studia menedżerskie!

Zobacz również: Dlaczego warto studiować na prywatnej uczelni w Warszawie?

Data publikacji: 19-11-2020