Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

8 uczelni w Warszawie - kierunek Architektura

Adres: ul. Olszewska 12

00-792 Warszawa

Tel.: +48 22 825 80 34/35

E-mail.: rektorat@wseiz.pl

Galeria Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura Zobacz więcej Architektura Krajobrazu Zobacz więcej Architektura Wnętrz Zobacz więcej

Adres: ul. Newelska 6

01-447 Warszawa

Tel.: 22 348 65 44

E-mail.: rekrutacja@wit.edu.pl

Galeria Akademia WIT <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia WIT <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Architektura i bezpieczeństwo chmury obliczeniowej

Adres: ul. Jutrzenki 135

Warszawa

Tel.: 22 262 88 89, 22 262 88 88

E-mail.: rekrutacja@uth.edu.pl

Galeria Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura wnętrz Zobacz więcej

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura Zobacz więcej

Adres: ul. Koszykowa 86

02-008 Warszawa

Tel.: +48 22 58 44 500

E-mail.: rekrutacja@pja.edu.pl

Galeria Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura Wnętrz Zobacz więcej

Adres: ul. Nowoursynowska 166

02-787 Warszawa

Tel.: 22 593 10 20

E-mail.: rekrutacja@sggw.edu.pl

sggw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura krajobrazu Zobacz więcej Architektura Zobacz więcej

Adres: Plac Politechniki 1

00-661 Warszawa

Tel.: (22) 234 7412, (22) 629 6070, (22) 234 7211

E-mail.: rekrutacja@ca.pw.edu.pl

pw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział ARCHITEKTURY

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 5

00-068 Warszawa

Tel.: 22 320 02 00

E-mail.: kancelaria@asp.waw.pl

asp.waw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Architektury Wnętrz

Filmy - Architektura

Jak dostać się na ARCHITEKTURĘ?

ARCHITEKTURA - Jak zostać ARCHITEKTEM? Jak wyglądają studia architektoniczne?

Studia architektura Warszawa

Opis kierunku

Architektura to kierunek dla matematyków potrafiących władać ołówkiem. Tak w humorystycznym uproszczeniu można opisać kierunek artystyczno-techniczny, jakim jest architektura. Gdy rysunek technicznym nie sprawia Ci problemów, budynki wokół i sztuka interesują Cię bardziej niż wiadomości z życia codziennego, a jednocześnie szukasz ciekawego zawodu, to architektura będzie nie tylko dobrym wyborem, ale przede wszystkim rozwinięciem pasji. Kierunek łączy w sobie urbanistykę z przedmiotami rodem z politechniki oraz naukami pięknymi.

Liczba uczelni

Warszawa oferuje wiele możliwości podjęcia studiów na kierunku architektura. W zależności od specjalizacji architekturę można studiować na trzech państwowych uczelniach. Rekrutację wśród maturzystów prowadzą: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych. Jeśli oferta uczelni publicznych okaże się niewystarczająca warto zapoznać się z zasadami rekrutacji na uczleniach prywatnych. Architektów kształcą SAN, UTH, Uczelnia Vistula czy jedna z najstarszych kształcących na tym kierunku w stolicy, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania.

Tryby Studiowania

Uczelnie publiczne prowadzą rekrutację na studia dzienne, które są bezpłatne na studiach dziennych są bezpłatne. W przypadku wyboru studiów niestacjonarnych należy liczyć się z kosztami w tysiącach złotych za semestr.

Ceny
Architekturę na Politechnice Warszawskiej można studiować niestacjonarnie oraz w jeżyku angielskim. Koszt nauki to 4 990 złotych za semestr. SGGW w cenniku umieściło opłatę 4 100 za semestr, są to najtańszy studia na kierunku architektura. Na Akademii Sztuk Pięknych można studiować po opłaceniu 4 500 za semestr nauki.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Politechnika Warszawska (PW)


zasady rekrutacji PW

Zasady rekrutacji Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

zasady rekrutacji sggw


Perspektywy pracy

Na początku kariery, tuż po ukończeniu studiów, można rozpocząć pracę jako asystent projektanta, w biurze projektowym lub urzędzie miejskim w dziale urbanistyki. Po uzupełnieniu dyplomu inżyniera i ukończeniu studiów II stopnia bez większych problemów znajdziecie pracę jako architekt w wielu koncernach czy firmach budowlanych. Wiele instytucji państwowych czy też konserwatorów zabytków zatrudni architektów. Dla osób lubiących wyzwania idealnym wyborem będzie podjęcie pracy na własny rachunek, jako projektant domów jednorodzinnych, architekt wnętrz czy projektant zieleni.

Studia na kierunku architektura na uczelniach niepublicznych w Warszawie

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej

Na uczelni Techniczno-Handlowej kierunek architektura wnętrz realizowany jest w ramach studiów licencjackich. Studia stacjonarne trwają 6 semestrów, studia niestacjonarne są natomiast o semestr dłuższe, czyli 7 semestrów. Studia kompleksowo przygotowują studentów do pracy w zawodzie architekta wnętrz. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wiedzę teoretyczną z poszczególnych dziedzin związanych z architekturą i projektowaniem, uczą się współpracy w wielobranżowych zespołach projektowych, poznają nowoczesne, komputerowe narzędzia projektowania. Kierunek architektura wnętrz już od pierwszego semestru daje możliwość wybrania jednej z trzech specjalizacji: home design, projektowanie wystaw oraz wnętrza publiczne.

Studia na kierunku architektura wnętrz realizowane są w nowoczesnej bazie dydaktycznej z dużym naciskiem na kształcenie umiejętności praktycznych. Studenci biorą udział w licznych ćwiczeniach, warsztatach, laboratoriach, zajęciach komputerowych, a także kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje w konkretnej dziedzinie. W programie studiów znajdują się również staże i praktyki zawodowe w dobrych firmach zajmujących się architekturą wnętrz. Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej jest szkołą niepubliczną, a więc nauka jest płatna zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Koszty nauki na semestrach od I do IV semestru wynoszą 3150 zł, natomiast późniejsze semestry kosztują 3500 zł.


UTH


Studia na kierunku architektura znajdziemy zarówno na uczelniach publicznych, jak i w niektórych prywatnych szkołach wyższych. Jest to kierunek, który praktycznie nigdy nie traci na popularności. Zawód architekta kojarzy się z ciekawymi wyzwaniami i dobrymi zarobkami. Jednak osoby, które chciałyby studiować architekturę muszą mieć też odpowiednie predyspozycje i umiejętności zawodowe. Co więcej, na tym kierunku obowiązuje już przy rekrutacji test predyspozycji. Trzeba wykazać się znajomością rysunku, języków obcych, doskonałą orientacją przestrzenną. Studia architektoniczne nie należą do łatwych, dlatego trzeba być przygotowanym na kilka lat naprawdę intensywnej nauki, która łączy w sobie sporo wiedzy teoretycznej z praktyką poznawaną na warsztatach, szkoleniach czy ćwiczeniach zawodowych.

Przyszli architekci powinni mieć również odpowiednie cechy charakteru, które ułatwią im start w zawodzie. Ważne cechy to dokładność, sumienność, cierpliwość, doskonała organizacja pracy własnej. Trzeba pamiętać, że architekci projektują budynku, które muszą być w stu procentach funkcjonalne i bezpieczne. Nie ma tu miejsca na pomyłki czy niezbyt staranne obliczenia. Przyda się również wysoka komunikatywność, umiejętność negocjacji i prowadzenia rozmów z klientami – architekci najczęściej realizują czyjeś wizje. W zawodzie architekta bardzo ważna jest też znajomość języków obcych. Często pracuje on bowiem dla zagranicznych klientów i międzynarodowych korporacji. Doskonała znajomość co najmniej języka angielskiego jest więc w tym zawodzie niezbędna.

Perspektywy zatrudnienia w Warszawie po studiach na kierunku architektura


Data publikacji: 14-03-2022