Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


3 uczelnie w Warszawie - kierunek Studia Azjatyckie

Adres: Plac Defilad 1, PKiN, XII piętro

00-901 Warszawa

Tel.: 22 656 71 89

E-mail.: rekrutacja@civitas.edu.pl

Galeria Collegium Civitas <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Civitas <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Studia azjatyckie i orientalne spec. Studia azjatyckie i orientalne

Adres: ul. Chodakowska 19/31

03-815 Warszawa

Tel.: 22 517 96 11, 22 517 96 35

E-mail.: swps@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS  <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS  <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Studia Azjatyckie - Chiny i Azja Wschodnia Zobacz więcej

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

00-927 Warszawa

Tel.: +48 22 55 20 000

E-mail.: rekrutacja@adm.uw.edu.pl

uw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Studia euroazjatyckie

Studia azjatyckie w Warszawie

Jeśli chcesz rozpocząć studia azjatyckie (Chiny i Azja Wschodnia) w Warszawie, mamy dla Ciebie kilka cennych informacji. Jesteś ciekawy, z czym wiążą się takie studia? Zapraszamy zatem do lektury!

Jeśli jesteś zainteresowany orientalną kulturą Azji Wschodniej, a dodatkowo chcesz opanować język chiński w takim stopniu, który w przyszłości pozwoli Ci pracować w tym języku, to studia azjatyckie mogą być dobrym kierunkiem dla Ciebie – pod warunkiem, że nie brak Ci ambicji, nie boisz się wyzwań i jesteś otwarty na kulturową odmienność. Na wagę złota będą także predyspozycje zawodowe.

Studia azjatyckie to unikatowa propozycja edukacyjna. Jest to kierunek interdyscyplinarny, tak więc w toku nauki studenci zdobędą wiedzę z wielu obszarów – wspólnym mianownikiem tej wiedzy będą kraje Azji Wschodniej, na czele z krajem, który uchodzi za jeden z najważniejszych na świecie, a więc Chinami.

Studenci kierunku studia azjatyckie zdobędą rzetelną wiedzę z zakresu, między innymi, historii i kultury Azji Wschodniej; poznają również realia społeczne i gospodarcze tego regionu i zbadają dogłębnie kwestię stosunków międzynarodowych z udziałem krajów Azji Wschodniej. Nauczą się, jak działają służby dyplomatyczne w tej części świata i jakie funkcjonują tu organizacje międzynarodowe.

W program studiów wpisana jest także intensywna nauka języka chińskiego (aż 720 godzin lektoratu), z uwzględnieniem słownictwa z zakresu biznesu i gospodarki. W efekcie przyszli absolwenci będą potrafili swobodnie komunikować się nie tylko na gruncie prywatnym, ale i zawodowym. Umiejętności językowe mogą szlifować podczas stypendiów na Handong Global University lub Capital Normal University w Pekinie.

Uczelnie w Warszawie, które oferują kandydatom kierunek studia azjatyckie

Studia azjatyckie Chiny i Azja Wschodnia to kierunek, który posiada w swojej ofercie edukacyjnej Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych działający w ramach Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Wydział ten znajduje się przy ulicy Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Studia azjatyckie studiować można na poziomie licencjackim. Kierunek ten dostępny jest w trybie stacjonarnym. Studenci mogą ukierunkować swoją edukację, wybierając jedną z dwóch specjalności:
•dyplomacja i organizacje międzynarodowe,
•biznes międzynarodowy.

Praca dla absolwenta studiów azjatyckich

Jaką karierę mają przed sobą absolwenci kierunku studia azjatyckie? Z uwagi na zaawansowaną znajomość języka chińskiego, a także języka zachodniego, oraz znajomość wschodnioazjatyckich realiów społecznych i biznesowych, jak również wynikającej z nich etykiety obowiązującej w krajach regionu Azja Wschodnia, absolwenci mogą liczyć na ciekawą pracę na atrakcyjnych warunkach.

Gdzie najczęściej pracują absolwenci studiów azjatyckich? Są to między innymi:
•firmy działające na rynkach azjatyckich,
•firmy azjatyckie działające w Polsce,
•administracja rządowa każdego szczebla,
•organizacje międzynarodowe,
•placówki konsularne oraz dyplomatyczne,
•sektor usług i turystyki,
•sektor pozarządowy – fundacje, organizacje i stowarzyszenia promujące kulturę azjatycką,
•media,
•agencje reklamowe,
•agencje konsultingowe,
•ośrodki badawcze,
•szkoły językowe.

Studia w Warszawie

Na co może liczyć student kierunku studia azjatyckie, decydując się na podjęcie nauki w Warszawie? Oczywiście na wysoki poziom edukacji wyższej, który gwarantuje Uniwersytet Społeczny SWPS. Jest to w końcu, zgodnie z rankingiem magazynu "Perspektywy", najlepsza niepubliczna szkoła wyższa w Polsce; sam kierunek również zbiera wysokie noty!

Jednak nauka to nie wszystko, a okres studiów – nawet na wymagającym kierunku – to także czas nawiązywania nowych znajomości i czerpania z możliwości, jakie oferuje wybrane miasto akademickie. W przypadku Warszawy – możliwości jest naprawdę wiele! Stolica może poszczycić się rozbudowaną ofertą kulturalną, a także tą ze sfery rozrywki. Wieczorami Warszawa tętni życiem, co rusz powstają też nowe miejsca warte uwagi studenta.

Warszawa gwarantuje również dobry start w życie zawodowe, w końcu gdzie indziej niż w stolicy miałyby znajdować się siedziby największych firm? Student, który jeszcze w toku nauki chce zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe, w Warszawie ma ku temu sporo sposobności.

Mieszkanie dla studenta w Warszawie

O Warszawie można powiedzieć wiele dobrego, jednak należy pamiętać, że ma ona także jeden minus – jest stosunkowo droga, zwłaszcza gdy zestawi się koszty życia w stolicy z realiami mniejszych miast. Zazwyczaj wynajem pokoju w Warszawie wiąże się z kosztem około 800-1200 złotych, jednak przy odrobinie szczęścia można znaleźć także coś tańszego. Podobnie z mieszkaniami – standardowo dwupokojowe mieszkanie to wydatek od 1500 złotych miesięcznie, ale w oddalonych od centrum dzielnicach, takich jak na przykład Targówek, lokum dla siebie można znaleźć w niższej cenie.

Książka dla studenta studiów azjatyckich

Ciekawą lekturą dla osób, które rozważają podjęcie nauki na studiach azjatyckich, jest publikacja pod tytułem "Azja Wschodnia w oczach Polaków" autorstwa profesora Józefa Włodarskiego. To ciekawa lektura, która podsumowuje badania prowadzone przez profesora i pozwala lepiej poznać kraje Azji Wschodniej. Polecamy!Autor: Lidia Maruszewska

Data publikacji: 24-05-2017