Uczelnie z kierunkiem informatyka w Warszawie
Liczba uczelni
W Warszawie jest 21 szkół wyższych na których możemy kształcić się na kierunku informatyka. Jest to 6 placówek publicznych: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski oraz 15 placówek prywatnych: Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna VIZJA, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Europejska Uczelnia Informatyczno-Ekonomiczna, Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Technik Informatycznych oraz Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.
Tryby studiowania
Informatykę w stolicy możemy studiować w trzech trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym popołudniowym oraz niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym. Naukę kończymy po ok. 3,5-4 lat uzyskując tytuł inżyniera z możliwością kontynuacji na 2-letnich studiach magisterskich. Bądź obyć studia jednolite magisterskie trwające ok. 5-6 lat.
Ceny
W Warszawie na studiach zaocznych lub uczelniach prywatnych za informatykę zapłacimy od ok. 1600 do ponad 5000 zł za semestr. Warto pamiętać, że w te koszty nie jest wliczona opłata rekrutacyjna, koszty związane z zakupem pomocy dydaktycznych, wyrobieniem legitymacji itp.
Studia bezpłatne w Warszawie – zasady rekrutacji
Informatyka na SGGW - studia I stopnia.
Aktualizacja 2019
Źródło: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej.
Aktualizacja 2019
Źródło: Politechnika Warszawska
Informatyka na Uniwersytecie Warszawskim.
Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Warszawski
Perspektywy pracy
Informatycy to najbardziej poszukiwani pracownicy kilku ostatnich lat i liczba miejsc pracy cały czas rośnie. Kształcąc się w tym kierunku mamy gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy. Możemy zostać programistami, grafikami czy specjalistami od sieci. Większość z tych zawodów możemy wykonywać również zdalnie i pracować z domu, co dla wielu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Duże przedsiębiorstwa i niewielkie firmy również stoją przed nami otworem, ponieważ informatycy są dziś potrzebni w prawie każdej branży.
Studia na kierunku informatyka dają olbrzymie perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie. Wiele firm stale poszukuje specjalistów IT i jest w stanie zagwarantować im bardzo dobre wynagrodzenia. Jedną ze ścieżek kariery jest wybranie pracy jako programista. Tutaj jednak niezbędna będzie już podczas studiowania własna inicjatywa i nauka konkretnego języka we własnym zakresie. Odpowiednie przygotowanie się pozwoli już w trakcie studiów rozpocząć zdobywanie komercyjnego doświadczenia. Inna ścieżka rozwoju to np. projektant gier. Wybierając odpowiednią specjalizację w trakcie studiowania można będzie poznać najważniejsze tajniki projektowania gier wideo na różne platformy. Jeszcze inną opcją jest administrowanie sieciami komputerowymi. Zapotrzebowanie na administratorów sieci jest olbrzymie i zarazem jest to jeden z najlepiej opłacanych zawodów z grupy IT. Pójście konkretną ścieżką jest uzależnione w głównej mierze od wybranej specjalizacji podczas studiowania, która pozwoli na zdobycie podstawowej wiedzy z konkretnego zakresu.
Więcej szkół wyższych z Warszawy znajduje się pod linkiem - uczelnie w warszawie.
Studia na kierunku informatyka – jakie predyspozycje są wymagane?
Studia na kierunku informatyka wbrew pozorom nie muszą być bardzo trudne. Mimo konieczności przyswojenia podczas edukacji sporej ilości wiedzy może poradzić sobie z tym kierunkiem każda osoba z zamiłowaniem do przedmiotów ścisłych. Zachęcający do skończenia studiów będzie również fakt, że możliwości rozwoju po tym kierunku są bardzo duże i znalezienie bardzo dobrze płatnej pracy nie stanowi dużego wyzwania. Przede wszystkim osoba chcąca rozpocząć studiowanie informatyki powinna dobrze radzić sobie z takimi przedmiotami jak fizyka i matematyka. Umiejętność przyswajania wiedzy z tych dziedzin skutkuje lepszym poradzeniem sobie podczas zajęć. Umożliwi również lepsze zrozumienie istoty programowania. Przydatna będzie także cierpliwość do rozwiązywania różnego rodzaju problemów, które są nieodłącznym elementem informatyki. Niezbędna będzie również chęć do uczenia się języków obcych, a w szczególności języka angielskiego. Przydatne będą również zdolności analityczne.
Specjalizacje na kierunkach Infromatycznych w Warszawie
Administrator Baz Danych
Absolwenci specjalizacji są profesjonalistami odpowiedzialnymi za wszystkie funkcje związane z tworzeniem, przechowywaniem, zabezpieczaniem i wyszukiwaniem baz danych. Współpracują z oprogramowaniem do zarządzania bazami danych i określają sposoby organizowania i przechowywania danych. Studenci uczą się m.in. opracowania, instalacji i ochrony ogromnych systemów danych wewnątrz korporacji przechowujących informacje.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.
Bezpieczeństwo systemów informatycznych
Ponieważ bezpieczeństwo systemów informatycznych wiąże się z możliwością zastosowania technologii i zabezpieczeń w systemach informatycznych organizacji, ta dziedzina kariery wymaga praktycznego doświadczenia oraz zajęć akademickich. Studenci mogą mieć możliwość zdobycia obu, uczestnicząc w stażach w trakcie programów studiów Bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.
Multimedia i grafika komputerowa
Program studiów umożliwia naukę korzystania z programów komputerowych i tworzenie interaktywnych materiałów prezentacyjnych. Studenci są szkoleni w zakresie oprogramowania do tworzenia stron internetowych, takiego jak m.in. Adobe Creative Suite, który zawiera Photoshop, Flash, Illustrator i Dreamweaver. Oprócz tego nauczą się technik projektowania wykorzystujących technologię multimedialną.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.
Programowanie
Nauka programowania polega na kreatywnym i logicznym myśleniu. Kiedy zaczynasz uczyć się programowania, nabierasz nawyku pracy w bardzo zorganizowanym formacie. Stopniowo programujesz swój mózg, aby rozbijał każdy problem na kawałki i rozumiał lepiej. Dzięki programowi studiów, studeni zaczynają myśleć logicznie, a to daje początek bardziej kreatywnym rozwiązaniom, które pomogą Ci w przyszłej pracy.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.
Studia podyplomowe na kierunku informatyka w Warszawie
Full-Stack Data Science – Vistula
Full-Stack Data Science to studia podyplomowe realizowane przez dwa semestry. Odbywają się w formie online, co ułatwia korzystanie ze studiów osobom spoza Warszawy. W programie kształcenia znajdują się takie zagadnienia, jak budowanie portfela rzeczywistych projektów, programowanie Python i analiza danych, czyszczenie i transformacja danych, podstawy uczenia maszynowego, głębokie uczenie z wykorzystaniem nowoczesnych systemów. Wybierając ten kierunek studiów podyplomowych studenci mają zapewnione kształcenie ukierunkowane na branżę, dostęp do ekosystemów dużych firm technologicznych, a także zestaw umiejętności, dzięki którym mogą zostać profesjonalnymi analitykami danych. Kształcenie realizowane jest w nowoczesnych pracowniach i pod okiem doświadczonych ekspertów z konkretnych dziedzin IT. Studia skupiają się na nauce praktycznych umiejętności i poszerzaniu posiadanej wiedzy. Skierowane są do absolwentów studiów wyższych na kierunkach informatycznych czy telekomunikacyjnych. Ukończenie studiów podyplomowych Full-Stack Data Science pozwala na uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, z których można korzystać od razu po zakończeniu kształcenia.
Cena za studia: 2000 euro
Oferta kształcenia na kierunku Full-Stack Data Science Sprawdź ofertę kształcenia.
Inżyniera Sieci Teleinformatycznych - Studia Podyplomowe w uczelni WIT w Warszawie
Inżynieria Sieci Teleinformatycznych to studia podyplomowe realizowane na Wydziale Informatyki. Kształcenie trwa dwa semestry. W tym czasie słuchacze zdobywają rozbudowaną wiedzę z zakresu architektury sieci teleinformatycznych, rodzajów urządzeń sieciowych, transmisji danych w sieciach, budowy i zasady działania sieci bezprzewodowych, wykorzystania kryptografii w sieciach. Studia są skierowane do inżynierów z zakresu IT, administratorów danych, osób zarządzających projektami IT, które chcą pogłębić umiejętności z zakresu nowoczesnych rozwiązań w sieciach teleinformatycznych. Preferowani są kandydaci, którzy mają ukończone studia na kierunkach informatyka, telekomunikacja czy elektronika lub na kierunkach pokrewnych. Zajęcia na studiach odbywają się w weekendy, co pozwala na połączenie zdobywania dodatkowych kwalifikacji z pracą zawodową. Nauka skupia się na praktycznych umiejętnościach, które słuchacze mają możliwość ćwiczyć w doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych.
Cena za studia: 3600 zł za semestr
Program studiów podyplomowych na kierunku Inżyniera Sieci Teleinformatycznych sprawdź tutaj.
Systemy informatyczne, aplikacje i bazy danych PJATK
Studia podyplomowe systemy informatyczne, aplikacje i bazy danych to propozycja dla absolwentów kierunków informatycznych, a także dla osób, które ukończyły inne kierunki, a chcą w swojej codziennej pracy zawodowej stosować nowoczesne rozwiązania informatyczne. W programie nauczania znajdują się takie zagadnienia, jak wprowadzenie do programowania, programowanie aplikacji, systemy operacyjne, sieci komputerowe, projektowanie relacyjnych baz danych, hurtownie danych, tworzenie aplikacji, budowa i integracja systemów informacyjnych, zarządzanie projektami informatycznymi, programowanie relacyjnych baz danych. Ogółem realizowanych jest 11 przedmiotów – modułów tematycznych, z których każdy słuchacz może wybrać 7. Studia dają więc sporą dowolność tego, czego można się nauczyć, co pozwala na dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb. Kształcenie realizowane jest w doskonale wyposażonych, nowoczesnych pracowniach oraz pod okiem najlepszych wykładowców praktyków.
Cena za studia: 3600 zł za semestr
Studia podyplomowe na kierunku Systemy informatyczne, aplikacje i bazy danych PJATK sprawdź tutaj.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Informatyka w Krakowie sprawdź tutaj.
Studia I oraz II stopnia na kierunku Informatyka możesz podjąć w Poznaniu, zobacz również.
W Łodzi możesz studiować na kierunku Informatyka zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.
Data publikacji: 09-05-2022