Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


1 uczelnia w Warszawie - kierunek Lekarski

Adres: ul. Żwirki i Wigury 61

02-091 Warszawa

Tel.: 22 572 09 98

FAX.:

www.wum.edu.pl

Studia na kierunku Lekarskim w Warszawie

Opis kierunku

Przyszły lekarz lub lekarz dentysta musi przygotować się na dużo wyrzeczeń podczas studiów. Jednak poświęcenie opłaci się z nawiązką. Szacunek pacjentów wynagrodzi trudy nauki. Studenci podczas studiów nabywają rozległą wiedzę z kilku nauk przedklinicznych oraz tzw. przedmiotów kierunkowych. Oprócz tego w programie nauczania jest przygotowanie informatyczne i biostatystyczne, przedmioty społeczne i humanistyczne takie jak etyka medyczna, historia filozofii, socjologia, historia medycyny, jak również wychowanie fizyczne i naukę kongresowych języków obcych.

Wszystkie uczelnie z Warszawy: Studia Warszawa
Liczba uczelni

Kierunek lekarski oraz lekarsko -dentystyczny oferowany jest przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Stosunkowo niedawno powołano do życia Collegium Medicum UKSW. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oferuje studia na kierunku lekarskim.Uczelnia Łazarskiego, jako jedyna uczelnia niepubliczna w Warszawie, oferuje studia na tym kierunku.

Tryby Studiowania

Trwające 6 lat, jednolite studia magisterskie, prowadzone są w systemie dziennym lub niestacjonarnie - wieczorowo. Wynika to głównej mierze z nadmiaru zajęć i ilości godzin, których nie można byłoby zrealizować na studiach niestacjonarnych.

Ceny

Studia, na kierunku lekarskim, oferowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny to koszt 41 200 złotych za rok nauki. Kierunek lekarsko – dentystyczny jest nieznacznie droższy i za cały rok należy ponieść opłatę w wysokości 43 000 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Warszawski Uniwersytet Medyczny

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


”WUM


Zasady rekrutacji Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:

”UKSW


UKSW


Perspektywy pracy

Po ukończeniu studiów absolwenci mają do wyboru kilka ścieżek kariery. Na szpitalnych oddziałach mogą zdobywać wiedzę i praktykę lub odnaleźć się jako naukowiec w instytutach badawczych. W przypadku rezygnacji z wykonywania zawodu lekarza mogą zostać dyrektorem lub menedżerem szpitala, ośrodka zdrowia czy kliniki. Oczywiście wymaga to dodatkowej wiedzy i umiejętności z dziedziny zarządzania czy zdrowia publicznego. Praca czeka także w działach marketingu koncernów medycznych. Absolwenci kierunku lekarskiego mają możliwość przystąpienia do stażu podyplomowego, po którym zdają Lekarski Egzamin Państwowy. Po jego pozytywnym wyniku mogą wybrać specjalizację.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Pielęgniarstwo w Warszawie

Data publikacji: 10-06-2019