Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Dlaczego warto studiować na prywatnej uczelni w Warszawie?

Dlaczego warto studiować na prywatnej uczelni w Warszawie?

Polskie uczelnie prywatne to opcja dla tych studentów, którzy szukają niebanalnych kierunków studiów. Na polskich uczelniach państwowych niestety większość kierunków to standardowe: historia, matematyka, fizyka, informatyka. Jednak w dzisiejszych czasach polski rynek pracy potrzebuje zupełnie nowych fachowców z zupełnie nowych dziedzin. Dlatego prywatne uczelnie, oferujące często nieszablonowe kierunki, to dobry sposób na zdobycie nowych ciekawych umiejętności, a także kontaktów zawodowych.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:


 • uczelnie niepubliczne - dlaczego warto je wybrać

 • najważniejsze atuty prywatnych uczelni

 • Warszawa - idealne miasto do rozwijania swoich kompetencji

 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie - ofertaPrywatne uczelnie to sposób na zdobycie nowego i ciekawego zawodu przy jednoczesnym zdobyciu nowych kontaktów zawodowych. Trzeba pamiętać o tym, że wymaga to odpowiedniego budżetu i zasobów finansowych, aby zapłacić za swój wybrany kierunek studiów.

Prywatne uczelnie -  dlaczego warto je wybierać?Państwowe uczelnie oferują szereg bardzo ciekawych kierunków. Zdając maturę i chcąc dostać się na studia można bez trudu studiować np. marketing, zarządzanie, psychologię, historię, czy inne kierunki. Ale z drugiej strony o wiele ciekawsza jest oferta dla osób które już jakieś studia skończyły i chcą rozwijać się dalej. Dlatego oferta studiów MBA, czy oferta studiów menedżerskich jest bardzo szeroka. Takie studia to dobry sposób na rozwinięcie nowych umiejętności zawodowych i zdobycie nowej posady. Jednocześnie można takie studia kończyć podczas wykonywania pracy zawodowej, bez uszczerbku dla tego zajęcia. Konkretne kursy czy kierunki studiów podyplomowych pozwalają na zdobycie umiejętności pomagających we wspinaniu się na wyższe szczeble zawodowej kariery. Szczególnie dla osób, które chcą się rozwijać, ale nie chcą tracić zbyt wiele czasu na zdobywanie nowych umiejętności lub całkowite przekwalifikowanie się, a ich nowa zawodowa droga zawodowa jest poniekąd powiązana ze starą.

Oczywiście są szkoły publiczne o dużej renomie, które również mają atrakcyjną ofertę dla chcących rozwijać się studentów. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Warszawska Szkoła Filmowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny oferują bardzo wysoki poziom i ciekawe kierunki.

Uczelnie prywatne - najważniejsze atutyCo ważne, podejście prywatnych uczelni wyższych do studentów jest zupełnie inne niż na uczelniach państwowych. Prywatne uczelnie są otwarte dla studentów oraz ich umiejętności, wspiera się tam studentów aktywnych i studentów szukających nowych rozwiązań. Na uczelniach prywatnych startup-y i ciekawe wprowadzenie nowych rozwiązań do biznesu bezpośrednio z uczelni jest więc o wiele łatwiejsze niż na uczelniach państwowych, co absolwentom daje bardzo ważne narzędzie do ręki.

Uczelnie prywatne na swoich kierunkach wykorzystują nowe technologie, a tryb studiów jest bardzo elastyczny. Oprócz wykładów stacjonarnych, czy zaocznych, dostepne są wykłady online w formie audiowizualnej, oraz odpowiednio zapisanych w plikach materiałach. Coraz częściej nie ma miejsca na tradycyjny tryb studiowania, a studenci i wykładowcy chętnie ze sobą współpracują i traktują się jak partnerów. Takie studia są atrakcyjne szczególnie dla osób które już działają w biznesie i chcą dokształcać się ponieważ w taki sposób zdobywają umiejętności, ale także ciekawe kontakty zawodowe.

Prywatne uczelnie, Warszawa - co nam oferujeW Warszawie uczelnie prywatne maja bardzo dużą reprezentację. Możemy tu znaleźć uczelnie niepubliczne takie jak Warszawska Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej, Społeczna Akademia Nauk, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Lingwistyczna Szkoła Wyższa, Akademia Finansów, Akademia Leona Koźmińskiego, Wyższa Szkoła Zarządzania, Collegium Civitas, Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i wiele innych.

Warszawa jest jednym z najatrakcyjniejszym z miast dla ludzi chcących rozwijać swoje kompetencje edukacyjne i zawodowe. Szczególnie na uczelniach prywatnych każdy znajdzie coś dla siebie. Wpisując w wyszukiwarkę "prywatne uczelnie Warszawa" wyskoczy nam ich dużo więcej niż te tutaj wymienione.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie - najciekawsze kierunkiJedną z uczelni prywatnych w Warszawie charakteryzujących się atrakcyjną ofertą jest Wyższa Szkoła Menedżerska. Powstała 22 czerwca 1995 roku jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych w Warszawie.

Oferuje ona studia na następujących kierunkach:


 • Informatyka - studia niestacjonarne, a także studia w języku angielskim

 • Psychologia - zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne

 • Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne

 • Administracja - studia niestacjonarne

 • Prawo - studia niestacjonarne

 • Bezpieczeństwo Narodowe - studia niestacjonarne

 • Kryminologia - studia niestacjonarne

 • Zarządzanie - studia stacjonarne (w tym w języku angielskim i rosyjskim), oraz niestacjonarne

 • Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia niestacjonarne

 • Finanse i Rachunkowość - studia stacjonarne i niestacjonarneStudia podyplomowe na tej uczelni również są bardzo atrakcyjne. Wśród kierunków znajdziemy między innymi:


 • Wydział Zarządzania i Biznesu: Budowanie kompetencji menedżerskich, Doradztwo i mentoring międzykulturowy, Dyplomacja współczesna i protokół dyplomatyczny. Teoria i praktyka, Executive Master of Business Administration (EMBA), Menedżer sportu, organizator imprez sportowych, Mindfulness w zarządzaniu i biznesie, Rola OZE w bezpieczeństwie energetycznym jednostek samorządowych i państw, Rynki energii – uwarunkowania i perspektywy rozwoju dla biznesu, Sztuczna inteligencja, Zarządzanie kryzysowe w turystyce.

 • Pedagogika i psychologia: Asystent Rodziny, Logopedia, Suicydologia

 • Finanse i Rachunkowość: Audyt Podatkowy z elementami rachunkowości

 • Prawo i Administracja: Audyt IT, Audyt Śledczy, Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji, Compliance w organizacji, Inspektor Ochrony Danych (RODO), Kontrola wewnętrzna i audyt, Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa, Zarządzanie ryzykiem podatkowym – Kontrola biznesowa

 • Logistyka i transport: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Zarządzanie Flotą SamochodowąWyższa Szkoła Menedżerska posiada wydział zamiejscowy w takich miejscowościach jak Bełchatów i Ciechanów.

Data publikacji: 11-07-2022