Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Jak podziękować promotorowi po obronie?

Jak podziękować promotorowi po obronie?


Obrona pracy naukowej to zwieńczenie kolejnych etapów edukacji. Przez ten okres prowadzi promotor, czyli opiekun naukowy. Warto mu podziękować za trud i wysiłek. Jak to zrobić w sposób elegancki i taktowny? Jaki prezent kupić? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Kwiaty, które nigdy nie zawodzą

Uniwersalnymi prezentem, niezależnie od tego czy promotorem jest kobieta, czy mężczyzna, są kwiaty. Różnokolorowy bukiet będzie cieszył oko na przykład w gabinecie profesora. Obecnie niezwykle modne i praktyczne są bukiety umieszczone w specjalnych boxach, czyli tak zwane flowerboxy. To efektowe i wygodne rozwiązanie. Do takiego bukietu możesz dołączyć kartkę z podziękowaniem napisanym odręcznie. To miły gest, który z pewnością zostanie doceniony.

Słodkości na podziękowanie 

Uniwersalnym i taktownym prezentem będą także słodkości. Warto postawić na klasyczny box z różnorodnym wypełnieniem. Taki prezentowy kosz można uzupełnić o dobrej jakości kawę, herbatę, nalewki czy likiery. Warto dodać czekoladę, praliny lub miód. To prezent, który jest efektowny i z pewnością ucieszy obdarowywaną osobę. Kto z nas nie lubi pysznego jedzenia?

Książka lub album w pięknym wydaniu

Jeżeli tylko znamy gust naszego promotora, warto postawić na dobrą książkę. Poszukaj także nowości w dziedzinie, w której się specjalizuje. Ciekawa lektura to dobry prezent dla naukowca, w końcu czytanie to jego chleb powszedni. W tej kategorii ciekawym wyborem będą również albumy i książki wielkoformatowe w grubych oprawach. Mogą to być na przykład albumy o Polsce, architekturze, fotografii czy świecie filmu. W środku warto zawrzeć kartkę z dedykacją lub gratulacje, które będą przypominać o dniu obrony i Waszej współpracy. 

Praktyczne i eleganckie artykuły papiernicze 

Świetnym wyborem będą także artykuły biurowe, które przydadzą się w codziennej pracy. Pióro z grawerem, klasyczny długopis albo notes w skórzanej oprawie? Możliwości jest wiele. Pamiętaj, by wybierać produkty wysokiej jakości, by posłużyły jak najdłużej. Wybieraj także uniwersalną, elegancką kolorystykę i zadbaj o gustowne opakowanie, które podniesie wartość prezentu. 

Personalizowany prezent

Jeżeli do obrony przystępuje większa grupa osób, warto zorganizować wspólny prezent dla wykładowcy o charakterze niematerialnym. Zabawnym i niecodziennym pomysłem może być na przykład podziękowanie nagrane w formie video, krótki wiersz o promotorze czy karykatura. Inwencja twórcza może być nieograniczona! Tego rodzaju podarunek jest świetną pamiątką i z pewnością zapadnie w pamięć. Liczy się nie tylko pomysł, ale poświęcony czas i zaangażowanie, które świadczy o tym, że doceniacie swojego promotora. 

Emocje w podarku

Niebanalną kategorią prezentów na podziękowanie, która zyskuje na popularności, są prezenty w formie biletów i voucherów. Mogą to być wejściówki do kina, teatru czy opery, a jeżeli znasz upodobania promotora, nawet na mecze czy koncerty. To sposób na wartościowe spędzenie wolnego czasu i odpoczynek, z którego Twój profesor z przyjemnością skorzysta. 

Jak widzisz, pomysł na podziękowanie jest mnóstwo. Ważne jest dopasowanie go do charakteru i osobowości promotora oraz zakładanego budżetu na ten cel. Wierzymy, że dzięki naszym podpowiedziom, problem odpowiedniego podziękowania wykładowcy nie przysporzy Ci więcej kłopotu!

Artykuł sponsorowany

Zobacz więcej: Stypendia naukowe i socjalne – jakie są dostępne i jak się o nie ubiegać?

Data publikacji: 30-01-2024