Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

UW na 1 miejscu w Rankingu Szkół Wyższych 2017!

Uniwersytet Warszawski znalazł się na pierwszym miejscu prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Uczelnia uzyskujący wynik 100 punktów, została uznana łącznie z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,9 pkt.) zwycięzcami tegorocznego zestawienia. Obu uczelniom przyznano ex aequo 1 pozycję. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Politechnika Warszawska z wynikiem 86 punktów.

Ranking Szkół Wyższych 2017 jest już osiemnastą edycją renomowanego zestawienia, które każdego roku opracowuje miesięcznik Perspektywy. Pierwsze dwie pozycje rankingowe od samego początku przyznawane są Uniwersytetowi Warszawskiemu oraz Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w Krakowie. UW został laureatem konkursu już dziewięciokrotnie, zaś UJ – siedmiokrotnie. W zestawieniu opublikowanym w roku 2015, obie uczelnie znalazły się na pierwszym miejscu, a wynik ten powtórzył się w najnowszej odsłonie Rankingu. Poza klasyfikacją szkół wyższych, Uniwersytet Warszawski odnotował również znakomite wyniki w rankingu kierunków studiów. Aż 17 programów kształceniach realizowanych przez uczelnię zajęło pierwsze pozycje w swoich grupach. Wśród zwycięskich studiów znalazły się: archeologia, astronomia, biologia, chemia, dziennikarstwo i medioznawstwo, filologie obce, fizyka, geografia, geologia, historia, informatyka, matematyka, pedagogika, politologia, psychologia, socjologia oraz stosunki międzynarodowe. Równie wysokie drugie lokaty w klasyfikacji kierunków zajęły studia Uniwersytetu Warszawskiego takie jak: ekonomia, filologia polska, filozofia, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, prawo, socjologia oraz zarządzanie.

Data publikacji: 20-06-2017