Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Informatyka na Politechnice Warszawskiej – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Informatyka na Politechnice Warszawskiej – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na PW na rok 2022/2023

Informatyka to jeden z kierunków studiów oferowanych na Politechnice Warszawskiej. W celu zapoznania się z warunkami przyjęcia na studia zapraszamy do odwiedzenia strony zasady rekrutacji PW.
Uczelnia co jakiś czas przeprowadza aktualizację zasad związanych z przyjmowaniem na studia, a zatem kandydaci powinni regularnie odwiedzać stronę uczelni, aby pozostać na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi przepisami, które odnoszą się do kwestii rekrutacji na informatykę.
W przypadku studiów I stopnia inżynierskich warunkiem przyjęcia jest konkurs świadectw.

Studia I stopnia

W przypadku studiów I stopnia na kierunku informatyka rekrutacja odbywa się na podstawie świadectwa maturalnego. Przedmioty, które są brane pod uwagę przez PW to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka oraz język obcy.
Inaczej rekrutacja wygląda w przypadku studiów II stopnia. Tutaj podstawą jest ukończenie studiów I stopnia oraz przejście przez rozmowę kwalifikacyjną.

Opinie o Politechnice Warszawskiej

Pod adresem Politechnika Warszawska – opinie można znaleźć dokładne informacje na temat kierunku informatyka i samej uczelni. Osoby studiujące kierunek oraz absolwenci uczelni chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z nauką i pozwalają na lepsze poznanie kierunku. Kandydaci dzięki temu jeszcze lepiej zapoznają się z programem nauczania i będą w stanie zdecydować czy Politechnika Warszawska jest uczelnią odpowiadającą ich potrzebom.

Opis studiów na kierunku informatyka na Politechnice Warszawskiej

Informatyka to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Stałe zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru IT na rynku pracy sprawia, że absolwenci mogą znaleźć dobrze płatną pracę. Studia obejmują wiele zagadnień z obszaru informatyki oraz matematyki. Przedmioty, z którymi zmierzą się studenci to np.: analiza matematyczna, podstawy techniki cyfrowej, programowanie, sieci komputerowe, architektura komputerów czy programowanie aplikacyjne.

Program studiów/czego się nauczysz?

Studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej pozwalają na zdobycie praktycznych umiejętności, które następnie można wykorzystać na rynku pracy. Absolwenci posiadają kompetencje z obszaru:

  • Programowania
  • Projektowania oprogramowania
  • Kierowania zespołami
  • Administrowania danych
  • Ochrony danych osobowych
  • Obsługi systemów informatycznych

Pełny program studiów na kierunku Informatyka na Politechnice Warszawskiej

Zobacz również:
- Pełna oferta edukacyjna Politechniki Warszawskiej
22 uczelnie z kierunkiem Informatyka w Warszawie
9 uczelni z kierunkiem Grafika w Warszawie

Data publikacji: 13-04-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Informatyka w Warszawie - Zasady rekrutacji