Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Administracja - UKSW - zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Administracja - UKSW - zasady rekrutacji  na rok 2022/2023

Zasady rekrutacji na kierunku Administracja na UKSW na rok 2022/2023Celem zapoznania się z zasadami rekrutacji na najbliższy rok na UKSW kliknij w zasady rekrutacji UKSW

Warunki oraz terminy rekrutacji mogą ulegać zmianom w poszczególnych latach. Aby być na bieżąco, zalecane jest obserwowanie strony uczelni. 

W przypadku rekrutacji na kierunku administracja na UKSW, podstawą kwalifikacji jest konkurs świadectw. 

 

Studia I stopniaPrzedmiotami branymi pod uwagę w konkursie świadectw, w czasie rekrutacji na kierunek administracja są: 

biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie

 

Opinie o UKSWStudenci, chcący podjąć się studiowania na danym kierunku zawsze mają wiele pytań – często bez odpowiedzi. Najlepszym wyjściem jest zapoznanie się z opiniami studentów, którzy są w trakcie zgłębiania interesującej nas profesji lub absolwentów. Jeśli chciałbyś poznać zdanie osób, które znają sytuację na UKSW „od kuchni”, możesz kliknąć w UKSW - opinie.

 

Opis studiów na kierunku administracja na UKSWStudia na kierunku administracja odbywają się na UKSW w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W czasie kilku semestrów zajęć, studenci zgłębiają wiedzę niezbędną do pozyskania pracy biurowej w administracji podmiotów zarówno państwowych, jak i prywatnych. Na pewnym etapie studiów, zostaje nam oddane do wyboru kilka specjalizacji, w których możemy przebierać, aby wybrać ścieżkę kariery, która najbardziej nas interesuje.

W okresie kształcenia student administracji nabywa fachową wiedzę teoretyczną i praktyczną. W początkowym etapie studiów, poruszane są tematy, które stanowią później solidne podstawy do wykonywania pracy administracyjnej. Po wyborze specjalizacji kładzie się natomiast większy nacisk na zdobywanie wiedzy z konkretnego obszaru. Studenci są wtedy zaznajamiani z zagadnieniami, m.in. prawa podatkowego, systemu oświaty, finansów samorządu terytorialnego itp.

Absolwenci administracji na UKSW mogą elastycznie ukierunkować swoją karierę zawodową. Ich wiedza będzie przydatna zarówno w pracy dla państwa, samorządu, jak i prywatnych przedsiębiorstw. 

 

Program studiówProgram studiów na kierunku administracja zawiera przedmioty związane stricte z tematyką przewodnią, takie jak np.: nauka o administracji publicznej, teoria organizacji i kierowania w administracji publicznej czy postępowanie sądowo-administracyjne. Dodatkowo studenci zgłębiają wiedzę z przedmiotów pochodnych, takich jak np.: prawo konstytucyjne, ekonomia lub nauka o administracji publicznej

Pełen program studiów na kierunku Administracja na UKSW w Warszawie

Zobacz również

- 17 uczelni z kierunkiem Administracja w Warszawie

- 19 uczelni z kierunkiem Prawo w Warszawie

- inne kierunku studiów na UKSW 

 

Data publikacji: 11-04-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Administracja w Warszawie - Zasady rekrutacji

Filmy - Administracja

KARIERA W ADMINISTRACJI | Jak wygląda ścieżka rozwoju i codzienna praca?

E-administracja i zarządzanie publiczne na kierunku administracja