Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Dietetyka – Warszawska Uczelnia Medyczna rekrutacja 2022/2023 rok

Dietetyka – Warszawska Uczelnia Medyczna rekrutacja 2022/2023 rok

Zasady rekrutacji na studia na kierunku dietetyka na Warszawskiej Uczelni Medycznej na rok 2022/2023


Rekrutacja na uczelnie oferujące kierunek dietetyka odbywają się każdego roku. Na stronie zasady rekrutacji Warszawska Uczelnia Medyczna można znaleźć najważniejsze informacje na temat naboru.

Kandydaci powinni również systematycznie odwiedzać oficjalną stronę uczelni, na której można znaleźć wiele interesujących informacji na tematy związane z terminami rekrutacji i dostarczania dokumentów. Na stronie systematycznie pojawiają się nowe informacje na temat naboru.

Uczelnia nie wprowadza progów rekrutacyjnych.

Studia I stopnia


Warszawska Uczelnia Medyczna jako prywatna placówka edukacyjna nie wprowadza dla kandydatów progów rekrutacyjnych. Podczas rekrutacji wymagane jest jedynie posiadanie świadectwa maturalnego i dopełnienie formalności związanych z przyjęciem na uczelnię.

Opinie o Warszawskiej Uczelni Medycznej


Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego na konkretną uczelnię warto zdobyć możliwie szeroką wiedzę na jej temat. Pod linkiem Warszawska Uczelnia Medyczna – opinie można zapoznać się z wieloma opiniami od osób, które studiowały na uczelni lub dopiero ukończyły na niej studia. Strona jest tym samym prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat poziomu kształcenia i umożliwia zapoznanie się z wieloma istotnymi informacjami. Absolwenci opisują uczelnię pod różnym kątem i wiele z ocen odnosi się bezpośrednio do kierunku dietetyka.

Opis studiów na kierunku dietetyka na Warszawskiej Uczelni Medycznej


Warszawska Uczelnia Medyczna pozwala na kierunku dietetyka zdobyć wiedzę z obszaru żywienia osób zdrowych oraz chorych. Uczelnia kompleksowo przygotowuje do pracy w charakterze dietetyka i stawia na przekazywanie praktycznych kompetencji z tego właśnie obszaru. Studenci w trakcie kształcenia poznają różne obszary dietetyki i są kompleksowo przygotowani do planowania żywienia dla różnych grup osób. Znają również sposoby oceny żywności i prawidłowego interpretowania składu. Są także przygotowani do przygotowywania indywidualnych diet dla konkretnych odbiorców. Tym samym są w stanie świadczyć rzetelną pomoc, a nawet prowadzić własny gabinet z poradami dietetycznymi.

Program studiów/czego się nauczysz?


Studenci kończący dietetykę posiadają następującą wiedzę:
  • Planowanie i wdrażanie odpowiedniego sposobu żywienia
  • Analiza procesów metabolicznych
  • Wdrażanie leczenia dietetycznego
  • Kontrola jakości produktów żywieniowych
  • Sposoby przechowywania żywności

Program studiów na kierunku dietetyka na WUMed w Warszawie.


Zobacz również:
- 11 uczelni z kierunkiem dietetyka w Warszawie
- 9 uczelni z kierunkiem pielęgniarstwo w Warszawie
- Pozostałe kierunki na Warszawskiej Uczelni Medycznej

Data publikacji: 21-03-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Dietetyka w Warszawie - Zasady rekrutacji