Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek Logistyka

Adres: ul. Olszewska 12

00-792 Warszawa

Tel.: 22 825 80 34 w. 1, 22 825 80 35 w.1

FAX.: 22 825 80 31

Galeria Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)
Galeria Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)

Nasze wydziały/kierunki

Fundusze i projekty Unii Europejskiej Integracja wschodnioeuropejska Architektura (zobacz specjalizacje)
Architektura Krajobrazu (zobacz specjalizacje) Architektura Wnętrz (zobacz specjalizacje) Budownictwo (zobacz specjalizacje)
Wzornictwo (zobacz specjalizacje) Ochrona Środowiska (zobacz specjalizacje) Zdrowie Publiczne (zobacz specjalizacje)
Mechanika i Budowa Maszyn (zobacz specjalizacje) Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Adres: Al. gen. A. Chruściela 103

00-910 Warszawa

Tel.: 261 813 189 tel.: 261 813 145 tel.: 261 813 874

FAX.:

Galeria Akademia Sztuki Wojennej (ASzWoj)
Galeria Akademia Sztuki Wojennej (ASzWoj)

Nasze wydziały/kierunki

Bezpieczeństwo narodowe Bezpieczeństwo wewnętrzne Bezpieczeństwo międzynarodowe
Logistyka Lotnictwo Obronność
Zarządzanie i dowodzenie Administracja Dowodzenie
Bezpieczeństwo informacyjne - NOWOŚĆ!! Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja - NOWOŚĆ!!

Adres: ul. Jagiellońska 82F

03-301 Warszawa

Tel.: 22 262 88 88

FAX.: 22 262 88 01

Galeria Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Transport (zobacz specjalizacje) Budownictwo (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Architektura wnętrz (zobacz specjalizacje) Wydział Zamiejscowy w Płońsku (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2

00-908 Warszawa

Tel.: 261 837 938, 261 837 939

FAX.: 261 837 938

Galeria WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
Galeria WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Cybernetyki (zobacz kierunki) Wydział Elektroniki (zobacz kierunki) Wydział Logistyki (zobacz kierunki)
Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji (zobacz kierunki) Wydział Nowych Technologii i Chemii (zobacz kierunki) Wydział Mechaniczny (zobacz kierunki)
Wydział Mechatroniki i Lotnictwa (zobacz kierunki) Instytut Optoelektroniki (zobacz kierunki)

Adres: ul. Pawia 55

01-030 Warszawa

Tel.: 22 536 54 11 22 624 41 42 - biuro rekrutacji

FAX.:

Galeria Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie (VIZJA)
Galeria Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie (VIZJA)

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz kierunki) Finanse i Rachunkowość (zobacz kierunki) Komunikacja społeczna i PR (zobacz kierunki)
Prawo (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki) Współczesne stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki)
Zarządzanie (zobacz kierunki) STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM (zobacz kierunki)

Logistyka w Warszawie

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów z zakresu logistyki w Warszawie? Zobacz, jakie możliwości da Ci ukończenie tego kierunku, na jakich uczelniach możesz go studiować oraz jakie atrakcje czekają na Ciebie w stolicy!

Myślisz o studiowaniu logistyki? Wiedz, że wybór tego kierunku zapewni Ci bardzo duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów. Na rynku wciąż brakuje wysoko wykwalifikowanych logistyków, ponieważ logistyka to jedna z kluczowych gałęzi sprawnego funkcjonowania przemysłu i handlu.

Czym właściwie jest logistyka? Jest to skomplikowany proces, który polega na planowaniu i nadzorowaniu przepływu różnego typu produktów. Mają one trafić we właściwym czasie we miejsce i do właściwego odbiorcy, przy zbilansowaniu kosztów dostawy i cen samych produktów. Dlatego dobry logistyk, poza wiedzą, powinien także posiadać umiejętności negocjacyjne, być asertywny, dobrze zorganizowany i mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Wybrane uczelnie w Warszawie, na których możesz studiować logistykę

Politechnika Warszawska, Wydział Transportu, ul. Koszykowa 75

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej można studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, następujące kierunki:logistyka i technologia transportu kolejowego, logistyka i technologia transportu samochodowego, logistyka i technologia transportu wewnętrznego i magazynowania w ramach studiów inżynierskich I stopnia i magisterskich II stopnia.

Akademia Sztuki Wojennej, al. gen. A. Chruściela 103

Na Akademii Sztuki Wojskowej można studiować trzy specjalności związane z logistyką. Pierwsza z nich to logistyka systemów gospodarczych, działająca w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (weekendowym). Druga to logistyka w sytuacjach kryzysowych, a trzecia – transport. Są to studia I stopnia (licencjackie). W ramach studiów II stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych są to następujące specjalności: logistyka systemów gospodarczych, logistyka w sytuacjach kryzysowych, transport, transport kolejowy.

Wojskowa Akademia Techniczna, ul. Kaliskiego 2

Uczelnia państwowa, która oferuje studia stacjonarne I i II stopnia. Do wyboru specjalności: logistyka w motoryzacji, logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych, logistyka przedsiębiorstw.

Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji, ul. Meksykańska 6

Jest to uczelnia prywatna, która oferuje studia I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie) na kierunku logistyka w ramach kilku specjalności. Na studiach licencjackich są to: zarządzanie logistyką przedsiębiorstwa, logistyka miejska, logistyka usług medycznych, spedycja międzynarodowa, usługi logistyczne. Z kolej na studiach inżynierskich: transport międzynarodowy, logistyka w usługach i produkcji, logistyka w bezpieczeństwie, logistyka lotnictwa, logistyka odzysku.

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, ul. Jagiellońska 82F

Uczelnia prywatna, prowadzi specjalności z zakresu logistyki - na studiach I i II stopnia, tak w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

ALMAMER Szkoła Wyższa, ul. Wolska 43

Ta uczelnia prywatna również oferuje specjalność z zakresu logistyki, w ramach studiów na kierunku ekonomia. Są to studia I i II stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jaki zawód można wykonywać po ukończeniu logistyki?

Wybierając logistykę, mamy ogromne szanse na uzyskanie zatrudnienia po ukończeniu studiów. Jest to jeden z tych kierunków, które zapewniają młodym magistrom start w dorosłość. Absolwenci mogą pracować jako specjaliści do spraw logistyki. Zatrudnienie tego typu znajdą w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych zajmujących się spedycją, transportem, produkcją itp. Logistycy pracują w działach dystrybucji, produkcji, planowania, a także obsługi klienta. Są więc obecni przy każdym etapie tworzenia i dostarczania produktu. Absolwent logistyki może również zostać zatrudniony w sektorze administracji publicznej.

Jakie atrakcje czekają na studentów w Warszawie?

Warszawa to jedno z tych polskich miast, które studentom oferuje szczególnie dużo atrakcji. Studenci chcący sobie dorobić z pewnością znajdą dla siebie pracę, która umożliwi im studiowanie i prowadzenie studenckiego życia. Warszawa oferuje szeroki dostęp do najróżniejszych aspektów kultury (muzyka, sztuki wizualne, teatr, literatura itd.) i rozrywki. W stolicy nie brakuje także imprezowej infrastruktury. Każdy imprezowicz znajdzie tu klub dla siebie!

Mieszkanie dla studenta w Warszawie

Jak nietrudno się domyślić, Warszawa nie jest niestety tanim miastem dla studenta. Ale, jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć korzystne ceny za wynajem pokoju. Na przykład w takich dzielnicach, jak Wawer czy Białołęka, za wynajem pokoju zapłacimy już od 750-790 zł. Na Woli zamieszkamy za ok. 850 zł. Natomiast wynajem pokoju w dzielnicach: Żoliborz, Bemowo, Wilanów, Mokotów, Targówek, Praga Południe, wynosi ok. 950 zł i więcej. Najwyższe ceny za pokój są w Śródmieściu Warszawy. Tam zapłacimy ok. 1000 zł za wynajem pokoju.

Lektura branżowa

Jeśli wciąż się zastanawiasz nad wzięciem udziału w rekrutacji na studia z logistyki w Warszawie, albo jeśli już nie możesz się doczekać rozpoczęcia roku akademickiego, zażyj branżowej lektury! „Nowoczesna logistyka” Paula R. Murphy’ego Jr. i Donalda F. Wooda (wyd. X) to książka napisana językiem prostym, przystępnym, dzięki czemu może być ciekawa i pomocna nie tylko dla zawodowych logistyków czy studentów logistyki, ale też dla osób po prostu zainteresowanych tą tematyką.Autor: Joanna Litwin

Data publikacji: 27-10-2016