Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

15 uczelni w Warszawie - kierunek Rachunkowość

Adres: ul. Jagiellońska 57/59

03-301 Warszawa

Tel.: 22 519 21 00, 22 519 21 70

E-mail.: rekrutacja@kozminski.edu.pl

Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Łucka 11

00-842 Warszawa

Tel.: 22 656 36 18

E-mail.: rekrutacja_wawa@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Warszawa
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Warszawa

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Jutrzenki 135

Warszawa

Tel.: 22 262 88 89, 22 262 88 88

E-mail.: rekrutacja@uth.edu.pl

Galeria Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: al. Niepodległości 162 (metro Pole Mokotowskie)

02-554 Warszawa

Tel.: 22 564 77 77

E-mail.: rekrutacja@sgh.waw.pl

Galeria Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH)
Galeria Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość – akredytowane przez ACCA Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Moniuszki 1a

00-014 Warszawa

Tel.: +48 608 800 591, 736 229 166, 698 576 688

E-mail.: bos@humanum.pl, rektorat@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum
Galeria Collegium Humanum

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Kawęczyńska 36

03-772 Warszawa

Tel.: 22 590-07-30

E-mail.: rekrutacja@wsm.warszawa.pl

Galeria Wyższa Szkoła Menedżerska (WSM) w Warszawie

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i Rachunkowość

Adres: ul. Nowoursynowska 166

02-787 Warszawa

Tel.: 22 593 10 20

E-mail.: rekrutacja@sggw.edu.pl, bss@sggw.edu.pl

Galeria Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)
Galeria Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

Tel.: 22 45 72 300

E-mail.:

Galeria Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
Galeria Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA

Adres: ul. Świeradowska 43

02-662 Warszawa

Tel.: 22 54 35 555 / 501

E-mail.: rekrutacja@lazarski.edu.pl

Galeria Uczelnia Łazarskiego
Galeria Uczelnia Łazarskiego

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

Adres: ul. Elektronowa 2

03-219 Warszawa

Tel.: 228 142 564, 228 143 156, infolinia rekrutacyjna: 508 587 925

E-mail.: dziekanat-wz@warszawa.janski.edu.pl, dziekanat-wns@warszawa.janski.edu.pl

www.janski.edu.pl www.facebook.com/SWiBJ

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu

Filmy - Rachunkowość

Finanse i rachunkowość | Studia na Horyzoncie Warszawa

Jak zdobyć pracę w rachunkowości?

Uczelnie z kierunkiem Rachunkowość w Warszawie

Jeśli interesujesz się mechanizmami finansowymi w przedsiębiorstwach czy funkcjonowaniem banków? A może marzysz o karierze w księgowości, a tabelki i dane to Twój żywioł? Dobrym wyborem będzie aplikowanie na rachunkowość!

Opis kierunku

Rachunkowość, najprościej rzecz ujmując, to dbanie doskonałą sytuacją majątkową i finansową podmiotu gospodarczego. W programach studiów znalazły się przedmioty z dziedziny nauk ekonomicznych, finansów. Prezentowane są sposoby na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów dotykających przedsiębiorstw.

Zapoznaj się ze wszystkimi uczelniami w Warszawie. Sprawdź Studia Warszawa

Liczba uczelni

W stolicy rachunkowość można studiować na 3 uczelniach publicznych. Są to: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prywatne szkoły wyższe również prowadzą rekrutacje na kierunek rachunkowość. Takie studia prowadzą również Akademia Humanistyczna – Ekonomiczna (Vizja.pl), Akademia Leona Koźmińskiego, Europejska Uczelnia oraz Wyższa Szkoła Menedżerska.

Tryby Studiowania

Bezpłatne studia stacjonarne prowadzone są na wspomnianych uczelniach publicznych. Dla osób pracujących zawodowo dobry rozwiązaniem będzie podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym, w tym przypadku zaocznym. Uniwersytet warszawski oferuje możliwość podjęcia studiów w trybie wieczorowym.
Ceny
Koszt studiów rozpoczyna się od 5 400 złotych za rok studiów na SGGW. Uniwersytet Warszawski oraz SGH mają ceny większe. Tam za rok zapłacimy 6 600 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Warszawski

UW oferuje dwa kierunki studiów związane z rachunkowością. Są to Finanse, inwestycje i rachunkowość oraz Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia.


Uczelnia UW


Uczelnia UW


Uczelnia UW


Uczelnia UW


Uczelnia UW


Uczelnia UAM


Zasady rekrutacji Szkoła Główna Handlowa


Uczelnia SGH


Uczelnia SGH


Zasady rekrutacji Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego


Uczelnia SGGW


Uczelnia SGGW


Predyspozycje do studiowania na kierunku rachunkowośćKierunek rachunkowość bardzo często prowadzony jest wspólnie z finansami. Studia z rachunkowości znajdziemy na uczelniach państwowych i prywatnych. Są to studia dwustopniowe, najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie uzupełniające magisterskie. Jednak już po pierwszym stopniu można być doskonałym specjalistą. Trzeba jednak pamiętać, że rachunkowość z pewnością nie jest kierunkiem dla każdego. Nie wybierajmy go ze względu na popularność czy ciekawe możliwości zawodowe, jeśli nie mamy ku niemu żadnych predyspozycji. Aby studiować rachunkowość, trzeba mieć bardzo ścisły i analityczny umysł. Studenci nie mogą mieć problemów z matematyką, logiką czy statystyką oraz z kierunkami pokrewnymi. W pracy specjalisty od rachunkowości ważna jest skrupulatność, dokładność, odpowiedzialność, umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów.

Osoby, które studiują rachunkowość, powinny pamiętać, że ich przyszła praca wymagać będzie podejmowania samodzielnych decyzji, często pod presją czasu i w stresujących warunkach. W tym zawodzie przyda się więc odporność na stres, umiejętność bardzo dobrego organizowania sobie pracy własnej, a także otwartość na nieustanne dokształcanie. Przepisy dotyczące rachunkowości, podatków czy innych kwestii finansowych zmieniają się tak często, że trzeba nieustannie być na bieżąco, aby po prostu nie wypaść z rynku pracy.

Perspektywy zatrudnienia w Warszawie po studiach na kierunku rachunkowośćAbsolwenci kierunku rachunkowość mają w Warszawie ogromne możliwości zawodowe. W stolicy funkcjonują tysiące firm, które potrzebują dobrych specjalistów od księgowości i rachunkowości. Podobnie jest w przypadku urzędów, które mają rozbudowane działy finansowe i potrzebują naprawdę wykształconych i doświadczonych fachowców. Po studiach na kierunku rachunkowość można pracować w bankach, firmach i instytucjach finansowych, biurach doradczych, rachunkowych czy księgowych, a także w firmach ubezpieczeniowych. Absolwenci rachunkowości znajdą pracę wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wiedza na temat finansów i branż pokrewnych.

Po studiach na kierunku rachunkowość można również bez problemu założyć własną firmę i pracować na swój rachunek. Warto jednak pamiętać, że dobrze jest najpierw zdobyć doświadczenie pracując na etacie w innej firmie. Absolwenci rachunkowości często prowadzą biura rachunkowe, księgowe, firmy zajmujące się doradztwem finansowym lub podatkowym. Można również zajmować się szeroko pojętymi funduszami unijnymi, ciekawymi projektami i programami, na które można uzyskać dofinansowanie. Rachunkowość daje sporo perspektyw, jednak wymaga też ciągłego dokształcania się, podwyższania kwalifikacji i zdobywania większych umiejętności w swojej dziedzinie. Osoby, które dbają o dokształcanie się i o nowe kompetencje zawodowe są o wiele lepiej postrzegane na rynku pracy niż absolwenci rachunkowości, którzy poza dyplomem wyższej uczelni nie są w stanie zaoferować potencjalnemu pracodawcy nic więcej.

Studia rachunkowość Warszawa, specjalizacje:

Controling i audyt w przedsiębiorstwie

Controling jest atrakcyjną ścieżką kariery dla studentów Rachunkowości, mimo że nie cieszy się taką popularnością, jak inne specjalizacje na tym kierunku. Program specjalizacji obejmuje analizę i opracowanie informacji finansowych, odróżniając je od tradycyjnych księgowych swoim perspektywicznym podejściem.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Kadry i płace

Na specjalizacji nauczysz się rozwijać strategiczne podejście do szkolenia, rekrutacji i rozwoju najważniejszego atutu firmy: ludzi. Pod koniec kursu będziesz przygotowany do radzenia sobie z trudnymi członkami personelu i projektowania struktur wynagrodzeń, a także analizowania wpływu związków zawodowych i rządu na siłę roboczą.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie.

Rachunkowość i analiza finansowa

Zadania analityka księgowego wymagają wiedzy i stosowania ogólnie przyjętych zasad rachunkowości w celu przeglądu i interpretacji danych finansowych. Studenci mogą również nauczyć się o raportowaniu podatkowym i przygotowaniach, protokołach audytu, raportach budżetowych i innych rekordach danych finansowych.
Specjalizację możemy studiować na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Finanse i Rachunkowość

Finanse i rachunkowość można studiować oddzielnie, jednak lepiej idą w parze. Rachunkowoścć przygotuje Cię do rejestrowania transakcji i analizowania sprawozdań finansowych, aby mieć jasny obraz kondycji finansowej firmy. Natomiast Finanse oznaczają, że dowiesz się o długoterminowym planowaniu finansowym i budżetowym. Działalność finansowa obejmuje pozyskiwanie funduszy i zbieranie informacji o przepływach pieniężnych z działu księgowości, dzięki czemu można sporządzać prognozy finansowe.
Specjalizację możemy studiować na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Szukasz pokrewnego kierunku? Sprawdź także oferty 12 uczelni wyższych, które posiadają studia na kierunku ekonomia w Warszawie

Data publikacji: 18-11-2019