Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

ZAINSPIRUJ SIĘ KOŁEM I OPOWIEDZ NAM WŁASNĄ HISTORIĘ!

ZAINSPIRUJ SIĘ KOŁEM I OPOWIEDZ NAM WŁASNĄ HISTORIĘ!


Konkurs Fashion Future 2024

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie otwiera nabór projektów do kolejnej edycji konkursu przeznaczonego dla przyszłych projektantów oraz specjalistów komunikacji wizualnej i stylizacji. Nagrodą główną jest stypendium przeznaczone na cykl kształcenia w wybranej specjalności na studiach licencjackich oraz wyjazd do Barcelony.

Fashion Future to konkurs skierowany do uczniów klas maturalnych, którzy pragną rozwijać umiejętności i profesjonalnie kształcić się w obszarze mody. To konkurs przeznaczony dla młodych talentów polskiego rynku mody, w którym główną nagrodą jest stypendium edukacyjne na łączną kwotę 50 tysięcy złotych oraz wyjazd do Barcelony - nagroda od partnera konkursu -  marki 4F.

Przebieg konkursu

Najnowsza edycja konkursu realizowana jest w dwóch obszarach: projektowanie ubioru oraz komunikacja wizualna i stylizacja, a zatem dedykowana jest przyszłym projektantom, stylistom, fotografom i specjalistom zarządzania marką. Tematem przewodnim jest CIRCULAR FUTURE; Przyszłość mody jest w kształcie koła.

Konkurs składa się z trzech etapów, a zadaniem uczestników w pierwszym etapie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz nadesłanie prac w wybranej kategorii:

  • Projektowanie ubioru: 3 projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną, wraz z opisem założeń projektowych;
  • Komunikacja wizualna i stylizacja: spójna mini-kolekcja, odnosząca się do motywu przewodniego. Kolekcja powinna obejmować 5 stylizacji całych sylwetek damskich, przedstawionych w formie moodbox’ów.

Jury konkursu, złożone z wykładowców uczelni oraz przedstawicieli partnera, wyłoni piętnastu półfinalistów w każdej kategorii. Następnie, zostaną oni zaproszeni do udziału w seminarium pomocnym w przygotowaniu finałowego projektu konkursowego. Zrealizowane projekty zostaną przedstawione w kampusie uczelni podczas finałowej prezentacji przed Jury konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego 2024 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej uczelni:

https://www.viamoda.edu.pl/konkurs-viamoda-fashion-future/konkurs-fashion-future-2024/

Data publikacji: 04-01-2024