Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

10 uczelni w Warszawie - kierunek Dziennikarstwo

Adres: ul. Łucka 11

00-842 Warszawa

Tel.: 22 656 36 18, 22 656 31 05

FAX.: 22 656 36 15

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Nowe media* (profil na Dziennikarstwie)

Adres: Al. Prymasa Tysiąclecia 38

01-242 Warszawa

Tel.: 22 624 95 60

FAX.: 22 624 95 60

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Komunikacja Społeczna i Dziennikarstwo w Turystyce

Adres: ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

Tel.: 22 45 72 300

FAX.: 22 45 72 303

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Adres: Plac Defilad 1, PKiN, XII piętro

00-901 Warszawa

Tel.: 22 656 71 89

FAX.: 22 656 71 75

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dziennikarstwo i nowe media (PL) (zobacz kierunki)

Adres: ul. Chodakowska 19/31

03-815 Warszawa

Tel.: 22 517 96 11, 22 517 96 35

FAX.:

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz specjalizacje)

Filmy - Dziennikarstwo

DZIENNIKARSTWO - Czy warto studiować ten kierunek?

moje studia: dziennikarstwo

Uczelnie z kierunkiem Dziennikarstwo w Warszawie

Opis kierunku

Od dawna z zapartym tchem śledzisz dzienniki informacyjne? Lubisz pisać i dociekać prawdy? Szkolne reportaże były Twoją mocną stroną? W takim razie zapoznaj się z zasadami rekrutacji na kierunek dziennikarstwo. To bardzo rozwijający umysł kierunek studiów. To będzie dobry wybór dla wszystkich otwartych na świat, dociekliwych oraz wytrwałych w dążeniu do celu. To otwarty kierunek humanistyczny łączący w sobie psychologię, historię, elementy językoznawstwa czy sztuk plastycznych. Podczas studiów poznacie niezbędną wiedzę informatyczną, techniczną i telekomunikacyjną niezbędną do pracy w mediach.

Liczba uczelni

W stolicy swoje siedziby mają najbardziej znane polskie uczelnie. Studiować dziennikarstwo można na dwóch publicznych uniwersytetach: Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kierunek dostępny jest też na prywatnych szkołach wyższych jak Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna, SWPS czy Społeczna Akademia Nauk.

Tryby Studiowania

Na najstarszej uczelni w Warszawie, czyli UW, można studiować w trybie stacjonarnym, tzw. dziennym oraz niestacjonarnym zaocznym. Oznacza to, że zajęcia prowadzone będą podczas zjazdów weekendowym.

Ceny

Studia zaoczne na Uniwersytecie Warszawskiem nie należą do najtańszych. Za semestr należy ponieść opłatę w wysokości 3 000 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Warszawski


zasady rekrutacji uw


Zasady rekrutacji UKSW

zasady rekrutacji UKSW


Predyspozycje do studiowania na kierunku dziennikarstwoStudia na kierunku dziennikarskim to doskonały pomysł dla osób, które swoją przyszłość zawodową widzą w pracy w mediach lub w zawodach bardzo do nich zbliżonych. Kierunek dziennikarstwo jest stosunkowo nowy, na większości uczelni ma kilkanaście lat. Można go studiować zarówno na uczelniach publicznych, jak i w prywatnych wyższych szkołach. Do wyboru są studia stacjonarne i niestacjonarne. Należy jednak pamiętać, że przyszli dziennikarze musza mieć określone predyspozycje i umiejętności, które przydadzą im się w późniejszej pracy. Przede wszystkim bardzo ważna jest rozległa wiedza o świecie, znajomość gospodarki, polityki, zjawisk społecznych oraz aktualnych trendów w różnych dziedzinach. Trzeba też lubić nauki humanistyczne i czytanie książek, bo na dziennikarstwie będzie ich di przeczytania całkiem sporo.

Przyszli dziennikarze powinni doskonale znać język polski w mowie i w piśmie, nie mieć problemów z wysławianiem się, umieć budować historie, łączyć i kojarzyć fakty. Przyda się zdolność logicznego i analitycznego myślenia, kreatywność, pomysłowość. Dziennikarz musi być osobą otwartą na ludzi, łatwo nawiązującą kontakty, wzbudzającą zaufanie i chęć do rozmowy. W tym zawodzie nie sprawdzą się więc introwertycy, którzy lubią pracę w samotności. Praca dziennikarza pod każdym względem jest pracą wśród ludzi – zarówno, jeśli pracuje w redakcji, jak i w terenie.

Perspektywy zawodowe w Warszawie po studiach na kierunku dziennikarstwoAbsolwenci studiów dziennikarskich mają w Warszawie całe mnóstwo możliwości zawodowych związanych z ich kierunkiem. Przede wszystkim, w stolicy znajdują się siedziby wielu mediów zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. Można więc szukać zatrudnienia w radiu, telewizji, lokalnych dziennikach, tygodnikach czy miesięcznikach, a także w redakcjach wielu mediów internetowych. Dobrzy, wykształceni dziennikarze są nieustannie poszukiwani przez rozwijające się redakcje. Po studiach dziennikarskich można również pracować w agencjach reklamowych, marketingowych, a także na stanowiskach związanych z kreowaniem wizerunku, public relations i marketingowych.

Absolwenci studiów dziennikarskich po latach doświadczenia w mediach doskonale sprawdzają się jako rzecznicy prasowi urzędów, instytucji i organizacji. Mogą również pracować na własny rachunek, zakładając firmy związane z działalnością dziennikarza. Warto jednak mieć świadomość, że studia dziennikarskie są niezwykle popularne i co roku z polskich uczelni wychodzą tysiące dziennikarzy po studiach. Aby mieć szanse na naprawdę dobre zatrudnienie, dobrze jest jeszcze na etapie studiów stawiać pierwsze kroki zawodowe, odbywać praktyki i staże w mediach, uczestniczyć w ciekawych projektach. Pracę w zawodzie dziennikarza można przy odrobinie wysiłku połączyć ze studiami. Takie osoby po ukończeniu uczelni od razu będą miały na koncie nie tylko wykształcenie, ale również pewne doświadczenie zawodowe, które zdecydowanie przyda się w zdobyciu dobrej pracy w zawodzie.

Sprawdź również ofertę 12 uczelni, na których znajdziesz studia na kierunku marketing w warszawie

Data publikacji: 06-09-2019