Obrona pracy naukowej to zwieńczenie kolejnych etapów edukacji. Przez ten okres prowadzi promotor, czyli opiekun naukowy. Warto mu podziękować za trud i wysiłek. Jak to zrobić w sposób elegancki i taktowny? Jaki prezent kupić? Sprawdź nasze podpowiedzi.
Uniwersalnymi prezentem, niezależnie od tego czy promotorem jest kobieta, czy mężczyzna, są kwiaty. Różnokolorowy bukiet będzie cieszył oko na przykład w gabinecie profesora. Obecnie niezwykle modne i praktyczne są bukiety umieszczone w specjalnych boxach, czyli tak zwane flowerboxy. To efektowe i wygodne rozwiązanie. Do takiego bukietu możesz dołączyć kartkę z podziękowaniem napisanym odręcznie. To miły gest, który z pewnością zostanie doceniony.
Uniwersalnym i taktownym prezentem będą także słodkości. Warto postawić na klasyczny box z różnorodnym wypełnieniem. Taki prezentowy kosz można uzupełnić o dobrej jakości kawę, herbatę, nalewki czy likiery. Warto dodać czekoladę, praliny lub miód. To prezent, który jest efektowny i z pewnością ucieszy obdarowywaną osobę. Kto z nas nie lubi pysznego jedzenia?
Jeżeli tylko znamy gust naszego promotora, warto postawić na dobrą książkę. Poszukaj także nowości w dziedzinie, w której się specjalizuje. Ciekawa lektura to dobry prezent dla naukowca, w końcu czytanie to jego chleb powszedni. W tej kategorii ciekawym wyborem będą również albumy i książki wielkoformatowe w grubych oprawach. Mogą to być na przykład albumy o Polsce, architekturze, fotografii czy świecie filmu. W środku warto zawrzeć kartkę z dedykacją lub gratulacje, które będą przypominać o dniu obrony i Waszej współpracy.
Świetnym wyborem będą także artykuły biurowe, które przydadzą się w codziennej pracy. Pióro z grawerem, klasyczny długopis albo notes w skórzanej oprawie? Możliwości jest wiele. Pamiętaj, by wybierać produkty wysokiej jakości, by posłużyły jak najdłużej. Wybieraj także uniwersalną, elegancką kolorystykę i zadbaj o gustowne opakowanie, które podniesie wartość prezentu.
Jeżeli do obrony przystępuje większa grupa osób, warto zorganizować wspólny prezent dla wykładowcy o charakterze niematerialnym. Zabawnym i niecodziennym pomysłem może być na przykład podziękowanie nagrane w formie video, krótki wiersz o promotorze czy karykatura. Inwencja twórcza może być nieograniczona! Tego rodzaju podarunek jest świetną pamiątką i z pewnością zapadnie w pamięć. Liczy się nie tylko pomysł, ale poświęcony czas i zaangażowanie, które świadczy o tym, że doceniacie swojego promotora.
Niebanalną kategorią prezentów na podziękowanie, która zyskuje na popularności, są prezenty w formie biletów i voucherów. Mogą to być wejściówki do kina, teatru czy opery, a jeżeli znasz upodobania promotora, nawet na mecze czy koncerty. To sposób na wartościowe spędzenie wolnego czasu i odpoczynek, z którego Twój profesor z przyjemnością skorzysta.
Jak widzisz, pomysł na podziękowanie jest mnóstwo. Ważne jest dopasowanie go do charakteru i osobowości promotora oraz zakładanego budżetu na ten cel. Wierzymy, że dzięki naszym podpowiedziom, problem odpowiedniego podziękowania wykładowcy nie przysporzy Ci więcej kłopotu!
Artykuł sponsorowany
Zobacz więcej: Stypendia naukowe i socjalne – jakie są dostępne i jak się o nie ubiegać?
Data publikacji: 30-01-2024