Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


23 uczelnie w Warszawie - kierunek Informatyka

Adres: ul. Łucka 11

00-842 Warszawa

Tel.: 22 656 36 18, 22 656 31 05

FAX.: 22 656 36 15

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Warszawa
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Warszawa

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz kierunki)

Adres: ul. Jutrzenki 135

Warszawa

Tel.: 22 262 88 89, 22 262 88 88

FAX.: 22 262 88 01

Galeria Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Szczęśliwicka 40

02-353 Warszawa

Tel.: 22 589 36 00

FAX.: 22 658 11 18

Galeria Akademia Pedagogiki Specjalnej (APS) im. Marii Grzegorzewskiej
Galeria Akademia Pedagogiki Specjalnej (APS) im. Marii Grzegorzewskiej

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Pedagogika informatyki i pedagogika zdolności

Adres: ul. Newelska 6

01-447 Warszawa

Tel.: 22 348 65 44

FAX.: 22 348 65 45

Galeria Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT
Galeria Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz specjalizacje) Informatyczne Techniki Zarządzania (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Kawęczyńska 36

03-772 Warszawa

Tel.: 22 590-07-30

FAX.: 22 818-00-52

Galeria Wyższa Szkoła Menedżerska (WSM) w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka

Uczelnie z kierunkiem informatyka w Warszawie

Liczba uczelni

W Warszawie jest 21 szkół wyższych na których możemy kształcić się na kierunku informatyka. Jest to 6 placówek publicznych: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski oraz 15 placówek prywatnych: Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna VIZJA, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Europejska Uczelnia Informatyczno-Ekonomiczna, Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Technik Informatycznych oraz Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.

Tryby studiowania

Informatykę w stolicy możemy studiować w trzech trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym popołudniowym oraz niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym. Naukę kończymy po ok. 3,5-4 lat uzyskując tytuł inżyniera z możliwością kontynuacji na 2-letnich studiach magisterskich. Bądź obyć studia jednolite magisterskie trwające ok. 5-6 lat.

Ceny

W Warszawie na studiach zaocznych lub uczelniach prywatnych za informatykę zapłacimy od ok. 1600 do ponad 5000 zł za semestr. Warto pamiętać, że w te koszty nie jest wliczona opłata rekrutacyjna, koszty związane z zakupem pomocy dydaktycznych, wyrobieniem legitymacji itp.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego


Aktualizacja 2019
Źródło: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego


Zasady rekrutacji Politechnika Warszawska


Aktualizacja 2019
Źródło: Politechnika Warszawska


Zasady rekrutacji Uniwersytet Warszawski


Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Warszawski


Perspektywy pracy

Informatycy to najbardziej poszukiwani pracownicy kilku ostatnich lat i liczba miejsc pracy cały czas rośnie. Kształcąc się w tym kierunku mamy gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy. Możemy zostać programistami, grafikami czy specjalistami od sieci. Większość z tych zawodów możemy wykonywać również zdalnie i pracować z domu, co dla wielu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Duże przedsiębiorstwa i niewielkie firmy również stoją przed nami otworem, ponieważ informatycy są dziś potrzebni w prawie każdej branży.
Więcej szkół wyższych z Warszawy znajduje się pod linkiem - uczelnie w warszawie.

Specjalizacje na kierunkach Infromatycznych w Warszawie

Administrator Baz Danych

Absolwenci specjalizacji są profesjonalistami odpowiedzialnymi za wszystkie funkcje związane z tworzeniem, przechowywaniem, zabezpieczaniem i wyszukiwaniem baz danych. Współpracują z oprogramowaniem do zarządzania bazami danych i określają sposoby organizowania i przechowywania danych. Studenci uczą się m.in. opracowania, instalacji i ochrony ogromnych systemów danych wewnątrz korporacji przechowujących informacje.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Ponieważ bezpieczeństwo systemów informatycznych wiąże się z możliwością zastosowania technologii i zabezpieczeń w systemach informatycznych organizacji, ta dziedzina kariery wymaga praktycznego doświadczenia oraz zajęć akademickich. Studenci mogą mieć możliwość zdobycia obu, uczestnicząc w stażach w trakcie programów studiów Bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Multimedia i grafika komputerowa

Program studiów umożliwia naukę korzystania z programów komputerowych i tworzenie interaktywnych materiałów prezentacyjnych. Studenci są szkoleni w zakresie oprogramowania do tworzenia stron internetowych, takiego jak m.in. Adobe Creative Suite, który zawiera Photoshop, Flash, Illustrator i Dreamweaver. Oprócz tego nauczą się technik projektowania wykorzystujących technologię multimedialną.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Programowanie

Nauka programowania polega na kreatywnym i logicznym myśleniu. Kiedy zaczynasz uczyć się programowania, nabierasz nawyku pracy w bardzo zorganizowanym formacie. Stopniowo programujesz swój mózg, aby rozbijał każdy problem na kawałki i rozumiał lepiej. Dzięki programowi studiów, studeni zaczynają myśleć logicznie, a to daje początek bardziej kreatywnym rozwiązaniom, które pomogą Ci w przyszłej pracy.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Data publikacji: 15-04-2019