Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Popularność języka angielskiego – skąd się wzięła?

Popularność języka angielskiego – skąd się wzięła?

Języków, którymi posługują się ogromne rzesze ludzi na świecie, nie brakuje. Na tym tle angielski jest jednak wyjątkowy. Znają go i uczą się prawie wszyscy, niezależnie od miejsca na ziemi. To także język komunikacji w świecie biznesu, dyplomacji oraz nauki. Z czego wynika tak duża popularność języka angielskiego i w jaki sposób możesz dołączyć do grona posługujących się nim osób?

Nauka angielskiego na wiele sposobów


Język angielski stanowi dziś jeden z fundamentów międzynarodowej komunikacji. Dla blisko 400 milionów ludzi to język ojczysty. Do tego dochodzi jeszcze 1,6 miliarda osób porozumiewających się nim w różnym stopniu. Posługują się nim biznesmeni, naukowcy, politycy, jest stałym punktem programu nauczania w większości państw. Można się go uczyć także na kursach, a nawet przez telefon, np. w aplikacji Babbel. By poznać sekret jego popularności, należy rzucić okiem na jego historię. 


Angielski w dziejach świata


Polityka zawsze odgrywała ogromną rolę w dziejach świata – nie inaczej jest i tym razem. Swego czasu Wielka Brytania, dawniej Imperium Brytyjskie, było uznawane za jedną z największych gospodarczych potęg. Duże znaczenie ma tu oczywiście fakt ciągłego kolonizowania kolejnych lądów przez Brytyjczyków. Jeszcze w roku 1925 na terenach uznawanych za Imperium Brytyjskie mieszkało blisko 478 milionów ludzi – to jedna czwarta ówczesnej ludności świata. Angielski stał się wtedy językiem urzędowym w wielu zakątkach świata i pozostał w użytku wiele lat po utracie kolonii. 


Ekspansja angielskiego w świecie rozrywki


Bardzo znaczący w kwestii rozpowszechnienia języka angielskiego okazał się również przemysł rozrywkowy. Podczas II wojny światowej sztuka ukazująca błogie życie za oceanem stanowiła odskocznię dla zmęczonych konfliktem Europejczyków. Ameryka stała się ostoją nowoczesności oraz synonimem dobrobytu. Wraz z amerykańską sztuką w świat powędrował także angielski. Dziś, w erze globalizacji i internetu, niewiele się zmieniło – to w Stanach powstają nowe trendy, stamtąd pochodzą gwiazdy muzyki i filmu, tam też znajduje się wiele ikonicznych miejsc.        


Poznaj język angielski z aplikacją Babbel


Znajomość języka angielskiego jest nie tylko ważna pod względem zawodowym, ale pozwala także rozwinąć światopogląd i lepiej poznać otaczającą rzeczywistość. Nauka wcale nie musi być trudna – możesz skorzystać z możliwości oferowanych przez aplikację Babbel. To ciekawa metoda, która pozwoli szybko nabrać pewności i sprawności w mówieniu – już od pierwszych lekcji. Co najważniejsze, możesz z niej korzystać zawsze i wszędzie.   

Data publikacji: 19-08-2020