Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Popularne kierunki studiów w Warszawie

Popularne kierunki studiów w Warszawie

 psychologia


Studia na kierunku Psychologia w Warszawie

UW – 12.5 kandydata na miejsce
UKSW – 8.5 kandydata na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku psychologia

Absolwenci kierunku psychologia mają w stolicy wiele możliwości zawodowych. Dobrych psychologów potrzebują szkoły, przychodnie psychologiczno-pedagogiczne oraz ośrodki zdrowia. Zapotrzebowanie na psychologów jest również w dużych korporacjach, które zatrudniają absolwentów tego kierunku w działach HR lub też zarządzania zasobami ludzkimi. Osoby, które ukończyły psychologię i jednocześnie nadal rozwijały się w kierunku prowadzenia terapii, mogą również otworzyć samodzielne gabinety psychologiczne i psychoterapeutyczne oraz zajmować się działalnością na własny rachunek. Perspektywy w zawodzie psychologa są tym większe, im lepsze są kwalifikacje. A więc po zakończeniu studiów przydadzą się również dodatkowe kursy, szkolenia, a także studia podyplomowe. Im węższa specjalizacja, tym lepsze perspektywy w pracy psychologa. Sam dyplom ukończenia wyższej uczelni w wielu przypadkach może nie być wystarczający. Jest jednak dobrym startem w dalszy rozwój zawodowy.

Pełna oferta studiów na kierunku psychologia w Warszawie zobacz więcej.

 ekonomia


Studia na kierunku Ekonomia w Warszawie

UW – 18.4 kandydata na miejsce
UKSW – 9 kandydata na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku Ekonomia

Ukończenie studiów na kierunku ekonomia daje wiele możliwości zawodowych, które są w dużym stopniu uzależnione od specjalizacji, jaką absolwenci wybrali sobie jeszcze na studiach. Dobrych ekonomistów potrzebują instytucje finansowe, banki, firmy zajmujące się obrotem pieniędzmi, a także przedsiębiorstwa z różnych branż, które mają w swoich strukturach działy księgowe i finansowe. Ekonomiści mogą również znaleźć zatrudnienie w jednostkach budżetowych, urzędach, instytucjach oraz samorządach. W Warszawie większość instytucji ma swoje centralne siedziby, a co za tym idzie – mają spore zapotrzebowanie na doświadczonych i wykwalifikowanych ekonomistów. Jednak, podobnie jak w wielu innych zawodach, duże znaczenie ma nie tylko sam dyplom ukończenia wyższej uczelni, ale również dodatkowe umiejętności, studia podyplomowe, kursy i szkolenia, które zwiększają możliwości absolwentów ekonomii na rynku pracy. Warto o tym pomyśleć już na etapie studiów i wybrać taką specjalizację, z którą wiążemy naszą zawodową przyszłość.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku ekonomia w Warszawie.

 informatyka

Studia na kierunku Informatyka w Warszawie

UW – 6.5 kandydata na miejsce
UKSW – 5 kandydata na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku Informatyka

Informatycy po studiach mają w stolicy wiele możliwości zawodowych. Wiele zależy od tego, w czym konkretnie się specjalizują i jaki dział informatyki wybrali jeszcze w czasie kształcenia. Dobrych informatyków zatrudniają firmy z sektora IT, a także przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje, które potrzebują fachowców zdolnych do zajęcia się firmowymi systemami informatycznymi. Absolwenci informatyki mogą pracować jako programiści, web designerzy, analitycy danych, testerzy oprogramowania, administratorzy danymi osobowymi oraz kierownicy przeróżnych projektów informatycznych. Zatrudnienie mogą znaleźć zarówno w dużych korporacjach, jak i w niewielkich firmach. Doświadczenie i wyspecjalizowani informatycy mogą również wybrać własną ścieżkę zawodową, czyli pracę na własny rachunek. Duże możliwości daje działalność w branży outsourcingu IT. Dzięki temu można jednocześnie obsługiwać wielu klientów z różnych branż, a co za tym idzie – generować całkiem spore dochody. Najpierw jednak warto zdobyć doświadczenie i umiejętności w pracy na etacie lub w innych formach zatrudnienia w firmach, które umożliwiają rozwój zawodowy, a także uczestniczenie w kursach czy szkoleniach podnoszących kwalifikacje.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną ofertę studiów na kierunku informatyka zobacz więcej.

Data publikacji: 19-11-2020